| Reea6 a întrebat:

Cum pot seta pe facebook sa nu imi mai vada nimeni postarile si like-urile date in afara de prieteni. Va rog am nevoie de ajutor

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra pe profilul tau si da click pe rotita aia dintata din dreapta sus si apoi click pe ->Setari de confidentialitate, in dreptul la ->Cine îţi poate vedea postările viitoare? da click pe Editeaza si alege ->Prietenii
Vezi foto: http://i.imgur.com/54Gr2dr.jpg

Acum da click si pe -> ''Limitează postările din trecut'' din dreptul ->
Vrei să limitezi audienţa pentru postările pe care le-ai distribuit pentru prietenii prietenilor sau pe care le-ai făcut publice?
Bafta!

| Reea6 explică (pentru neluL):

Asta stiu voiam mai mult sa stiu daca pot sa setez sa vada doar prieteniii like-urile care le dau fara sa vada si prieteni lor?

| neluL a răspuns (pentru Reea6):

Din lista aia da click pe Personalizat -> debifeaza Prietenii celor etichetati si jos scrie Prietenii prietenilor ->Salveaza Modificarile.

4 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Intri in setari de confidentialitate, intri la ''cine poate sa-mi vada postarile?'' si bifezi ''doar prietenii''.

| nicoalusoby a răspuns:

La profil undeva in dreapta este scris Setari de confidentialitate>> Cine imi poate vedea postarile?>>Editeaza>> Doar prieteni