| Adredemesconf a întrebat:

De unde vine treaba ca in 2012 va fi sfarsitul lumii cica?
Am auzit ca asa se zice fiindca nu stiu ce calendar se termina in decembrie 2012, e adevarat?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt povestirile mayașilor.
Pa, pa.

| Mar a răspuns:

Totul e fals oh go on.asa au calculat incasii.am vazut la un documentar ca s-au luat dupa stele si au calculat si au zis ca in 2012 o sa fie sfarsitul lumii oh go on.adica daca erau in china si calculau dupa stelele de acolo sigur le iesea ca in anul 256562 sau orice an o sa fie sfrasitul lumii oh go on.nu te speria

| alexutsuuu a răspuns:

Nu stie nimeni ce va fi...si treaba asta cu 2012 vine de la vechii mayasi care pana atunci(21. 12. 2012)au facut calendarul.Nu au apucat sa-l termine deoarece erau invadati de un popor necunoscut, si de aici vine.Repet,NU STIE NIMENI CE SE VA INTAMPLA, DAR AR FI SI O TEORIE CU O NOUA ERA glaciara, cand toate planetele sar alinia. Sper ca te.am ajutat!

| brosu a răspuns:

Sunt doar speculaţii pentru a ne ţine mintea ocupată.
Este o metodă de dezinformare, se ia o frântură de adevăr, se îmbracă cu multe falsuri şi oamenii o cred de cele mai multe ori pentru că nu se informează, nu verifică informaţiile din mai multe surse.
Nu doar de pe NET ci şi în cărţi.
Există o carte care studiază calendarul dacic de la Sarmisegetusa şi acolo vei găsi câteva legături cu evenimentele din 2012, dar nu ca sfârşit al lumii, ci doar ca un calendar de o mare precizie.
Eu sunt sigur că sunt speculaţii, menirea lor este de a controla oamenii prin frica de sfârşitul lumii.
Noi nu suntem plante sau copaci ca sa acceptăm un destin al "tăietorului".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o porcărie laughing
şi în data de 6. 6. 2006 se tot zicea că nu ştiu ce diavol vine laughing şi odată cu el vine şi sfârşitul lumii
ţin minte că eram în clasa a 6a atunci laughing şi tot ne prosteam cu băieţii laughing aşteptam cu sufletu la gură să vedem cum arată un sfârşit al lumiirolling on the floor
şi surpriză laughing nu sa întâmplat nimic crying
aveam o colega care aproape că plângea de spaimă laughing
şi acum când vorbesc cu ea râdem pe tema asta rolling on the floor
deci no way oh go on

te-am tzucat :*

| CrazyDesign a răspuns:

E vorba de calendarul Maias care se termina in Decembrie 2010 si despre care se spune ca a fost cel mai exact calendar desi a fost creat acum FOARTE mult timp in urma si e vorba de planeta Nibiru care s-ar putea ciocni de Terra. In cazul unei astfel de coliziuni am disparea cu totul mai repede decat dinozaurii.