| anonim_4396 a întrebat:

Daca cineva e nascut pe 21 aprilie in ce zodie este?

7 răspunsuri:
| ăăăă a răspuns:

Zodia Taur
21 aprilie - 21 mai
Caracteristica generala a zodiei Taur: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Taur: Pamânt
Calitate definitorie pentru zodia Taur: semn Fix (stabilitate)

Planetele si zodia Taur

Planeta guvernatoare: Venus
Planeta carierei profesionale: Uranus
Planeta dragostei: Pluton
Planeta câstigurilor financiare: Mercur
Planeta sanatatii si a muncii: Venus
Planeta casei si a familiei: Soarele
Planeta spiritualitatii: Marte
Planeta calatoriilor, a studiilor si a religiei: Saturn
Culorile zodiei Taur: galben, galben-portocaliu, nuante de huma
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Taur: coral, smarald
Metale caracteristice pentru zodia Taur: cupru
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Taur: vineri

Principalele calitati ale zodiei Taur: loialitate, tenacitate, stabilitate, rabdare
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Taur: bunastare materiala, confort
Defecte ale nativului din zodia Taur: încapatânare, tendinta de a deveni prea posesiv si materialist

Relatii între zodia Taur si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Fecioara, Capricorn
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Leu, Scorpion, Varsator
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Varsator
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Leu
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Gemeni
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Scorpion
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Fecioara
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Berbec, Capricorn
Personalitatea zodiei Taur
Un Taur autentic gândeste si actioneaza conform realitatii. El îsi cunoaste limitele, iubeste ordinea, este obiectiv, nu amesteca obligatiile cu distractia, este rabdator, rezistent, practic, iubeste muzica si arta si mai ales placerea. Este adeptul naturaletei, al lipsei de complicatii. Este inimos, sociabil si are simtul umorului. Schimbarile nu-i stau în fire. Are nevoie de siguranta. Gândurile si sentimentele lui sunt ghidate de ideea de proprietate, chiar daca este vorba despre cea a partenerului. Daca Soarele este prost aspectat în horoscop, nativul Taur poate fi dominat de dorinta de comoditate si de placeri, dar si de încapatânare, gelozie.

Nativul din zodia Taur poate fi dur, unilateral si inflexibil, de neclintit din prejudecatile lui, imobil spiritual. Comportamentul Taurului depinde foarte mult de starea sa de spirit, fapt care nu face decât sa-l traga în jos. Stapânirea instinctelor poate deveni o problema. Perseverent si ferm, iubeste luxul si siguranta. Este un prieten credincios si un dusman neînduplecat.

Sanatate : În cazul nativului Taur, sunt sensibile gâtul, esofagul, partea superioara a aparatului respirator. Digestia poate fi proasta.

pe scurt : esti Taur laughing

| pinkystar a răspuns:

Taur

| monia a răspuns:

La data de 21 april. pana pa 21 mai apartine zodiei Taur.Iti dau si horoscopul acestei zile 7feb. 2011.

Dragostea Taurului in 2011
Primele luni ale anului 2011 nu aduc cine stie ce intamplari miraculoase. Dar in jurul datei de 10 mai 2011 ti se deschid portile sansei si fagaduintei.

Sub o torida conjunctie Venus-Marte, luna mai 2011 este o luna foarte pasionala.

In iunie 2011, intrarea lui Jupiter in Taur creste imboldul sexual si dorinta de aventura, care raman ridicate tot anul 2011, dar mai abitir in iunie, august-septembrie si noiembrie-decembrie, facandu-te foarte sexy pentru sexul opus.

In august-septembrie 2011 senzualitatea debordanta este dublata de romantism.

Intervalul octombrie-noiembrie 2011 poate aduce atractii irezistibile si unele decizii legate de cuplu.

Pe scurt, anul 2011 poate fi bun pentru relatia existenta, dar pare mai interesant pentru o noua iubire.
Cariera Taurului in 2011
In 2011, Saturn in casa muncii iti pune in spate o multe responsabilitati, iti suplimenteaza orele de program, iti da sarcini neplacute sau iti altereaza atmosfera de lucru.

Daca nu te sperii de greu si lucrezi continuu si sistematic, tot Saturn te ajuta sa pui bazele unei situatii profesionale trainice, sa-ti consolidezi pozitia sau sa cladesti ceva cu bataie lunga, care-ti va aduce multumire in viitor.

Reversul este ca dezinteresul, superficialitatea si lipsa de disciplina iti pot crea neajunsuri.

Situatia devine mai optimista din iunie 2011: Jupiter intra in Taur, iar timp de un an iti va aduce oportunitati legate de cariera si bani, iti va incuraja studiile, specializarile, demersurile publicistice sau culturale si calatoriile de afaceri (dar si de placere).

De bani n-ai a te plange in 2011, desi se contureaza un anumit stres financiar in aprilie si decembrie 2011.

Familia si caminul Taurului in 2011
Aria domestica nu intra in prioritatile lui 2011. Nu se intrevad evolutii iesite din comun, este de asteptat ca lucrurile sa decurga in parametrii normalitatii.

Poate doar ceva mai multa agitatie in august si octombrie 2011 (mici reamenajari, reparatii, discutii de familie etc.), dar nu cu urmari considerabile.

Sanatatea Taurului in 2011
De obicei, Taurii se incred foarte mult in organismul lor rezistent, drept pentru care nu prea dau atentie sanatatii si doctorilor. Riscul este acela de a descoperi bolile doar cand ajung intr-un stadiu avansat.

Atentie, fiindca in 2011-2012 te poti alege cu necazuri de sanatate!

Daca vrei sa eviti complicatiile, ingrijeste-te, du o viata sanatoasa, fa-ti controale medicale regulate (inclusiv stomatologice!) si mergi la doctor pentru orice manifestare anormala a organismului! Paza buna trece primejdia rea.

Sper ca te-am ajutat!

| monia a răspuns:

Esti taur:

Dragostea Taurului in 2011
Primele luni ale anului 2011 nu aduc cine stie ce intamplari miraculoase. Dar in jurul datei de 10 mai 2011 ti se deschid portile sansei si fagaduintei.

Sub o torida conjunctie Venus-Marte, luna mai 2011 este o luna foarte pasionala.

In iunie 2011, intrarea lui Jupiter in Taur creste imboldul sexual si dorinta de aventura, care raman ridicate tot anul 2011, dar mai abitir in iunie, august-septembrie si noiembrie-decembrie, facandu-te foarte sexy pentru sexul opus.

In august-septembrie 2011 senzualitatea debordanta este dublata de romantism.

Intervalul octombrie-noiembrie 2011 poate aduce atractii irezistibile si unele decizii legate de cuplu.

Pe scurt, anul 2011 poate fi bun pentru relatia existenta, dar pare mai interesant pentru o noua iubire.

Cariera Taurului in 2011
In 2011, Saturn in casa muncii iti pune in spate o multe responsabilitati, iti suplimenteaza orele de program, iti da sarcini neplacute sau iti altereaza atmosfera de lucru.

Daca nu te sperii de greu si lucrezi continuu si sistematic, tot Saturn te ajuta sa pui bazele unei situatii profesionale trainice, sa-ti consolidezi pozitia sau sa cladesti ceva cu bataie lunga, care-ti va aduce multumire in viitor.

Reversul este ca dezinteresul, superficialitatea si lipsa de disciplina iti pot crea neajunsuri.

Situatia devine mai optimista din iunie 2011: Jupiter intra in Taur, iar timp de un an iti va aduce oportunitati legate de cariera si bani, iti va incuraja studiile, specializarile, demersurile publicistice sau culturale si calatoriile de afaceri (dar si de placere).

De bani n-ai a te plange in 2011, desi se contureaza un anumit stres financiar in aprilie si decembrie 2011.

Familia si caminul Taurului in 2011
Aria domestica nu intra in prioritatile lui 2011. Nu se intrevad evolutii iesite din comun, este de asteptat ca lucrurile sa decurga in parametrii normalitatii.

Poate doar ceva mai multa agitatie in august si octombrie 2011 (mici reamenajari, reparatii, discutii de familie etc.), dar nu cu urmari considerabile.

Sanatatea Taurului in 2011
De obicei, Taurii se incred foarte mult in organismul lor rezistent, drept pentru care nu prea dau atentie sanatatii si doctorilor. Riscul este acela de a descoperi bolile doar cand ajung intr-un stadiu avansat.

Atentie, fiindca in 2011-2012 te poti alege cu necazuri de sanatate!

Daca vrei sa eviti complicatiile, ingrijeste-te, du o viata sanatoasa, fa-ti controale medicale regulate (inclusiv stomatologice!) si mergi la doctor pentru orice manifestare anormala a organismului! Paza buna trece primejdia rea.

| SunShine_5869 a răspuns:

Eu sunt nascuta pe 22 iulie adica atunci cand se termina racul si incepe leul. Deci zodia mea e rac cu cap de leu. Mie asa mi'au zis de mica parintii si asa cred si eu.
Sper ca te'am ajutat! PwP! :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar nu era vb desp mine era vb de Spike mai :-p

| Andreeai a răspuns:

Ziua de 21 aprilie este inceputul de zodie al Taurului. De obicei persoanele nascute in aceasta zi dispun cu exagerare de toate caracteristicile zodiei. Sunt mai norocosi sa zicem. In special femeile.