| Alecsandraa97 a întrebat:

Este sfarsitul lumii in 2012? :-s

17 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca e asa ne vedem in Raiwave

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cred ca este a 100-a intrebare pe aceasta tema! Daca tu crezi ca va fi, pregateste-te si fi un om mai bun, mergi la biserica, roaga-te, tine post, etc, ca nu mai este mult timp! Daca nu...traieste-ti viata ca si pana acum, ca va fi si 2013 si 2050!

| Floreenofficial a răspuns:

Nu! Nostradamus a zis ca va fi in 4006 si tot ce a zis s-a adeverit!

| BRG a răspuns:

NAumai Dumnezeu şi fiul său Isus Cristos ştiu acest lucru, sfatul Bibliei este:Vegheaţi căci nu ştiţi nici ziua nici ora la care vine, căci ziua aceea va veni ca un hoţ, şi vă va lua prin surprindere.

| Pho3nix a răspuns:

Sfarsitul lumii, NU!
Sfarsitul Romaniei, DA! sfarsitul notru. Il vor aduce Boc si Basescu.

| OanaG a răspuns:

Numai D-zeu stie!

Odata si o data tot vom muri!

| Drums a răspuns:

Cu sigurantasmug
fa acum ce mai poti ca dupa...:-J

| medgirl a răspuns:

Crezi in asa ceva? Eu nu!

| Cryssbest a răspuns:

NASA intrevede posibilitatea unei furtuni solare si a inversarii polilor magnetici. De aici si agitatia asta. S-a vehiculat chiar ca nu va mai exista ciclul zi/noapte. Oricum, au mai fost "doua" apocalipse : una in 2000 - a fost sfarsitul lumii? Eu zic ca nu (desi daca ma gandesc la evenimentele din 11 septembrie 2001 imi cam reconsider opinia) si alta in 2006, calculata de matematicieni.
Si acum noi nu suntem in 2006, ci in 2010, corect? Respiram si... existam! Postam pe TPU! Apoi s-a vorbit de 2012.
Apoi s-a facut un film in care se spunea clar ca Terra dispare in 2046 (din nefericire i-am uitat titlul), pentru ca apoi sa vina "Breaking News" - 4006 va fi "noul sfarsit al omenirii"!
Concluzia cred ca e evidenta!

| St3fa a răspuns:

Nu fiindca acum 2 ani sa zis ca e in 2010 acum 5 ani ca e in 2008! Is MISTOCARII nimeni nu stie doar Dumnezeu!

| sasha a răspuns:

Nu stiu ce sa zic de acest sfarsit al lumii, eu spun ca nu pentru ca nimeni nu stie atunci cand va veni sfarsitul. ar fi chiar culmea sa stim data fixa, iti imaginezi ce ar face toata lumea nu s-ar mai merge la scoala, nu s-ar mai muncii, nu s-ar mai face nimic ca si asa vine sfarsitul. traieste-ti viata din plin sunt bune si sfaturile lui @Elianna dar acum depinde cum vrei sa iti traiesti viatawinking.

| lovefan a răspuns:

Buna! Asta e o intrebare destul de intalnita in ziua de azi, si dupa parerea mea 50% e adevarat si 50% nu e adevarat. E adevarat pentru ca am vazut cateva documentare interesante, cum ca intr-o tara a plans Icoana Maicii Domnului cu sange, sau conform unui paragraf din biblie va veni Apocalipsa cand zilele si noptile se vor scurta(poate va aduceti aminte ca a mentionat la tv ca s-au scurtat zilele si noptile din cauza unui anumit cutremur, parca cel din Haiti). Dar nu este adevarat pe de alta parte pentru ca Dumnezeu a spus ca nu va sti nimeni cand va veni sfarsitul lumii. Mama mi-a povestit acum cateva luni ca asa se spunea si cand era ea copil, ca ar fi sfarsitul lumii in 2000. Dar nu s-a intamplat nimic, mai ales ca acum suntem in anul 2010. Deci, sfatul meu e sa nu te mai panichezi si sa iti traiesti viata, dar sa nu mai faci multe pacate si sa mai mergi la slujba la biserica macar duminica si de marile sarbatori. Pwp!

| Ralucarrie a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| andreea8400 a răspuns:

Nu deoarece un mos a facut socoteala babeste si a descoperit ca:noi in 2010 suntem de fapt in anul 2014 deci nu este sfarsitul lumii.
te uiti prea mult la stiri

| sebyto a răspuns:

Nu, va fi un nou inceput!? numai Dumnezeu stie.Au fost pana acum foarte multe sfarsituri, 2012 va fi la fel. Sfarsitul lumii poate sa fie in orice secunda si pentru fiecare in parte.