| anonim_4396 a întrebat:

Cum va impacati cu familia voastra? Tata / mama, frati, suriori, verisori etc.

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E loc destul de mult pentru a comunica mai des si mai deschis, nu avem atat de multe in comun, insa e ok. Ne intelegem bine. Dincolo de unele reprosuri care mai apar, ne sprijinim unii pe altii.

| RAY a răspuns:

Eu de fel n-am nimic cu nimeni, cine e om cu mine si eu sunt cu el indiferent de gradul de rudenie

| Doub a răspuns:

Cu tata mă înţeleg super. Avem o relaţie genială, eu vorbesc încontinuu şi el tot ce face e să spună "da". Pff, e tăcut, adică total opusul meu.
Mama, cu mama e mai complicat. Foarte complicat.
Cu sor'mea... hm, ne certăm des, dar oricum, e genială şi o super mega iubesc.
Iar cu rudele? Ehh, nu prea am tangenţe cu ele.

| OoBunnyoO a răspuns:

Ok cred. Cu mama am o relatie destul de apropiata, dar nu pot spune ca este extrem de apropiata. Vorbim chestii, dar nu suntem gen, cele mai bune prietene. Cu tata nu vorbesc chiar asa de des. De cand am plecat, poate daca vorbesc o data pe luna cu el. Frati sau surori nu am, iar verisori, matusi etc banuiesc ca ok. Din partea tatalui familia este destul de rece, ne vedem o data pe an de sarbatori si totul este rece. laughing Conversatii generale, politeturi etc.
Cu familia din partea mamei sunt mai apropiata, dar nu este din Bucuresti, deci ne vedem si mai rar decat o data pe an. Pe unchii mei (din partea mamei) nu cred ca i-am mai vazut de vreo trei, patru ani. Dar oricum, nu exista certuri, barfe, drame etc. Sau daca exista sunt destul de minore.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu tata vorbesc foarte rar, deci ne înțelegem bine.
cu mama mă cert destul de des, dar e ok.
sora, la fel e plecată, dar ne înțelegem... iar cu unele rude mă înțeleg, cu altele nu vorbesc.

| twas a răspuns:

Cu parintii si sora mea ma inteleg bine, cu bunica mea am mai des neintelegeri, se cearta cu toata lumea.Cu verisorii/verisoarele vorbesc rar si cu unii deloc, parca nici nu am fi din aceeasi familie...

| OmniSpirit a răspuns:

Pai ne vedem cu anii, deci bine.
Eu incerc sa fiu intelegator cu orice imi iese in cale dar invers in general se prefera zona de confort.

| HashtagTPU a răspuns:

Cu veri nu prea bine. Cel putin cei de seama cu mine. Parintii noștri nu s-au avut bine decât rareori...iar acum se afla in pragul in care au terminat-o de ceva timp. Deci nu prea am crescut ca si verisori...nu prea am avut legatura. Dar nu îmi pare rau. Chiar sunt multe familii de k.cat, rudele din partea lui taica-meu. Nu gresesc spunând ca toate neamurile lui sunt de k.cat.