| al182r a întrebat:

De ce în prezent la fiecare clip de pe YouTube apare şi o reclamă înaintea începerii video-ului?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Nu sunt reclame chiar la fiecare clip, insa sunt de acord ca sunt destul de dese si foarte enervante. Ia Ad Block.

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Sunt prea lesinati pentru ''a-si'' vinde reclama, ei prin asta traiesc, dar fiecare utilizator al Youtube-ului e enervat la culme din cauza nesimtirii lor, noroc cu Ad Block-ul, ne-a salvat!

| J0B0MAT a răspuns:

La videoclipurile respective apar reclame pentru că cel care le-a încărcat a permis afişarea reclamelor, din cauză că primeşte nişte bănuţi din ele.

| ShaOfHatred a răspuns:

Au si ei nevoie de bani.