| Anducaa a întrebat:

Heei. cine ma ajuta si pe mine cu niste descrieri pentru pozele de pe fb. :*. sau cu site-uri, orice :*. multumesc anticipat:*.

Răspuns Câştigător
| đɾεαmεɾ a răspuns:

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare

E tarziu sa imi ceri sa fiu ce`l de ieri.Cand uh nu esti nicaieri. Dupa cate ne-am zis.M`a, inchis intr-un vis.Acolo totul e asa cum mi-ai promis

Va veni o zis cand vei spune : Eu sunt pentru altul nu pentru tine...Iar eu iti voi raspune ai vost pentru mine acum fii pentru altul

Incerc sa ascund calvaru`numit depresie.Si zambesc fals doar pentru buna impresie

Si`nu vei uita niciodata privirea mea.ca`ci candva tia adus fericirea!

Ultima ´ data Tu trageai de ´ el Si el Tragea deo´ Curva!

Ma indepartez incet, voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face!

Imi place cand l0mea ma imita zii tarf`0 te simti uimita? stiu ca tie kiuda p mine Sunt mai presus ca tine!

Am învăţat că sunt oameni care te iubesc, dar nu ştiu să îţi arate.
Am învăţat, că dacă cineva nu te iubeşte cum ai vrea tu.nu înseamnă că nu te iubeste din tot sufletul.
Opreste-te o clipă si caută in tine. Inauntru e un copil ce intreabă de mine.
Da, zâmbesti, iubesti. Viata o traiesti la maxim ca doar in viata asta o singura data esti
Si ne prefacem ca totul e OK Cand de fapt totul merge prost!
·E doar un vis frumoS, Care se tot repeTã.şi doaR in visuL meu gãsesC lumea perfecTã!
•Detalii, nu ma obosesc sa tin minte. Am invatat ca e bine sa nu crezi in cuvinte.
Visele deveneau din banal în realitate.iluziile deveneau adevarate.; x.
Deschide ochii spre un nou început. Ceva ce pân`acum n`ai mai văzut, n`ai mai făcut
Prietenii pe care`i am acum p lnga mine M`ajuta, ma indruma s fac doar lucruri bune Nu i`as lasa, nu i`as schimba pentru nimic
e langa tine cand problemele sunt multe`si tot ea e singura care are rabdare sa te asculte.
Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi
Mă ajuţi să trec peste toate momentele grele, tu eşti cel mai frumos refren din toate piesele mele
Asa e sh va fi mereuu`, 0 fata buna langa un baiat rauu` :X
Orice ai fi sa nu uiti... am sa renunt la tine atunci cand inima mea n'o sa mai poata!
Doi paşi,aruncă`te de la înălţime,aruncă`te in amintiri când simţi că nu ţi`e bine. : ]

Dacă timpul curge, să curgă în pahare!

Nu sunt perfectă. știu! Am o grămadă de defecte! Dar n-am obligat pe nimeni să mă accepte.

Uneori suntem prea mândri să mergem să cerem iertare. Chiar dacă am greşit, de multe ori punem orgoliul pe primul loc.

Zi de zi câte un fraier se crede băiat de băiat.

Mă vorbesc toţi de parcă mă cunosc
Fără să ştie cine sunt sau nici măcar cine am fost

Şi realizez că pot să uit tot ca şi cum n-ar fi existat deloc. Întorc privirea peste umăr, întâlnesc un altu’ în drum. Poate am pierdut ce aveam, pentru ceva mai bun!

Într-o lume mare cu prea puţine uşi deschise,sunt încă o puştoaică ce trăieşte prin vise! ♥

Și. dacă mă uit în pungă,ce găsesc? -. Toate visele mele -.

Răzbunătoare? Nu, doar tupeistă.

Îmi spui vorbe dulci! Dar, numai eu știu că sunt goale. :-J

Atunci când mă dor gesturile tale, eu te fac să te doară atitudinea mea.

Privește, citește și învață, să nu crezi că viața e ușoară.A mea s-a simplificat mult în ultima vreme, am rămas doar cu durerea inimii mele.

Când vreau să mă culc, numai la tine mă gândesc, ești îngerașul meu, fără care nu pot să trăiesc.; 3

E bine că ai trecut peste,acum poți trăi altă poveste!

În viață dai de culoarea roz,și de culoarea negru.

Nu merită să plângi pentru cineva.

Sunt genul de fată,care te face să zâmbești.

Iubirea o găsești peste tot, dar iubirea lui e unică.

Dacă drumul către tine ar fi așternut cu foc eu aș trece printre flăcări și n`aș regreta deloc!

Aș vrea să colorez pădurea, Să pot s`o fac în mii de feluri, Să pot să întâlnesc iubirea, Ce se coboară dinspre ceruri.

Sunt genul de fată ipocrită.
Genul de fată care ştie sa mintă că e fericită.

Adevărul,pur și simplu,este rareori pur și nu este niciodată simplu.

Știi că aș vrea să te văd în fiecare zi
Că mă gândesc la tine și nu îmi doresc.

Ca îndrăgostiții la început, îți aduci aminte cum era? Încă de când ne'am cunoscut, loc de cuvinte nu era : x

Lumea asta te distruge,Te induce în eroare,Fură tot și apoi fuge,Te rănește și te doare!

Lady, stai chill! Ei vor ceva serios, le'ai dat tot ce le'a trebuit și i'ai întors pe dos.

Nu cer iertare nimănui.Mă iert eu însămi, sper că există un iad și pentru cei buni.

Mândria ți-a rămas cea mai mare avere, zâmbește`n fața râului și nu va avea nicio putere.

Și decât să mă gândesc la ce a fost și la cât am de regretat mai bine mă gândesc la viitor și la ce am de câștigat.

Totul trece, așa se spune.Dar nimic nu trece fără să lase urme!

Orice femeie are lângă ea bărbatul care și-l dorește.dar numai o femeie inteligentă are lângă ea bărbatul pe care altele și-l doresc.

Pretinde că n-ai inimă... așa nu te va rănii nimeni!

De ce trebuie să pierdem o persoană că să ne dăm seama cât de mult ținem la ea?

Când ți-e dor de cineva, nu închide ochii... o să-ți fie și mai dor!

Sunt momente în care îți simt așa de tare lipsa, încât îmi vine să te scot din vise și să te îmbrățișez;(...

S`ar putea să mai fi fost îndrăgostită înainte, dar niciodată atât de tare. desenează`mă lângă tine.

Și te doare când vezi că nu`mi pasă, și îți zic mereu: nu mai contează, hai lasă.

Realitatea nu e niciodată la fel de frumoasă că visele pe care ți le-ai făcut.

Fără să vreau, realizez cum imaginea ta, clară odată...Devine transparentă.

Mi`e frică să iubesc, dar sunt îndrăgostită. Ce ironie!

- Sunt o fată normală...sunt ceilalți care mă fac să mă simt specială.

Astăzi de exemplu vreau să pierd timpul, astăzi nu te iubesc!

Iubire nu există, există doar creduli, iluzii și speranță, și visuri de nebuni!

Mi`e dor să te strâng în braţe,să te sărut.Mi`e dor să îmi vorbeşti, mi e dor să te ascult!

Crezi că mă impresionezi cu ceva?! E doar viața ta

Cât mi-aș dori să te văd. te-am văzut.Dar nu singur, cu ea de mână.

E doar un joc, unde sunt a ta, e doar o realitate unde tu ești doar a ei.

Iubirea noastră este ca o portocală, pe o parte acră iar pe cealaltă parte dulce. :-3

Și viața e ca un turn, ai ajuns în vârf. ai câștigat.=]

Trăieşte viaţa cu prietenii adevăraţi!

Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

Nu te preface că totu e perfect! Că aparențele înșeală.

Totul trece. Chiar și atunci când pare imposibila¦chiar și atunci când fiecare amintire doare la fel ca sângele sub o vânătaie. Trece greu, dar trece.

Și sufletul? uită de suferința.

Nici nu știi de câte ori am visat Că viața mea alb-negru e plină de culori.

zâmbetul durează doar o clipă, dar amintirile lui o viaţă întreagă.

Poate că pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană eşti întreaga lume.

Copilăria. Singurul paradis pierdut.

Cum ai convins pământu'să se învârte în jurul tău, așa? =|

Ești micuța mea nebună, cu o acadea în gură.♥

Dacă bați, din palme crezi că acel coșmar se sfârșește? NU!
Începe unul mai rău."Du-te, dar nu mă vei uita! Ai cules de pe buzele mele otrava iubirilor care nu se uită."

"Nu contează dacă mâine o să descoper câţiva ghimpi în degete sau câteva zgârieturi în suflet. Vreau să trăiesc!"

Sunt rare momentele de pus în ramă! Și uite că viața nu are mâini, dar tot îți dă câte o palmă!

Ţi-aş da fiecare zâmbet de-al meu ţie, dacă asta te-ar face fericit"

"Dar eu sunt doar un capitol din viaţa ta, vor mai urma altele. Păstrează amintirile noastre minunate, dar nu-ţi fie teamă să-ţi faci altele."

Astăzi sunt fericită pentru că nu am niciun motiv să nu fiu! M-ajuti sa trec peste momentele grele, tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele.
Doar tu poţi simţi tristeţea mea la telefon.
Ti-am mai zis si-ti zic din nou, nu fur inimi, le primesc cadou.
Fiecare baiat rau pastreaza-n suflet o fata buna.
Decolteul meu te face sa ma iubesti? Nu multumesc... poti sa ma parasesti!
Nu asculta prostiile ce le spun unii. Nu uita, tu pupi gura mea nu gura lumii.
El major si ea minora.
Iti spun pentru a mia oara, fiecare zi cu tine este extrordinara.
Cand e fericita, surasul ei n-are egal.
Tine tigarea pe buze de parca ar vrea un foc. Miroase bine si ruju` pe chistoc.
Asa e si va fi mereu, o fata buna langa un baiat rau.
Am plecat departe, in tari de lume uitate, in tara iubirii pe continentul indragostitilor si in galaxia inimii tale, dar din pacate tu erai pe planeta altcuiva!
Si dac-ai fi un drog te-as trage pe nas si umbra de mi-ai fi te-as urmari la pas.
Esti pericol de frumos =p~! Tu crezi ca te crezi in stare, da` esti departe. lasa

Sh orice as face eu. dupa mine esti mereu:X

Daca traiesti dupa ideea ca nu suntem perfecti, atunci prietena ta cea mai buna e c*rva, tu ce astepti?

Vrei o solutie? Simplu. pleaca! [ Da ] Altii sunt deja acolo, hai incearca [ Pa ]

Ai fost un prost, nu trebuia sa o visezi, trebuia sa o iubesti!

Poate... ai gheata la inima, sau gheata in pahar, da` recunoaste, ca ce vezi, te ingheata iar!

Daca ai nevoie de mine, numai sunt aici...

Spui ca e o copila si ca nu`ti place asa, dar asa cum e, ea ti-a furat inima!

Poti sa apartii oricui, nu e treaba mea

E prima oara cand se-ntampla-asa ceva. Dintr-o simpla prostie ai ajuns la inima mea.

Inca ma gandesc cum ma faceai sa te doresc.Acum nu stiu ce sa fac, Sa te iubesc sau sa te urasc?

Esti boboaca si vei fi aici pentru 4 ani in acest oras
Sperand ca unul dintre absolventi sa se uite la tine si sa-ti spuna ca nu te-a mai vazut inainte:X:X:X

Ptr ca atunci cand ai 16 ani si cineva iti va spune ca te iubeste
Tu il vei crede

Oh, ce rusine, ce sfarsit mohorat dat unei zile perfecte

? La început mai mult ca sigur pare perfect. Spre final posibil totu' sa-ti para defect! Sunt doar emotii,,,

? N-are rost sa ma mai minti frumos. Stii ca totul are un cost. Tu vei fi mereu un top model de exemplu' prost...

nchide usa. Pune lantu. De azi nu mai vin acasa. N-am chef ca sa ne certam asa ca lasa!

Faze din astea sa i le faci lu' mata! : )

aaaaa! mi-e leneee.

A doua oara n-o mai fac! Mi-am bagat mintile în cap. Si-mi pare rauuuuuuuuuuuuu!

Ah. nu mai conteaza. Oricum se duce dracu' tot! C'est ma facute! » Inocenta mi se fura! » Plecata!

u ma judeca. dar eu mereu caut alt-ceva! » Deja mi-e mai bine! Îti multumesc ca existi! Te iubesc

The story must be continued. ASA CUM VREAU EU! [

Sunt milioane de ganduri care ma bantuie acum. Acum dupa o zi grea in care nu credeam ca ma vei dezamagi. Nu sunt suparata, sunt dezamagita.

Ne prefacem ca totul e perfect dar aparentele înseala!

Daca nu acum cu tine atunci NICIODATA!

Da normal! Dezamagirea si. a facut prezenta la un momendat!

Te`a durut cand mi-ai dat ultimul sarut?

Mi. e dor de ceea ce iubeam.sau cel putin asa credeam!

Daca ai 14 ani. esti bortzoasa. Nu fi stupida! Convinge`o p ma`ta ca te-a nascut gravida`.;;].

Asa prieteni s tot ai` D?`? e sa? e? l?!

Vantul`poarta parfumul tau spre mine`. Aj vrea sa te poarte p tine! •

• Mi`e dor de scumpetea meeeaa` •

Imi place ca esti unic.Imi place ca esti aparte.Imi place ca te simt aproape chiar daca esti departe.`

•Tot Ce e Bun în viata e Ori ilegal. Ori imoral. Ori ingrasa`:]•

Dragostea e indiferenta celui de lânga tine,,,

Si ne lasam purtati de vaL.TOtuL e absolut normal`

iubeam Sa tE ADOR... acum` iubesc` Sa tE OMOR`!

Bog girls don't cry...

Ce a fost odata nu maI poate fii. visele pierdute nu pot reVenii`!•

? Nu ma cunosti dar stii cine sunt.Iti faci treaba si pleci fluierand ca si cum nimic nu s`ar fi intamplat. Meriti un oscar pentru cum ai jucat!

Siii am terminat ko fazele nasoalee K m.am saturat PROMIT![stii cine cunoajte si cine s simteee ]

Multe amintiri Ce`atunci cand sunt trist Ma fac sa zambesc Desi de multe ori Refuz sa cred ca iubesc.

Ma Exprim Ca Sa Intelegi Mesajul __Eo Nu`s Mata Ca Sa`mi Cenzurezi In Fata Limbaju!

Asa ca ia'ma de mana... spune'mi unde am gresit! Si-am sa incerc sa ma schimb.PROMIT! ..Succes!

1 răspuns: