| chiftelutacrocanta a întrebat:

De cateva minute am devenit nefumator.Acuma ma simt foarte bine si sunt sigur ca nu voi mai fuma vreodata alta tigara.Crezi ca e o realizare sa te lasi de fumat?

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Da este o realizare, orice om ar trebui sa alunge tigarile din viata lui, asa e cel mai bine, tigarile nu te ajuta cu nimic dai bani fara ca sa te omori cum ar veni, fumatul dauneaza grav sanatatii si nu inteleg de ce altii inca o fac scrie asta si pe pachetele alea de tigari.

10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Realizarea este uriasa.Conteaza cat dureaza.

| AFR81 a răspuns:

Este o realizare daca chiar te lasi. Tu anunti cu surle si trambite aceasta mareata fapta de saptamani bune. Pun pariu ca saptamana viitoare vom avea parte din nou de o fraza in genul: "Astazi m-am lasat de fumat...". Nu stiu daca chiar intentionezi sa renunti la tigari si cauti sprijin sau vrei doar sa atragi atentia. Daca este vorba de a doua varianta, sa stii ca nu va dura mult pana vei cadea in penibil.

| Doub a răspuns:

Încă puţin şi ajungi la nirvana, deja te văd cum pluteşti prin văzduh cu aripioare de îngeraş, tinere Chifteluţă.

| Mayhem666 a răspuns:

Da, felicitari, ai facut una din cele mai mari realizari din viata ta. Fumatul nu aduce nimic bun, numai lucruri rele rezulta din urma fumatului.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Toti ne lasam de fumat cand stingem tigara pana o aprindem pe urmatoarea. Daca dupa o mica pauza nu le sudezi ca sa recuperezi imi spui -cutzu-

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Mersi pentru funda.

| Dorotheea21 a răspuns:

Te-ai mai lasat de fumat pe 18 si pe 25 august.
Deja esti anost.
(intreaba si ce inseamna anost) big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cateva minute? Devii nefumator numai dupa ce nu ai fumat minim 60 de zile, absolut nimic. Vorbim peste doua luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, nu-ți mai chinui plămânii și cu ce o fi în țigări.

Peste câteva ore ne spui iar că fumezi. Ai putea să găsești și tu altceva nou, poveștile tale cu fumatul devin plictisitoare.

| Nyy2003 a răspuns:

1. Nu devii nefumator, numai dupa ce nu ai mai fumat nicio tigara, timp de minim 30 de zile.
2. Fumatul dauneaza grav sanatatii, dar si bugetului.