| anonim_4396 a întrebat:

De ce fetele acelea mai plinute vor sa poarte pantaloni scurti, fuste, oare nu se uita si ele in oglinda?

fusta este frumoasa, dar pentru un piciorus lung si subtire.

de ce mereu lumea alege sa se imbrace cu "ce e la moda" si nu alege cu ce le sta bine?

Acum doua zile am fost cu varul meu in oras si fiind mai mistocar de fel, trece una cu niste picioare grase si in pantaloni cred ca erau putini mai scurti decat boxerii. Dar el "gagica, cate kg aveti". Imi era rusine mie de rusinea sa. Se uita aia la noi cu o moaca.

45 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Mmm,o femeie masiva daca stie cu ce se imbrace cam poate face o femeie slabuta sa para cazuta din cer. Spre exemplu, eu intind spre o femeie putin mai cu carinta,langa o slaba mi-ar sta penal pentru ca eu sunt mai masiv de fel,asta find spuse imi curg ochisori dupa o femeie cu ceva carnita,ceva moale.A se intelege, o femeie bine facuta, nu o sulita, nu o balena. Ceva intre, poate sa aiba si un kg 2 in plus, nu e bai.Depinde foarte mult de kg sale, daca sunt puse pe tot corpu, sau doar adunate pe fund, pulpe, sau spate.Trebuie sa fie o ambianta placuta ochilor, toti banuiesc ca ati vazut o femeie masiva care nu arata grasa, dar totusi avea un spate lat, niste gambe mari, picioare la fel.Era mare de statura, mare cu totul, nu doar unele parti ale corpului.Cat despre bagatu in seama cu femei de genu, nu cred ca o femeie sa spunem de 1, 80 cu vreo 90 de kg ar accepta sa iasa cu un barbat de, 1, 60 cu 70 de kg.Barbatu sigur s-ar simti cocolosit, ca si cum ar fi mama cu copilu laughing

| Drimmero a răspuns:

Fiecare poarta cum se simte cel mai bine, fiecare are dreptul asta, dar unele deja abuzeaza de asa ceva... dupa ce ca sunt proaste, mai dau si claxoane!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cum sa faci asa ceva... laughing

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru DoarBogdan):

Asa bine. cum ti-ar sta in fustita mini?laughing)

| OldSoul a răspuns:

Ele au impresia ca daca-si pun formele in evidenta nu mai conteaza ca sunt forme "frumoase" sau "hidoase".
In fine, nu stiu exact cum sa ma exprim in acest caz, dar iti dai tu seama, doar esti fata desteapta. big grin

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

Ar trebui sa aiba grija si la ce spun ceilalti,

| J0B0MAT a răspuns:

Fiecare are dreptul să poarte ce îi place şi în ce se simte bine.Am o părere bună despre fetele mai plinuţe care se simt bine în pielea lor.
Mi se pare de prost gust când cineva se ia de felul cum arată o persoană, de parcă ei ar fi zeităţile frumuseţii.

| R0R0 a răspuns:

Asa se simt ele bine.
Scuze, dar ce a facut varul tau nu a fost frumos. Gandeste-te cum s-a simtit fata.

| Florentina9210 a răspuns (pentru R0R0):

Si de mine au zis altii ca sunt slaba, eu cum m-am simtit?

| R0R0 a răspuns (pentru Florentina9210):

Sa fii slaba e o calitate (asa e considerata), pe cand kilogramele in plus... (un mare dezavantaj)

| Florentina9210 a răspuns (pentru R0R0):

Serios? nu stiam asta!

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Anumiti bieti natarai se iau de om si daca e slab, gras, patrat, etc. Daca esti om esti deja defect, dupa noua moda in lume/

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Știu,știu.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Rasa umana oricum este imperfecta! Dupa cum a spus si Hitler!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Cui ii trebuie perfectiune? Trebuie doar sa te accepti asa cum esti, atat! Nici cele mai frumoase modele din lume nu-s perfecte, nu ai cum sa fii perfect, nu e ceva uman!

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Da-te de acolo, trebuie sa vina trenul, mi te face una cu sinele/

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Tu esti perfect!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu vine inca.
Asteapta sa fac eu poza si apare după.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Bwuahahahahah, cea mai tare gluma!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Gluma anului 2016 by Floren! Yey!

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Daca vine o sageata albastra, poti tu sa sa-ti faci poza, ala de la 1 km daca a claxonat, trebuie sa te dai, te ajunge imediat.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu te intinde!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Ei, uite ca daca nu ii spuneai tu, ea nici nu stia!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Ma mișc repede.
Intr-o secunda am scapat.

| Florentina9210 a răspuns (pentru R0R0):

Asa-i ca e enervant?

| R0R0 a răspuns (pentru Florentina9210):

Intr-un fel. big grin
M-am obisnuit deja cu el.

| Florentina9210 a răspuns (pentru R0R0):

Oh well, me too. N-avem incotro! big grin

| R0R0 a răspuns (pentru Florentina9210):

Fix acum ascultam "Me too" laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

E,na. Sigur nu ma minti?

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu, nu. Imi e frica de tine!

| OoBunnyoO a răspuns:

Fetele plinute au dreptul sa poarte ce isi doresc ele. Este vara, este cald. Doar nu ai pretentia sa se imbrace ca niste calugarite pentru ca persoanele ca tine si ca varul tau nu isi pot vedea de treaba lor.

"Fusta este frumoasa, dar pentru un piciorus lung si subtire" este strict parerea ta. Exista multe alte persoane care sustin ca fusta nu este pentru un piciorus lung si subtire. Vor exista intotdeauna oameni rautaciosi care considera ca regulile lor personale si subiective trebuie sa fie impuse si in stilul de viata al altora.

Imi pare rau sa iti spun, dar atitudinea asta este o atitudine tipic romaneasca de care am fost fericita ca am scapat cand am plecat in afara. O atitudine de genul asta este extrem de daunatoare pentru increderea in sine a multor fete. La noi in tara nu conteaza cat de bine arati pentru ca intotdeauna vor fi indivizi care tipa dupa tine si fac un comentariu rautacios. Am vazut multe comentarii de genul asta cum au facut multe fete sa se simta prost si au devenit extrem de constiente de sine si complexate. Iti pot da doua exemple. Am avut o prietena in copilarie care avea un par foarte frumos, lung si cret. Mie imi placea foarte mult parul ei. Insa, intotdeauna se gasea cate un destept pe strada sa faca un comentariu rautacios referitor la subiectul asta. Dupa ani, a ajuns sa isi urasca parul. A inceput sa si-l tunda si sa si-l indrepte, iar dupa ani de abuz, parul ei a ajuns extrem de ars si a inceput sa ii cada cu pumnul. Un alt exemplu il am cu o alta prietena care era inalta si destul de slabuta. Tot asa, cand purta fuste mai scurte, mai se gasea unul care sa ii comenteze care are doua bete infipte in fund sau ca este cracanata. Chestia este ca nu era nici cracanata si nu era nici chiar atat de slaba. Dupa cativa ani de locuit in Bucuresti, pentru ca in Bucuresti cred ca sunt adunate toate specimenele negativise si complexate carora le place sa se ia de altii, a inceput sa manance, pentru ca vezi Doamne, toti ii spuneau ca este prea slaba. Iar acum dupa regimul ei de ingrasare, a luat extrem de multe kilograme in plus pe care nu mai poate sa le dea jos.

Ideea este ca astfel de comentarii si atitudini negative au un impact asupra celorlalti. Indiferent ca sunt facute de un necunoscut pe strada, de un amic sau de o ruda. Chiar daca persoana respectiva nu lasa sa se vada si poate chiar nici nu isi da seama pe moment. Nu ai tu dreptul sa decizi ce este frumos pentru altcineva, asta este un lucru pe care fiecare om ar trebui sa il decida pentru el insusi. Stii cum este, ce tie nu iti place, altuia nu-i face si nu cred ca tie ti-ar placea sa fii in aceeasi situatie ca fata respectiva. Iar daca nu iti place ce vezi la un om, uita-te in alta parte, nu te obliga nimeni sa te iei de el. Si in loc sa iti axezi toata energia asta de a decide ce au dreptul si ce nu au dreptul altii sa poarte sau sa faca, mai bine axeaz-o facand ceva pentru tine.

| Florentina9210 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Imi sustin punctul de vedere, probleme?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Florentina9210):

Bineinteles ca nu.

La fel cum fiecare om are dreptul sa poarte ce isi doreste, la fel are si dreptul de a ramane in mediocritatea sa. Daca asta ceea ce isi doreste.

O seara frumoasa in continuare!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai probabil copiaza stilul fetelor, prietenelor pe care le vad imbracate asa si ca arata bine imbracate si ca baietii se uita dupa ele.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Vor să îşi arate a doua persoană --> Balenele umane, că sirene nu prea pot să fie alea cu picioare de 15-20kg fiecarelaughing)

| Florentina9210 a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Si mai rad de alea slabute cica ''le sufla vantul'' ale dracu sunt ele. Noi daca fugim 2 km, n-avem nimic, ele daca fug, obosesc!

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Florentina9210):

Dar eu? :'( La ultimul meci de rugby a sarit unu mai grasut pe mine... Mo lasat ala fara bataia inimiilaughing))

| Florentina9210 a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Devastator.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Florentina9210):

30.05.2016 end of the worldlaughing) ora 17:02.

| MistretulPufos a răspuns:

Fiecare poarta ce vrea. Sunt o fata plinuta care poarta pantaloni mai scurti decat boxerii si ma simt ofensata laughing

| ubox7007 a răspuns:

Pai intr-adevar, asta reflecta gandirea societatii contemporane care prefera sa gandeasca ceea ce doreste, la fel si cu auzul si vazul, iar cine nu, sa fie cenzurat.

| blAster85 a răspuns:

"De ce fetele acelea mai plinute vor sa poarte pantaloni scurti, fuste, oare nu se uita si ele in oglinda? "eu cred ca fiecare sa imbraca dupa propiul gust,intr-un fel ai dreptate,dar intr-un fel nu,pentru ca nu ar trebui sa judecam pe nimeni dupa fizic, ci dupa personalitate, spun eu, acum daca o fata mai plinuta se simte bine in corpul ei, e libera sa poarte ce si cum vrea.happyce vad restul e partea a2-a

| Florentina9210 a răspuns (pentru blAster85):

Gusturile nu se discuta!

| blAster85 a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai normal nu se discuta, dar nici nu trebuie sa judecam asa omul.