| spiridus25 a întrebat:

De ce rockerii sunt etichetati satanisti?

Răspuns Câştigător
| FunditzaWwW a răspuns:

Deoarece in general lumea, societatea din ziua de azi pune etichete in necunostinta de cauza...

| anonim_4396 a răspuns (pentru FunditzaWwW):

Auzi cine vorbeste rolling on the floor

41 răspunsuri:
| 13 a răspuns:

Pentru ca Rockerii prefera imbracamintea neagra, chiar daca nu sunt in doliu. Poarta tricouri cu trupe, unde mai vezi cate o furca, cate un corn sau cate un dracusor. Dar motivul principal ar fi faptul ca ne comportam ca si "satana" Personajul din biblia crestina, Lucifer, A fost un inger oarecare, pana in momentul in care a decis ca nu vrea sa fie un tipar, ca vrea sa gandesca pentru el.Si atunci a fost etichetat si numit rau. Pentru idiotii de rand, orice nu este o copie dupa alta copie este gresit.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ce rocker care se imbraca decent a fost catalogat satanis, pana acum?

| spiridus25 explică (pentru SergiuBoss11):

Niste amici de ai mei s-au lovit de chestia asta.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru spiridus25):

Daca nu aveau tricouri cu pentagrame desenate, tatuaje ciudate si comportament deviat si erau doar niste rockeri ce poarta tricoul trupei favorite, par lung si negru atunci inseamna ca persoana de i-a numit drept satanisti este in lumea ei.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Am vazut lume pe strada care se uita ciudat la mine cand imi suna telefonul asa https://www.youtube.com/watch?v=5abamRO41fE
dar ciudat nene, ar fi vrut sa ma ia de mana si sa-mi toarne niste apa sfintita pe gat

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Eu straight face.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma vrei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Sunt crestina, deci iti dai seama ca nu-mi pare bine sa fiu numita " satanista".

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa nu mai interactionezi cu oamenii prosti.imi plac rockeritele, atat timp cat au parul lung si n-au pierce-urilaughing.M-ai castigat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Il am mediu spre lung si as cam vrea un pierce si 3 cercei big grin.
Dar mai incolo, nu acum. Poate pana atunci ma si razgandesc laughing.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Important e sa faci ceea ce crezi ca e bine(indiferent daca e bine sau nu).sa urmezi intotdeauna crezul tau,indiferent de parerile oamenilor. Oamenii,chiar daca e bine sau nu e bine ceea ce faci vor interpreta intotdeauna in mod negativ.
Nu-mi plac fetele cu pierce, iar majoritatea baietilor sunt de acord cu mine, dar daca tie iti place, fa ceea ce simti.
Totusi, te accept oricum.suntem prieteni de 4 lunisurprise

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu credeam ca ai sa-mi zici asta vreodata la cum imi raspundeai.
Nu mai aveam mult si-ti dadeam si ignore laughing.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-ai fi scos pana la urmalaughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Eu? laughing))
Sunt foarte orgolioasa. N-ai sa vezi.
Doar daca mi-as da eu seama ca a fost ceva pueril sa-ti dau ignore, doar atunci te-as fi scos, dar rest...Cum face Ray, cine intra la ignore nu mai iese laughing.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai fi fost tu atat de cruda.nu mi-ai fi facut una ca asta...si chiar de-ai fi facut-o, scapam eu de pedeapsa.nici inchisoarea nu ma tine captiv.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Asta e o provocare ca sa iti dau ignore? laughing))

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

"in loc sa ma potoleasca, inchisoarea m-a inrait
ca leul din cusca dupa prada am iesit"

nu-mi da ignore.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Okay.

Ps. De unde e citatul?

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughingDani Mocanu

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Mergi de-aici laughing.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,da,tu asculti doar Nixon.
Cred ca voi pune o intrebare asemanatoare "de ce daca ascult manele zic oamenii ca sunt cocalarsad?"

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nuuu. Imi place fata lui Nixon, dar nu ascult foarte des Framing Hanley ( el e solistul).

Nu prea am un raspuns la intrebarea ta thinking
Probabil as zice : " pentru ca esti" laughing.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce culoare are parul tau?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

laughing. Tu ce crezi?

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Facem parte din lumi diferite cu muzica diferitasad.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Ce muzica asculti? thinking

| Deaad a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Pff.Ce lume.Să se uite ciudat când îți sună slipknot?

https://www.youtube.com/watch?v=w64G3y7A6z4

Așa mai zic și eu.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Lumea e superficiala
nici macar nu stiu ce inseamna satanism, nu stiu ca si ei au anumite legi

| Sociopat a răspuns:

Pentru ca pe albume e o arta mai putin ok, la fel si pe tricouri. Pentru ca canteratul grohaie in ultimul hal fapt ce sperie oamenii. Pentru ca poarta masti. Nu mai fi un mucos care tocmai s-a apucat si el sa asculte rock dupa ce s-a plictisit de Smiley si ignora astfel de observatii ale oamenilor. Evident, vorbesc de death metal si subgenurile astea mai brutale pentru ca lumea cand zice ca rockul e satanist la aia se gandeste. Sa fim seriosi, Gorgoroth, Dying Fetus, Altar Of Plagues, Behemoth, Morbid Angel, Marduk, Dark Funeral nu sunt tocmai niste nume care inspira bunatate si voie buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

până și dacă porți niște blugi mai rupți, ești numită panaramă. deci, la ce să te aștepți de la oameni? laughing

| spiridus25 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Rupti la nivelul fundului? laughing de li se vede jumate de " popou"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

nu, alea chiar sunt laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai religiosii tampiti spun asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca esti si religios si tampit? raised eyebrows

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu fac doar misto de tine fata de "amici" tai religiosii care sunt siguri de asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multi "amici" de ai mei nu sunt religiosi, foarte putini laughing.
E la moda ca dupa 14-15 ani sa faci misto de religie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta pentru ca ii speria muzica.
Cica "tipa".

Mno, cred ca suna mai frumos Delia beata decat the unforgiven de la Metallica in urechile alora care zic ca rockerii sunt satanisti.

+ ce ar mai fi hainele unora thinking

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Pentru ca au gandire negativa si atitudinea lor este de revolta.

| MorganaM a răspuns:

Pai, eu am gasit multe melodii rock chiar faine si mi-au placut, insa unele melodii, chiar de aceleasi trupe cantate, vorbeau de satana si il preamareau. Am fost contrariata mult timp... nu inteleg de ce trebuie sa bage pe satana in muzica. Poate de aceea multi rokeri sunt considerati satanisti, pentru ca au cel putin o melodie omagiata lui. Pacat ca isi strica reputatia... Eu voi asculta doar unele melodii care nu au un asemenea topic.