| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce in cluburile de noapte intervin certuri si batai de multe ori?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De la bautura si femei. Deaia e bine sa nu frecventezi astfel de locatii, cand ai chef de o iepureala cu una gasesti anunturi online

| AFR81 a răspuns:

Pentru ca se intalnesc fel si fel de smecheri si interlopi acolo, pentru ca beau, pentru ca se drogheaza, pentru ca sunt inculti si pentru ca se cearta/bat pe femei.

| Mayhem666 a răspuns:

Pentru ca bautura ii face sa fie mai idioti decat sunt de obicei laughing

| Sociopat a răspuns:

Pentru ca vin multi tipi alpha. Cand mai multi masculi alpha sunt intr-un singur loc, iese cu scantei.

| Mussette a răspuns:

Fiindca multi sunt eti si alcoolul le afecteaza sistemul nervos, incat ei devin recalcitranti, gelosi, violenti, nu mai judeca. Multi se cearta din cauza cate unei fete, fie ca a dansat cu altul, fie ca nu vrea sa danseze cu el. Fie se cearta de la un gest, un cuvant interpretat aiurea, o nota de plata. Dar alcoolul baut peste masura e cauza principala, ca sa nu mai zic de cei care vin si putin mai mult decat fumati si amesteca totul. Si toti isi activeaza instinctul primal, de a se bate.

| seth2016 a răspuns:

Spatiul si aglomerarea influenteaza comportamentul uman.

Intr-un spatiu aglomerat si mai mic oamenii devin mai violenti din cauza interactiunilor sociale mai numeroase, multe nedorite si datorita pierderii controlului asupra interactiunilor etc.