| iSwag a întrebat:

Facebook. Ce parere aveti de facebook?
Eu am o parere mai buna de "Jack The Killer" decat de Facebook.
Eu il vad ca pe o centura online. Iti poti face "reclama" si cu o poza pe facebook.
Eu cand eram mai mic ii intrebam pe altii (niste prosti):
-"Ba ai facebook", ei imi ziceau "Facebook, ce-i acela Facebook? Acum te intreaba ei
-"Wa ai Facebook(sau mai rau, faceboc)",
"Da... dar intru odata pe an ca sa nu imi ia foc PC-ul de la brazilionul de notificari pe care le-as primi daca as intra odata la 2 ani". Si ei imi zic:
-Haah, nu existi. Iauzi ma asta nu are facebook.
(altu')
-Wa esti prost?

Ce ati face intr-o lume fara facebook?

24 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu am facebook si traiesc bine-mersi, desi KillMePlease mi-a promis ieri ca ma "rezolva".

| KillMePlease a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu ai uitat, huh?laughing))
Inca nu...Mai am nevoie de tine.laughing)

| KillMePlease a răspuns:

Intr-o lume fara Facebook as face exact ce fac si acum doar ca as avea un sentiment de bucurie ca nu mai exista acel site fara sens unde isi gasesc toti pedofilii/camatarii/infractorii victime. Eu nu am facebook si nu am vrut niciodata sa am pentru ca am constientizat si ca e plin de oamenii care au in viata un singur scop: sa le dai like si ca e o pierdere uriasa de timp. Timp petrecut fara sens incare as fi putut face ceva in folosul meu, nu sa vad ca o mai postat tanti Leana si domnu' Nicu...

| KillMePlease a răspuns (pentru KillMePlease):

In care* laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Pai...asa cum unii vorbesc urat facepalm-ul, pardon, facebook-ul, asa altii vorbesc urat tepeu-ul..."site pentru retarzi/creiere prajite" si nu-mi mai aduc eu aminte ce adj. mai erau pe-acolo laughing.Eu raman neutra in ambele cazuri.

| KillMePlease a răspuns (pentru anonim_4396):

Da...Dar totusi...Pe TPU macar ajutam oamenii. Pe facebook nu prea cred.laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Ba cam da, de fapt. Exista diverse grupuri, ceva gen categoriile de pe tepeu, iti dau un ex. doar, sa zicem grup pentru filme/seriale/cineva posteaza o poza (un screenshot) dintr-un film si intreaba din ce film i iar treaba celor din grup este sa o ajute daca poate, sa ii spuna cu tare filmul, ori daca cineva cere sa i se recomande un anumit film/serial si tot asa.
Te poti abona pe diverse pag., aprecia artistii favoriti, sa primesti cele mai noi stiri din mai orice thinking, are si destule aspecte pozitive, mai ales in scopuri business in cazul reclamelor, mai ales.

| KillMePlease a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, okay, am inteles asta.
Dar are si nenumarate dezavantaje. Chiar foarte multe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

#don'tknowandreallydon'tcare
Nu m-a fascinat vreodata acea platforma virtuala, insa are utilitatea ei, depinde numai in ce scopuri o folosesti. Daca o folosesti (numai) pentru chat si likes atunci e clar ca nu esti decat un alt paduche pe acel site.I rest my case.

| KillMePlease a răspuns (pentru anonim_4396):

Da...Okay.hee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Imi place ca scrii,, okay" in loc de "ok", ma rog, de fapt corect si oficial este,, o-kay", da' na, nici eu nu ma deranjez sa mai pun acea cratima.

| KillMePlease a răspuns (pentru anonim_4396):

Si mie imi place...
Okay.
laughing))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Okay laughing

| iSwag explică (pentru KillMePlease):

Mie mi se face scarba cand vad pagini de-astea: https://www.facebook.com/pages/Fumul-Iubiri/452646294874122?pnref=story.

| KillMePlease a răspuns (pentru iSwag):

Ihh...Si mie!
Sau: Fumul tigarii (cred ca se chema una)
Doamnee...laughing)

| iSwag explică (pentru KillMePlease):

"Esti pitica dar esti pitica mea". Profund.

| KillMePlease a răspuns (pentru iSwag):

Mesajul e mai mult ProFUND decat profund. laughing)))

| iSwag explică (pentru KillMePlease):

Corect... Sa speram ca pedofilia va avea sanctiuni mai grave. Altfel noi nu o sa mai avem fete... o sa le ia mosnegii. Sau, mai rau, skandenberg-ul o sa devina sport olimpic.

| KillMePlease a răspuns (pentru iSwag):

Oh, Doamne.

| KamaSutra a răspuns:

Asa zisul Facebook[cea mai cea retea de socializare(cica)] nu.i decat o mare porcarie, inventata pentru tinerii din ziua de azi doar ca sa.si masoare popularitatea in niste amarate de like-uri...
Multi au uitat sa mai traiasca din cauza acestui Facebook,toata ziua nu fa decat sa urmareasca cine, ce a mai postat, sa.i dea un Like si sa.i hraneasca mandria "Vai, am mai primit un like"
E trist ca acum daca nu ai Facebook\Instagram\Whatsapp\Twitter esti considerat un ciudat, inapoiat mintal etc... Adica vad colegi de.ai mei care in loc sa stea cu noi sa radem, sa glumim, prefera sa stea cu telefonul in mana sa verifice notificarile sau sa.si faca selfie-uri ca sa ca sa la posteze sa vada toti ce panarama\cocalar suntlaughing
Nu am Facebook and i'm so proud!
Societatea in care traim.....ma dezgustasad

Răspuns utilizator avertizat
| Addaa1998 a răspuns:

Eu nu as rezista sa nu intru pe facebook pentru ca e singurul site pe care pot vorbi cu prietenii, dar asta nu inseamna ca nu ma bucur de viata si stau numai pe facebook.

| iSwag explică (pentru Addaa1998):

Corect... toata lumea pe-aici compara facebook-ul cu holocaustul... Si eu il vad ca pe o porcarie, dar intru zilnic sa vad "care mai e treaba" happy

| Addaa1998 a răspuns (pentru iSwag):

Si de cand a aparut noua vedeta a momentului...Snapchat...Doamne..mi se pare o porcarie. A ajuns sa fie aproape la fel de utilizat ca si Facebook, desi se compara foarte mult.De "nebunii" dupa Snapchat ar trebui sa se vorbeasca.Sincer. o prostie mai mare ca Snapchat nu am vazut.