| NoName0909 a întrebat:

Dati-mi cele mai mari nume in industria modei. ex: Catalin Botezatubatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| zanfira a răspuns:

Ingrid Vlasov,Irina Schrotter,Carmen Gardef, Adrian Agostini, Silvia Anjayi. FUNDA!tongue

2 răspunsuri:
| Dolllx14 a răspuns:

Irina schrotter;;]

| FlorentinaC a răspuns:

Pfff mi-au sters si mie raspunsul si nu pot sa-ti dau mesaj nu stiu de ce. Nu cred ca-mi iese la fel dar incercam. zisesem prima data sa pastrezi structura textului argumentativ. Daca n`o stii mai da`mi un mesaj. Apoi, uite cateva idei pe care tu sa le dezvolti :

Cartea este un mod de comunicare şi reprezintă o ordonare a cuvintelor la formele lor cele mai expresive.

Cartea este un sprijin.Ea ne ajută să înţelegem şi să pătrundem în tainele lumii,a universului. Cum se spune, "cu cat citesti mai mult cu atat cunosti mai mult".În filele ei putem descoperi sfaturi, putem culege înţelepciune, ne putem "adăposti" de gurile rele.Ea este cea care ne asteapta cu bratele deschise sa imbratisam cunoasterea si sa exploram necunoscutul.

Cand citim suntem mai buni, mai curati, ne identificam cu personajele si traim prin ele.