| alinutza90 a întrebat:

Cum pot sa prind o vrabie?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce vrei să o prinzi?
Este o pasăre a cerului, îi trebuie libertate!
Pa, pa.

| hax0r a răspuns:

Urmareste locul(scandura-pervaz) unde se aseaza de obicei vrabia si pune pe el lipici pentru soareci

| ilinca69 a răspuns:

Eu prind vrabii de placere si apoi le dau drumul. Uite cum sa le prinzi:
Ia un lighean, o galeata, ceva de genul asta si un bat. Leaga batul cu o sfoara lunga de vreo 2-3 metrii si sprijina batul de vas. Pune sub niste seminte sau firmiturisi o sa vina. O sa ia ceva timp. Mie mi-a luat uneori chiar 2 ore sa prind una. Aceasta capcana nu le raneste, le poti d drumul cand vrei si merge si pentru alt pasari. Succes!