| KillMePlease a întrebat:

Daca ar trebui ca tu sa conduci lumea pentru urmatorii ani, care ar vrea sa fie primele schimbari facute de tine?

42 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

1. Fara gunoaie.
2. Fara tigani care injura ca taranii si umbla cu topoarele in buzunare.
3. Fara cocalarii care umbla cu manelele la maxim si sparg seminte.
4. Fara analfabetii care obtin permisu' de conducere.
5. Spitale si scoli renovate.
6. Profesori care sunt in stare sa faca ceva si care chiar vor sa formeze elevii.
7. Autostrazi.
8. Juma' din parlament afara.
(aici m-am referit strict in Romania).
Nu as vrea sa conduc lumea, ar fi un haos total.

Pacat ca asta nu o sa se intample vreodata.thinking

| KillMePlease explică (pentru Doub):

Foarte mare pacat...
Asta ar trebui sa fie pacatul stramosesc...
Stai, ce pacat?

| Doub a răspuns (pentru KillMePlease):

Saorma.smug

| KillMePlease explică (pentru Doub):

Da, clar.
Direct pacat stramosesc laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

De asta te iubesc eu draga big grin

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu.blushing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Ba ma iubesti, draga adanc in inima ta.Nu ai vrea sa mi se intample ceva rau, nu?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Nuuuuuuuuuuuuuuuu.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

In primul rand, as face ceva împotriva poluării. După as interzice războaiele.

Răspuns utilizator avertizat
| Geanin a răspuns:

Pai mi-asi cumpara masini, haine scumpe si case! Si m-ar durea in c*r de tot!
+as vizita lumea intrega
yeeee

| KillMePlease explică (pentru Geanin):

Yeee, ce aventuraa.
Yuuuhuuuuuuuuuuuuuuuuu

| LaughingKarima a răspuns:

Prima schimbare : masiniile alea de care iti tot spun
A doua schimbare : Coreea de N si S vor fi doar una, si bineinteles, tot ce era legat de vechea Coree de N va fi inlaturat
A treia schimbare : fara mancare nesanatoasa in exces! big grin
Si tot asa pana cand fac lumea un loc mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As imbogatii săracii si copiii fără casa si as vrea corectitudine. Fără pile, fără relatii, fără nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Happyjump a răspuns:

1. Salarii cat de cat acceptabile
2. Egalitatea
3. Toti coruptii decapitati

4.

| Innsbruck a răspuns:

As elimina :
-tiganii(nu toti,cei care merita)
-criminalii (cei care ucid doar de distractie)
-indoctrinarea religioasa si jumatate din biserici
-fiecare om sa poata ajunge cineva,cu acvere indiferent de cat de rau a dus-o in trecut, daca munceste cu adevarat
-inginerii, constructorii, minerii si oamenii care depun efort sa fie platiti mai bine
-lucruri mai ieftine
-Stop distrugerii naturi si poluari!
-mancarea sa nu mai fie injectata
-la fiecare restaurant sau pe eticheta fiecarui produs sa fie :-avantaje - dezavantaje -riscuri
-as schimba si oamenii, daca as putea!

| MrChange a răspuns:

M-am uitat putin peste raspunsuri, si sincer chiar daca as dori ca lumea sa se schimbe imi voi aminti sa nu "votez" pentru schimbarea in care conducatorul isi demonstreaza egoismul prin indeplinirea propriilor dorinte. Oare acel conducator ar trebui sa fie iubit sau urat? Oare daca va fi urat lumea ar mai asculta? Ce ar face daca oamenii ce nu il plac se impun? Ar legaliza pedeapsa cu moartea? Si daca toti se vor opune, va extermina planeta? Este putin jenant si jalnic in acelasi timp ca noi, niste adolescenti ce viseaza la iubire si la indeplinirea dorintelor, ne dam cu parerea despre ceva ce probabil nu ar putea fi posibil. Acum revenind la subiect, in primul rand ar fi imposibil sa indeplinim dorintele tuturor oamenilor in acelasi timp. Din cauza mediilor si stilurilor diferite de viata, oamenii au perceptii diferite asupra realitatii. De aceea ar fi imposibil daca mie imi place pizza, unui alergic la pizza sa ii placa. In esenta nu putem schimba lumea. Lumea o sa renunte cu greu la obiceiurile zilnice si la rutina de zi cu zi, din cauza interzicerii a ceva, se vor risca conflicte, care probabil vor lua proportii, iar lumea va deveni o catastrofa. Va intreb pe voi, ii puteti schimba bunicului vostru conceptiile si ideile din cap despre viata? Nu prea cred. Ganditi-va la toti oamenii de pe planeta. E imposibil sa interzici sau sa impui ceva ce incalca drepturile omului. Daca te gandesti totusi sa schimbi si drepturile omului, va fi dictatura. Pur si simplu totul ar deveni distrugerea dorintelor a miliarde de oameni pentru indeplinirea dorintei unui om. Totusi exista o cale prin care puteti schimba lumea fara a interzice sau a impune ceva. Cine credeti ca e "seful" intr-o tara? Presedintele corect? Ei bine nu e corect. Daca nici un om nu vrea sa urmeze legiile unei tari, ce putere ar mai avea presedintele? "Seful" este noua generatie de copii. Daca toti copiii ar fi invatati corespunzator si nu indoctrinati, si daca toti vor avea aceeasi perceptie despre viata, vor acapara vechea generatie, astfel vor trai toti dupa aceleasi principii si o tara nu ar mai avea nevoie nici macar de un conducator, din moment ce toti stiu ce au de facut nu mai e nevoie ca cineva sa le spuna ce sa faca. Acelasi lucru se intampla si la nivel global. Daca ar exista cumva posibilitatea ca toti copiii sa fie educati inca de la nastere dupa aceleasi principii si sa traiasca in aceleasi medii, ar putea exista o probabilitate ca toti sa fie de acord cu conducatorul, sau cel putin cea mai mare parte din ei. Cum am mai spus, si ma repet: Nu putem schimba lumea, dar o putem construi.