| anonim_4396 a întrebat:

Daca spui ca o fata este sexy, o transformi automat in obiect sexual? Care e diferenta intre sexy si obiect sexual pentru voi?

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sexy e ceva de genul "te-as pune tablou in rama", dar poate fi si "ce te-as f*&e de te-as prinde." Depinde de context. Foarte mult. Si de unghiul din care privesti. happy

| RAY a răspuns:

Cu toti suntem obiecte cu o anumita valoare, valoarea este data de mai multi factorii
fizic important la femeii si la barbatii un pic mai putin
situatie fianciara importanta la barbati
comportamant pentru femei asta conteaza mult, pentru barbati cat de cat
mergem la munca, muncim pentru alti, ne satisfacem interesele prin alti ne folosim de ei/ele
e femeia un obiect sexual? e barbatul un obiect fianciar?, sexual? asta tine de fiecare sa decida

| RainmakerX a răspuns:

Pentru mine? Care este diferenta din punctul meu de vedere?

Pai daca spui ca o fata este sexy inseamna ca iti place cum arata, este draguta din toate punctele de vedere...

Obiect sexual inseamna pentru mine acel lucru cu ajutorul caruia se autosatisfac unii. Nu conteaza din ce este facut, tu doar il folosesti la asta, acel obiect nu face absolut nimic.
Cam asa vad eu lucrurile.

| Eduard619 a răspuns:

Sexy in sensul ca arata bine ai iesi si dupa te-ai culca cu ea...iar obiect sexual doar te-ai culca cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sexy adica are forme apetisante iar ca obiect sexual atunci cand se rupe si in figuri daca ma intelegi.

| neca a răspuns:

Normal ca nu, e un compliment.
daca ai zice ca ai vrea sa ii tai picioarele si mainile si so **** toata ziua ai transformao in obiect sexual

| Ruxandra15 a răspuns:

Pentru mine e una si aceiasi chestie. Decat sa ii spui ca e sexy mai bine ii spui ca e frumoasa sau ce, nu mai sunt la moda cuvintele romanesti? In afara de asta exista unii obsedati care pentru ei cuvantul sexy este la fel cu parasuta. Nu sunt de acord pentru ca o fata poate fi frumoasa si daca isi face o coada impletita nu trebuie neaparat sa poarta haine de 2 cm. Acum fiecare cum gandeste