| jyna a întrebat:

Exista vreo posibilitate ca atunci cand caut doua cuvinte pe google, sa imi dea siteuri pe care este numai ceea ce am scris eu, ca sa numai ma enervez cautand o zi intreaga prin siteuri nefolositoare?
Adica, daca caut fructul dragonului, google imi da articole cu "fruct" si "dragon". Eu vreau sa vad numai site-uri cu "fructul dragonului".
Adica, daca scriu "actoriceste dex", google ma corecteaza cu "XXX", care trebuie sa rescriu de 10 ori ca nu imi da site-ul dexonline.ro pana nu scriu cum vrea el sa ii scriu. Si chiar am cautat si dexonline.ro si mi-a dat 2 site-uri pe care scrisese link-ul dexonline.
Este foarte enervant, de obicei pierd o zi intreaga cautand ceva pentru ca google nu imi da ceea ce caut. De obicei caut pe yahoo in engleza, dar uneori ma intereseaza in romana, si acum imi vars nervii care mi face de atatia ani.
Ca sa numai zic de traducator, care esti curios ce iti scrie si nici macar nu stie aceleasi limbi ca si tine, inteleg ca gramatica este diferita sau ca nu mi-l traduce, dar chiar este necesar sa imi scrie alt cuvant (care este de fapt tradus gresit)?

5 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

ce browser si motor de cautare ai?

| SergiuBoss11 a răspuns:

Am scris pe google "fructul dragonului" si mi-a aratat fructul dragonului

apoi am scris actoriceste dex si mi-a aparut actoricesc definitie

am scris pe google dexonline.ro,mi-a aparut dexonline.ro

| jyna explică:

Bine.inteleg iar, ca intotdeauna are ceva numai cu mine de a nu iintelege nimeni ceea ce imi trebuie mie
Dar cand caut pretul pe yahoo mi-a dat siteul care mi-a trebuit
Si erau exemple, ca sa nu scriu *stelutele secrete* care nu mi le da

| jyna explică:

Aa, da, trebuie sa strig in gura mare ca vreau un articol despre dezvoltarea corpului feminin, si nu ma intereseaza sa-mi maresc sanii ci vreau o documentatie despre cum se dezvolta corpul meu, mai explicita care nu-mi scria in cartea cu pubertatea din a6a.

| jyna explică:

GOOGLE
am scris si acolo