| T0T a întrebat:

De ce majoritatea fetelor nu se simt deloc atrase de sport? Am văzut cum aleargă, zici că au picioarele strâmbe și mâinile legate de corp, se vede clar că nu prea au avut tangențe cu sportul.
De asemenea ca să slăbească acestea aleg să facă acest lucru ori prin cure ori prin înfometare. Nu credeți că sportul ar fi o metodă mai ok de a-ți menține sănătatea?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
38 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Dar vai, cum sa transpire ele? laughing)

| T0T explică (pentru Th3AbSinTh3):

Cam așa stă treaba...Din păcate.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru T0T):

Totusi nu pot sa nu spun ca sunt si fete care fac sport, mereu ma intalnesc cu o fetita de vreo 13 ani alergand, face atletism si are o gramada de medalii. In ultimu timp am vazut din ce in ce mai multe fete de varsta mea(18 ani) alergand, vor sa dea la Academia de politie, dar la cum alearga n-au nicio sansa laughing))

| KamaSutra a răspuns:

Dar canapeaua e mai comodahappy

| T0T explică (pentru KamaSutra):

Și tu începi să iei întrebări. Ce bine că nu vei putea niciodată observa primele mele întrebări, cam din 2011...

| KamaSutra a răspuns (pentru T0T):

A da?thinking

| T0T explică (pentru KamaSutra):

Dap. happy

| KamaSutra a răspuns (pentru T0T):

Mmm! Ce ma enervezi fir-ar sa fie! Da vreau sa vad!sad

| T0T explică (pentru KamaSutra):

Ți-aș fii arătat, dar nu mai pot din păcate și nu pot să îți spun de ce...

| KamaSutra a răspuns (pentru T0T):

Ei,nu poti. Ba poti!

| T0T explică (pentru KamaSutra):

Altă dată.winking

| KamaSutra a răspuns (pentru T0T):

Bine,dar fii atent ca nu uit;-)

| KamaSutra a răspuns (pentru T0T):

Inca ceva..cati ani ai?

| T0T explică (pentru KamaSutra):

Nu uiți... Până mâine. laughing Ok.

| T0T explică (pentru KamaSutra):

Și asta îți spun altă dată.

| KamaSutra a răspuns (pentru T0T):

Lasa ca ne mai intalnim noi si mainelaughing

| KamaSutra a răspuns (pentru T0T):

Dar eu vreau acum! Daca n-o sa-mi spui, viata mea va fi ruinata!crying

| T0T explică (pentru KamaSutra):

Poate nu o să mai fiu mâine...Totul e imprevizibil.winking

| T0T explică (pentru KamaSutra):

Eh, nu va fi.

| KamaSutra a răspuns (pentru T0T):

GreyN lau!sad

| T0T explică (pentru KamaSutra):

Cum te numești?

| KamaSutra a răspuns (pentru T0T):

Sa stii ca nu-ti mai vad raspunsurile

| T0T explică (pentru KamaSutra):

Acum le vezi, doar că trebuie să aștepți mai mult.

| AirănMeidăn a răspuns:

fiindca e mai cool sa fii anorexica si sa vomiti tot ce mananci
si pastile de slabit, bineinteles
saau, poate pur si simplu nu le place sportul? nu inteleg de ce ar trebui sa ne placa tuturor aceleasi lucruri. pui intrebarea asta de parca ar trebui o justificare gen "la 4 ani in timp ce alergam am fost agresata sexual de un barbat in varsta de 45 de ani... de atunci nu mai alerg"

| T0T explică (pentru AirănMeidăn):

Nu vorbesc de faptul că ar trebui să ne placă aceleași lucruri ci vorbesc de o majoritate incontestabilă. Vorbesc de o diferență imensă față de noi, băieții.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru T0T):

fiindca pe voi va ajuta si fizicul

| T0T explică (pentru AirănMeidăn):

Nu este vorba de asta. Și voi puteți să alergați, sau să practicați un sport. Să fim serioși că doar nu sunteți șchioape sau era să folosesc alt termen dar nu ar fi potrivit. Nu sunteți la același nivel, dar aveți posibilități, asta e extrem de clar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am văzut multe fete alergând prin parc iar unele nici nu erau grase.Mă rog, sportul se face și pentru a-ți menține sănătatea.
Ca să-ți răspund la întrebare, nu toți avem timp pentru sport.E mai ușor să nu mănânci decât să alergi sau să mergi la sală atunci când nu ai timp. Într-adevăr sunt și fițoasele de care vorbiți voi dar nu toate.

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Sunt sigur că timp există dar trebuie să ni-l facem. Mereu există posibilitatea de a-ți face timp.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Nu mereu.Bine, pentru fete, da, dar pentru femeile care au un loc de muncă și copii de crescut e mai greu.

| Foxyyyy a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e doar o scuza, faptul cu locul de munca, copii sau altceva. Acum toti avem cate ceva de facut, daca doresti sa faci ceva cu adevarat iti faci timp pentru el oricat de ocupat ai fi. Daca muncesti sau ai o familie, nu inseamna ca trebuie sa te neglijezi.

| T0T explică (pentru Foxyyyy):

Bine punctat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sportul este o medota mult mai benefica pentru organism alaturi de un stil de viata sanatos decat o dieta pe care o dai naiba si iar bagi shaorma si fastfood.

Si nu stiu de unde ai ajuns la concluzia ca nu sunt atrase de sport, mai nou e la moda sa mergi la sala. laughing Nici pe mine nu ma tenteaza sa ma apuc sa alerg, daca role nu-s nimic nu e!laughing

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Din ce văd eu spun. Concluziile la care ajung sunt din ceea ce văd. Și nimeni nu a negat înafară de tine, ceea ce înseamnă că nu doar eu am opinia asta.

| Anonima0000000000 a răspuns:

Eu fac inot de 6 ani, si in 6 ani astia se alerga pe stadion
Cele, care nu fac sport sunt fitoase

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Nu toate fetele se feresc de sport. Cele care nu fac sport sunt fitoase.

| T0T explică (pentru BlackAndWhite1):

Sunt foarte multe fete fițoase înseamnă laughing E adevărat, nu toate, dar majoritatea așa sunt, cel puțin din ceea ce observ în jurul meu și ce am observat până acum.

| OfataOricare a răspuns:

Cele care nu fac sport sunt ceva genu nu vreau sa-mi stric unghiile sau coafura. Mie imi place sportul, dar nu si sa alerg nu imi place sa dau viteza sau rezistenta. Dar imi place sa jucam handball si sah. Si sa facem la saltea, dar nu-mi place sa alerg.