| allynutzadragutza a întrebat:

Dati-mi idei de statusuri pentru mess. cele mai frum primesc funda

3 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Nu o să-ţi dau copy-paste la 50 de statusuri pe care probabil nici nu le-aş citit, prefer să-ţi scriu unul care pentru mine, înseamnă foarte mult:
"Greşeala e umană, iertarea e divină. Mă ierţi?"

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *

| AndreeaNustiu a răspuns:

Stii bine ca o porti in inima ta. Sunt mai multe ele, dar e o singura EA.

Prietenul este ca trifoiul cu patru foi:il gasesti greu dar esti norocos cand il ai.

Sunt 20 de ingerasi
10 dorm pe norisor
9 se joac
Iar cel mai dulce ingeras
Citeste acest mesaj

Cand ingerasi se jucau in rai pentru ca unul ca era tare dragut ceilanti l-au aruncat pe pamant! ups! te-ai lovit!

Dupa primul’ fum viata nu mai pare dura, E doar o parere deci mai trag o tura

Sa taci cand vorbesc eu! nu-mi place sa minti atata timp cat mint si eu, nu suport sa imi spui [pa] nu uita! asta e replica mea!

Cel mai jucat joc de razboi este messu’…e un joc simplu tu dai buzz si eu ignore…

Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…
• Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….
• Am oprit o picatura de apa si i-am vorbit de tine, dar ea mica si indiscreta a spus la toti, si acum cand ploua aud numele tau peste tot…
• Sunt oglinda adevarului uitati-va inauntru si descoperiti golul ce este in voi…
• Gelozia nu e lipsa de incredere e frica de a pierde pe cine iubesti…
• Pe cate usi gasesti scris "femei"? si cand intri sunt doar wc-uri…
• Femeia e ca o masina de spalat, o bagi la spalat si te-a uitat…
• Daca femeile ar fi destepte pamantul s-ar opri si arsi de soare am fi…

Floare verde de lalea nu da Buzz ca dai de belea…
• Trista-i viata fara tine dar mai trista e cu tine…
• Cupidon a ramas fara sageti…te rog sa-mi inapoiezi sageata ce am lasat-o in inima ta deoarece am stricat-o degeaba.
• Mos Craciun cauta reni noi…BUZZ daca esti disponibil…
• Bate si ti se va deschide… proces penal!
• Singurul mod de a va face calculatoarele sa mearga mai repede este sa le aruncati pe fereastra…
• Mergem la scoala sa nu ne plictisim acasa…
• Vorba multa……..saracia omului…
• Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?

Bani!?… Hai la bere … N-ai bani!? … Cine esti vere!
• Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!
• Se tin fetele de mine parca as fii actor din filme!
• Domina ca sa nu fii dominat!
• Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…
• Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit sa recunoasca ca TU esti mai bun si el e mai rau! "
• Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
• Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
• E o alta zi in care mi-am pierdut ideea, moralul e la pamant si marijuana e cheia…
• Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga… nu te grabi… vei reusi!
• Ca sa poti sa iti depasesti instinctele, trebuie sa stii sa iti controlezi vointa!

•Sa arzi in focul iubiiri si sa te inneci in oceanul fericirii.
•O scoica de aur e inima Ta, iar perla iubirii se afla in ea, dar scoicile se spag de stancile reci, iar perla iubirii ramane pe veci!
•As vrea sa-ti spun multe… dar nu cred ca mi-as gasi cuvintele potrivite… asa ca iti spun atat:
TE IUBESC!
•Te cauti si nu te gasesti?! Iubirea mea, esti aici, in inima mea!
•Nu sunt! Cauta-ma pe google!
•Fetele imi bat in geam, nu aud, am termopan!
•M-am nascut normal. Scoala m-a tampit

•Fac cinste plateste vecinu!
•{creata din pasiune pentru a naste pasiuni}-
•Cu stanga dau mortal … cu dreapta putin mai tare
•Poti fuma langa mine, daca nu te deranjeaza ca voi vomita pe tine
•Plecat:vorbeste in punga si cand ma intorc imi dai punga
•Plecat cu pluta, revin pe conducta
•Pierdut Tractor M465 culoare rosu metalizat. ofer recompensa
•Vand cavou cu 2 geamuri de termopan, usa metalica blindata! Rog seriozitate! Nr. de tel 8989989
•Mut dinti! Pret foarte avantajos!

Dragostea eterna dureaza 3 luni.

2. Nu te baga in lumea drogurilor…..suntem si asa destul de multi

3. A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

4. Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca…. sa isi dezvolte ambele calitati.

5. Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

6. Pestele care lupta impotriva curentului…. moare electrocutat.

7. Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.

8. Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.

9. A gresi este omeneste…totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.

La doua zeci de ani domneste sentimentul,
la trei zeci de ani vointa, iar la patruzeci, judecata!

3. Femeile sunt ca medaliile olimpice: trebuie sa lupti din greu pentru ele, apoi iti atirna de gat o viata intreaga!

Trei iezi. cucuiezi. unde-i jointu` sa fumezi?
Statusuri misto
Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

4. Este foarte bine ca esti un om "cu picioarele pe pamant"
Dar nu uita ca trebuie sa le mai si misti!

Cine fura azi un ou, maine face omleta...

2. Decat intelectual, mai bine un amarat de miliardar...

3. Daca totul a iesit bine, inseamna ca ai gresit undeva...

4. Cel ce sforaie intotdeauna adoarme primul...

5. Mai bine burtos de la bere decat cocosat de la munca...

6. Daca ai carte, o duci la anticariat...

7. Cine se scoala de dimineata, ii vede pe ceilalti dormind...

8. Cine sapa groapa altuia se numeste gropar...

9. Decat sarac si bolnav, mai bine bogat si sanatos...

10. Cine-i harnic si munceste are tot ce vrea... cine-i smecher si chiuleste are tot asa...

Invata si din greselile altora ca nu vei avea timp sa le faci tu pe toate.

2. Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur.

3. Buturuga mica. este mai usoara...

4. Spre deosebire de frumusete, prostia este vesnica...

5. Nu face azi ce poti lasa pe maine...

6. Cand doi se cearta, al treilea... e martor...

7. Cum iti asterni, cum vine altul si se culca in locul tau...

Sper ca te-am ajutat, FUNDA?