| RAY a întrebat:

Cum poti sti ca un om e bun/rau doar din raspunsuri de pe TPU? Ca sunt curios, nu am crezut o persoana care mi-a spus ca sunt bun, drept rasplata mi-a dat ignore, eu sunt curios cum a ajuns la concluzia asta?

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Nu poti sa iti dai seama daca un om este bun sau rau, doar din raspunsurile date, unii oameni sunt cu doua fete, exact ca in viata reala, de fata cu tine, vorbesc frumos, dar in realitate, ei te barfesc, cu oricine apuca.

| RAY explică (pentru Mayhem666):

Foarte multa rea in ziua de azi profitoare si rea, de asta prefer antisocializarea ca e mai bine asa

| Mayhem666 a răspuns (pentru RAY):

Si eu prefer antisocializarea, socializez mai mult online decat in viata reala.

| RAY explică (pentru Mayhem666):

Ai aici sunt multe tarfe masculine man

| Mayhem666 a răspuns (pentru RAY):

Da stiu, apropo, mersi pentru fundita! happy

| RAY explică (pentru Mayhem666):

Ai felicitatre

| Mayhem666 a răspuns (pentru RAY):

Acum am vazut-o, ti-am trimis si eu una.

22 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Pe TPU, cel putin eu, pot sa-mi dau seama usor pe baza raspunsurilor cine e: prost, arogant, prost si arogant, sufletist, bun, agramat, misogin, xenofob, indoctrinat, tolerant, inteligent si asa mai departe. Pentru mine, poate, cineva e agramat si misogin, altul poate il considera inteligent, iar pentru altcineva poate e cel mai bun prieten. Ideea e ca nimeni nu poate fi pe placul tuturor.

| RainmakerX a răspuns:

Lumea este plina de frustrati sau persoane cu probleme...

Un baietel mi-a dat acum cateva luni vreo 2-3 fundite si dupa ignore deci iti dai seama...

Nu are rost sa-ti bati capul cu persoanele de genul.

| RAY explică (pentru RainmakerX):

Numi bat doar sunt curios, sincer nici eu nu stiu cum sunt

| RainmakerX a răspuns (pentru RAY):

Man, iti stiu raspunsurile si nu esti rau.

Vezi tu... cand o persoana pune o intrebare nu o pune mereu pentru ca nu stie un raspuns ci pentru a vedea si ce parere au altii despre lucrul respectiv.

De exemplu am enervat o fata pentru ca am spus "Fetele pot fi materialiste cateodata", asta in conditiile in care am spus "pot fi" si nu "sunt mereu".
Lucruri de genul se intampla mereu... Tu comentezi ceva si X, o persoana care are o alta opinie *dar pe care nu o poate sustine* decide sa-ti dea ignore in loc sa se ia de tine.

Daca ai fi fost asa de rau atunci nu ai fi fost rank 10 pe TPU... ai fi fost suspendat destul de repede.

| RAY explică (pentru RainmakerX):

Pe TPU dar in realitate ma refer, adevarul supara man ce sa faci

| Dorotheea21 a răspuns:

Stiam ca voi avea probleme cu tine!
In primul rand, nu ti-am dat "ignore".
Tocmai ca sa nu interpretezi ca m-am "luat" de tine, te-am rugat in privat sa nu-mi mai intervii la comentarii.
Daca-mi citeai doar cateva raspunsuri, aflai ca ma "iau" de utilizatori "Grei", NU de un om bun.
Asa am judecat eu citindu-te, si am fost deranjata de aceste raspunsuri:
http://www.tpu.ro/go-to-answer/15007438/

http://www.tpu.ro/go-to-answer/15025115/

Vrei sa-mi para rau ca am spus ca esti un om bun?
Imi pare!

| RAY explică (pentru Dorotheea21):

As vrea sa nu fiu bun de asta poate ca n-am vrut sa recunosc asta vad ca lumea buna sufera mereu,toti isi bat joc de oamenii buni asta e adevarul, sunt nici bun nici rau nu sunt sfant zunt om dar cu cei la care tin sunt bun, lumea e foarte rea su vicleana in ziua de azi i faci un bine si apoi profita de tine, dar daca tu consideri asta e bine, nu mi-ai dat ignor dar e tot la fel

| Printesa10TM a răspuns:

Draga Ray, si eu cred ca esti o persoana buna(doar din raspunsurile tale). Poate nu ma crezi. Poti sa iti dai seama de anumite lucruri din raspunsurile fiecarei persoane. Da, e adevarat ca nu o cunosti, dar nici eu nu te cunosc si tot mi-ai lasat o impresie buna

| Lawliet14 a răspuns (pentru Printesa10TM):

Pe asta numai daca-l servesti cu afectiune, e om cat de cat bun. Eu nu cred ca din punct de vedere afectiv a fost atat de neglijat. Se neglijeaza singur ca nu e in stare sa-si gaseasca o fata. S-atunci a luat-o pe aratura pe aici, ca VerginicaGrasa care debiteaza numai ineptii. La fel de bine, "iubitul" tau Ray poate fi un om fals.

| RAY explică (pentru Lawliet14):

Ce legatura are neglijeazarea cu cautarea unei femei? eu nu am luat-o pe nici o aratura sunt sincer si asta uraste omul sinceritatea

| Lawliet14 a răspuns (pentru RAY):

Ray, ma dezamagesti! Ce s-a intamplat cu tine? Acum vorbesti de poligamie si de "pupatorii de oase" ca si cum nu ai avea nevoie de Dumnezeu in viata ta iar viata e facuta pentru desfrau. Auzi la el, poligamie... Sa nu zici ca Dumnezeu nu ti-a dat cele 10 porunci si nu le-ai auzit!

| RAY explică (pentru Lawliet14):

Eu sunt ateu si crede-ma ca cunosc poruncile bine si biblia voi crestini habar nu aveti de biblie ca daca ai avea ai sti ca poligamia a existat in biblie

| Lawliet14 a răspuns (pentru RAY):

Poligamia a existat in cele mai vechi timpuri, asa este. Dar e aspru judecata, pentru ca poligamie = adulter.

| RAY explică (pentru Lawliet14):

Nu chiar in biblie sunt si exemple care nu inseamna adulter nu crezi ca dumnezeu nu permitea asta daca era ceva rau?

| MorganaM a răspuns:

Pai,poate ca ai un suflet bun dar ca mentalitate stai diferit. cunosc persoane care sunt bune dar isi bat jocde Dumnezeu si pretind ca nu exista. si acest lucru pe mine ma cam socheaza. cum sa fi un om bun dar sa ignori cel mai mare bine din lume?