| BlackEyedGirl a întrebat:

De mica mi-a fost greu sa imi fac prieteni. Cand eram mica, eram exagerat de timida. Acum am prins curaj, adica vorbesc mult (nu exagerat) si incerc sa ma adaptez in orice situatie. Acum am un grupulet de prieteni, dintre care sunt numai baieti (mereu m-am inteles mai bine cu baietii si fetele sunt ocupate mereu cu iubitii). Vreun an si ceva ne-am inteles foarte bine dar acum recent mi-a spus un prieten ca baietii astia ma vorbesc pe la spate, ma considera curva (eu sunt singura, si normal ca incerc sa cunosc baieti, ca doar nu o sa imi cada din cer printul pe cal alb). Si de exemplu eram intr-o excursie si m-am dus cu un baiat de care imi placea de mai mult timp, la el in camera sa fumam si am stat foarte putin, ei bine acum toti ma fac curva din cauza asta. Si pe alte fete pe care le cunosc si fac asa, parca nu le vede nimeni. Parca ar fi ceva foarte normal. Ce ziceti, e vina mea cumva? De ce oare nu ma suporta nimeni?

12 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Înseamnă că ești înconjurată de idioți. Scapă de ei. Asta dacă situația e exact așa cum ne-ai relatat-o dar totuși eu cred că e o problemă și la tine de își permit să facă asta. Probabil ești bătaia lor de joc, poate te-au văzut mai proastă sau mai urâtă, nu știu.

| BlackEyedGirl explică (pentru T0T):

O fi o problema si la mine, nu zic ca nu. Dar sa o luam asa: urata nu sunt, proasta la fel, nu incape in discutie. Cred ca problema e ca sunt de treaba cu toti si am prea multa incredere in ei. Asta e motiv sa nu ma suporte?

| T0T a răspuns (pentru BlackEyedGirl):

Omului prost îi trebuie puțină inteligență să își dea seama că e prost.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Și oricum ar fi eu zic că faptul că îți pui încrederea în niște oameni care au ajuns să te jignească și să râdă de tine pe la spate e orice dar numai un lucru inteligent nu e. Nu ți-o spun în nume de rău.

| BlackEyedGirl explică (pentru T0T):

Faza ca prietenii ma vorbesc pe la spate mo-a zis-o cineva acum vreo saptamana. Si pe tip nu il cunosc in de-ajuns de bine sa imi dau seama daca vorbeste serios sau nu. Si faza ca m-am dus la baiatul ala in camera s-a intamplat azi happy

| T0T a răspuns (pentru BlackEyedGirl):

E clar că vorbește serios. Cum ziceam, nu prea îți dai seama de multe deci ți se cam aplică ceea ce am spus. Tu îți pui încrederea exact în cine nu trebuie. Înainte să o faci sau să nu o faci vezi faptele și judecă-le. Dacă ăla îți spune că ăia te vorbesc pe la spate și tot ăia te numesc curvă păi e la mintea cocoșului că are dreptate. Adică ție îți spune și omul și tu tot nu îți dai seama? Nu e de mirare că ai ajuns în situația asta.

| August99 a răspuns:

Daca te face sa te simti mai bine... si eu imi fac prieteni greu

| T0T a răspuns (pentru August99):

Normal că o face, doar vrea să se simtă și alții oribil, păi ce numai ea? Cred că acum râde de bucurie și dansează prin cameră îmbătată de speranțele unui nou început.

Răspuns utilizator avertizat
| Alx_Alex_1996_iwUe a răspuns:

Nu este vina ta incerca sa nu i bagi in seama si sa nu iti pese de ceea ce zic altii tu trebuie sa ai incredere in tine cine ti-a fost prieten stie ca nu este adevarat ceea ce spune ceilalti