| chiftelutacrocanta a întrebat:

Eu cred ca omul viu nu e construit din carne, ci doar omul mort e construit din carne.Sau cel putin prea asemanam omul cu carnea, noi detestand cadavrele asemanam omul viu cu acel material numit carne care se descompune pentru ca se aseamana cu omul viu si de aceea vedem realitatea cruda de multe ori, avem oarecum impresia ca vedem cadavre miscatoare umbland pe pamant si ne gandim la ce poate fi supusa carnea umana.Nu e asa,omul e o fiinta creativa,noi am uitat sa fim creativi si tot ce facem e sa ne vedem trupurile ca pe niste cadavre miscatoare,ca pe niste bucati de carne demne de macelarit si alte lucruri oribile,de aceea cred eu ca exista arta, artistii vor ca noi sa ne asemanam trupurile cu lucruri mai frumoase, ne deschid ochii artistii. Dupa parerea mea eu cred ca omul e o imagine vie plina de viata, o creatura mareata prin care curge izvor rosu, un cantec, o existenta adorabila si multe alte chestii.Este important sa ne asemanam trupurile cu lucruri vii si frumoase si marete si sa nu ne mai gandim la moarte atata.Voi ce credeti?

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Juviia a răspuns:

sad