| Geanin a întrebat:

Esti impacat cu ideea ca: oamenii din jurul tau vin si pleaca?

21 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Da, sunt împăcată cu ideea cu oamenii vin și pleacă. Uite și de ce: în viață o să cunoști multe persoane care te vor abandona mai devreme sau mai târziu, dar ai să prețuiești puținele persoane care au rămas lângă tine. Înveți să deosebești persoanele bune de cele rele.

| Musique a răspuns:

Da!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta si vreau.

| Geanin explică (pentru DoarBogdan):

Mie sincer nu imi place sa uit persoanele pe care le-am intalnit, as vrea sa le tin minte pe toate...

| DoarBogdan a răspuns (pentru Geanin):

Pai cine a zis ceva de uitat? cele importante se tin minte mereu. dar persoanele vin si pleaca, amintirile insa raman.

| T0T a răspuns:

Sunt împăcat că asta nu e o regulă.

| Doub a răspuns:

Nu, îmi place să-i ţin sechestraţi în beci.
Nimeni nu pleacă.

| RainmakerX a răspuns:

Oamenii din jurul meu stau... Cei care au vrut sa plece au facut-o deja.

Raspuns : Da, e alegerea lor.

| sublime89 a răspuns:

Cam da, ca asta e si adevarul, si mie-mi place sa ma impac cu el de obicei. Dar asta ma face sa pretuiesc si mai mult oamenii din viata mea, si timpul mai scurt sau mai lung pe care-l petrec alaturi de ei.

| R0R0 a răspuns:

Bineinteles.

| syd2 a răspuns:

Nu-mi pasa de oameni happy. decat de cativa.

| UnBroken2016 a răspuns:

Da. De ce nu as fi? Oricum fiecare isi urmareste propriile interese.

| ShaOfHatred a răspuns:

M-am impacat cu ideea asta acum mult, mult timp...

| alexandrualind a răspuns:

Mie imi place asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Oamenii vin,pleaca, si nu-i poti judeca, dar cand pleaca, pleaca cu-o bucata din inima ta" -Vescan
Nu prea sunt impacat, ii consider ieftini.Eu sunt genul de om,care imi fac prieteni pentru caracterul lor,nu pentru ca au bani,sau sunt influenti,sau etc.Dar o data ce te-ai atasat de cineva,si il consideri prieten,sau o iubita, o sa doara, nu prea vad cum te ai putea impaca, doar sa nu iti mai pese de nimeni, in felul asta sa nu mai ai pe nimeni.ASta e, trebuie sa risti.Parerea mea happy

| DeathOfDreams a răspuns:

E primul lucru care mi-a intrat în minte. Atât de dens şi clar, că toți oamenii pleacă. Absolut toți, mai devreme sau mai târziu.
Da, sunt împăcată cu ideea, dar doare la fel de mult de fiecare dată.

| MeForeverAlone a răspuns:

Stii, am văzut odată ceva interesant pe facebook : Când o persoană pleacă din viața ta, să nu te pui să plângi. Doar să te gândești că ăsta e răspunsul lui Dumnezeu la rugăciunile tale,, Și mă ferește, Doamne, de ce răi"
Binențeles, nu e vorba de toți, e vorba de cei care te părăsesc în mod intenționat. Dar dacă vorbim de cei care pur și simplu pleacă, pentru că nu știu, merg la facultate, pleacă în străinătate sau se căsătoresc, astea sunt schimbări ale vieții pe care trebuie să le acceptăm. Lumea este într-o continuă schimbare. Zi de zi, clipă de clipă, pe pământ au loc tot mai multe schimbări, și noi trebuie să ținem pasul ca să nu rămânem în urmă. Trebuie doar să le luăm pe toate așa cum vin, bune sau rele, și să mergem mai departe.

| RorySan a răspuns:

Cam da!
Dar cateodata nu vreau sa fie asa!

| justadream94 a răspuns:

Evident..si sunt impacat si ca multi oameni sunt perversi si falsi

| Metan a răspuns:

Oarecum.