| otylyaotty a întrebat:

Ófsad Ma poate ajuta cineva sa scap de timiditate? ...nu cred ca ar putea fi cineva pe aici care sa ma ajutesad, dar totusi am zis sa încerc.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Uite,incearca sa citesti asta:

http://paulmelinte.com/scapa-de-timiditate/

Cred ca te va ajuta.

| Mădă0611 a răspuns:

Numai tu te poti ajuta renuntand la complexele de inferioritate. Esti timid cu cineva mai urat, sarac, prost, murdar decat tine? Daca nu, esti complexat, de aici timiditatea.

| AtateaConditii a răspuns:

Vad din ce in ce mai multi oameni cu aceste probleme, parca nu erau asa multi, deodata bang... oare a cui sa fie vina, sa se mosteneasca timiditatea sau se formeaza in timp? Cum te-as putea ajuta? Doar vorbind cu multe persoane direct( telefon sau fata in fata) poti scapa de timiditate.

| Danişor a răspuns:

Salut! Pai ai putea scapand de timiditate vorbind cu mai multe persoane direct ( telefon sau fata in fata ) asa in opinia mea poti scapa de timiditate.Bafta in continuare!