| neca a întrebat:

Cunoasteti persoane care cred in lucruri absolut nebune?

exemplu
stiu un tip care credea ca toate persoanele geniale din lume sunt de fapt extraterestri trimisi de pe o planeta numita vertaz si cand acesti extraterestri mor se reincarneaza in alt om, asta ar fi motivul pentru care sunt asa genial

Răspuns Câştigător
| SweetMinion a răspuns:

Da, stiu o fata care deja si-a facut plan in minte despre viitor, stilul de viata al viitorului, inventiile si tot, si ca de fapt extraterestrii vor sa vina in contact cu noi, dar nu pot pentru ca noi avem o inteligenta inferioara lor si nu le intelegem limba si intentiile.

| neca explică (pentru SweetMinion):

Felicitari, esti primul raspuns total relevant, asta este exact genul de raspuns care speram sa il primesc

| SweetMinion a răspuns (pentru neca):

Mersi. Si eu una sunt din acele persoane care cred in lucruri nebunesti, chiar cred ca as putea fi inchisa intr-un spital mental daca cineva ar auzi tot ce am eu prin cap.

| neca explică (pentru SweetMinion):

Atata timc cat realizezi ca poti fi macar putin irationala vei fi ok

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

E plină categoria "Religie" de oameni cu fel şi fel de credinţe absurde. Ai de unde alege.

| neca explică (pentru NOname):

Stiu.
dupa ce am postat intrebarea m-am gandit sa adaug ceva notita de genu, exceptand persoanele religioase. nu pentru ca religia ar fi o scuza buna pentru credinte nebune, doar ca nu voiam ca intrebarea sa duca la o discutie despre religie

| RainmakerX a răspuns:

Sincer,nu cunosc astfel de persoane dar nu pentru ca nu ar exista ci pentru ca atunci cand vad o persoana care nu este la fel ca mine nu sunt foarte atent la ce spune si imi scapa lucrurile foarte ciudate de genul... Prefer sa nu-mi incarc memoria cu lucruri inutile.
Asa sunt eu.
Bafta!

| neca explică (pentru RainmakerX):

Nu puteai sa dai un raspuns mai irelevant ca asta

| SuckTheGod a răspuns:

Da... am o prietena care crede ca toti oamenii suntem egali.

| neca explică (pentru SuckTheGod):

Cat de idealistic din partea ei