| chiftelutacrocanta a întrebat:

Dupa ce voi muri vor avea rost lucrurile pe care le-am facut in viata?

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Niciodata!

| Doub a răspuns:

Bineînţeles
vitamine pentru viermi şi râme

| Mayhem666 a răspuns:

Uneori, spre exemplu daca mori intr-un accident, iar inainte sa mori, vrei sa iti donezi rinichii, omul care vor beneficia de ei, va trai in continuare. Acea decizie de a dona un organ din corpul tau a contat pentru acel om, pentru ca astfel sansele lui de a trai au crescut. Deci unele lucruri pe care le facem in viata, chiar conteaza, si au rost.

| RainmakerX a răspuns:

Depinde daca ai trait pentru tine sau pentru altii.

Daca nu lasi nimic in urma si ai trait doar pentru tine atunci probabil ca tot ce ai facut o sa fie uitat cu timpul.

| CuriousStuff a răspuns:

Da -Efectul Fluturelui

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai asta depinde de ce lucruri marete ai facut in viata pentru care merita sa fii cunoscut si apreciat chiar si dupa moarte.
Adica daca ai facut ceva bun cum ar fi sa salvezi presedintele Statelor Unite sau sa inventei un aparat impotriva poluarii inseamna ca a fost bine ca ai trait acele clipe fiindca chiar si asa si dupa ce ai fii mort acele fapte sau altele asemanatoare vor fii in cartile de istorie(daca o sa mai fie carti in viitor)lumea ar zice despre tine ca ai fost cineva in viata ta.
Viata e facuta ca sa fie traita si sa ai experiente noi.
Sper ca ai inteles ideea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce lasi in urma.
Daca o sa-i influentezi pe altii, lasand ceva in urma, chiar si un exemplu de urmat, poti zice ca au rost.