| misu a întrebat:

Cum se joaca popa prostu?

Răspuns Câştigător
| DeXxa a răspuns:

Se iau x perechi de carti, unde x = numarul de jucatori. Se adauga inca o carte, care e popa prostu. Apoi se impart toate cartile la jucatori, ultima carte ramane jos. Fiecare jucator da jos o carte, apoi o ia pe cea care era jos inainte. Scopul e sa faci o pereche, adica sa ai toate 4 cartile. Cand ai pereche pui cartile jos, ceilalti jucatori trebuie sa faca acelasi lucru, ultimul care o face este Popa prostu'.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Popa prostu se joaca in acest mod se fac perechi de dame de pope de jaleti sau mai degraba cati oameni joaca primul care da jos trebuie sa aiba cinci carti iar cel care face primul o pereche castiga dar trebuie sa puna jos fara sa stie alti ca el a terminat iar cel care ramana ultinul inseamna ca a ramas popa prostu iar primul care lasa jos castiga asa se joaca popa prostu din partea lui andrei pentru misu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ezzra are dreptate

| denniflorincilibiu a răspuns:

Se impart la jucatori ce pereche vrea doar una si primul jucator la care se impart cartile are cinci carti se joaca cu jokerii

Alte răspunsuri