| T0T a întrebat:

După ce că ni s-a furat (vândut) rezerva de cupru la al 60-lea preț, ni se fură aurul,care este al tuturor romanilor la prețul lor,se îmbogățesc viperele, iar noi românii de rând ne ducem crucea de pe o zi pe alta fără un viitor viabil, ni se taie pădurile km pe zi, o țară atât de frumoasa și atât de bogata, dar care din "datorii" nu iese și populația cu un nivel de trai scăzut ajungem și "caterincă" internaționala pe studii cum că suntem "proști"!

http://www.stiri-extreme.ro/? p=2370

Păreri despre aceste studii? Mă gândesc că totuși țara a dus în lume o grămadă de minți briliante, o grămadă de olimpici la matematica, informatica, robotica, fizica, chimie. Credeți în acest fenomen, în îndobitocirea nației române?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Mă gândesc că totuși țara a dus în lume o grămadă de minți briliante, o grămadă de olimpici la matematica, informatica, robotica, fizica, chimie."

Pai mai trist asta si este. Ca aia sunt cel mai bine furati (totusi cinstit) din tara. Aurul si alte resurse de genul asta nu fac nici 1% din resursele umane.

Cu timpul va mai ramane in Romania doar saracia, prostia, ignoranta, mediocritatea... tara asta va ramane mereu la fel de modesta fata de altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Itita jale, acum imagineazati ca unde traiesc eu e de 10 ori mai rau ca la voi.