| Florentina9210 a întrebat:

Hei. Am si eu o nelamurire. Vorbesc cu un baiat din acelasi orasca mine. Ne cunoastem de 5 ani. La inceput am avut o relatie care a durat cam 3 luni. Dupa am hotarat sa ramanem amici.
In tot acest timp, am avut ambii parteneri. Vorbim orice.
Aproape zilnic vorbim prin mesaje. El e ocupat cu meciul si facultatea si are de gand dupa ce termina sa se inroleze in armata.
Mai are un an jumate de studii. Imi da tot timpul mesaj sa vada ce fac, cum ma simt.
Cand am fost in spital s-a interesat de situatia mea, acum cand am venit acasa, este interesat sa ma ajute in continuare.
Si acum problema: I-am spus ca mi-am facut prieten, mi-a urat tot binele din lume sa fiu fericita.
Si...m-a scos de la prieteni de pe facebook. Asta chiar nu am inteles-o.
Dar noi comunicam zilnic prin mesaje. Imi spune ce face el, unfe merge. O data mi-a spus:" Flori, nu conteaza cati parteneri vom avea, dar tu vei fi nevasta mea". Am ramas uimita, sincer.
Mama il cunoaste, e de acord. E respectos si asta pe ea o fascineaza la un potential partener pentru mine.

Voi ce parere aveti?

As vrea sa il intreb de ce m-a sters dar parca ceva ma opreste.

37 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Intrebarea e tu il iubesti pe actualul partener?

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Da.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Atunci asta e, posibil te-ai atasat de el ca un prieten stiu senzatia

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Cam asta este problema. M-a atasez repede de cineva...

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Las ca il vei uita, daca era un bun amic nu facea asta, vrea si el sex asta e adevarul

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

E posibil sa ai dreptate.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Alt motiv nu vad in a discuta cu sexul opus desigur daca esti gay e aiurea prieteni fata -baiat ala nu-i barbat care are prieteni de sex opus

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

A spus ca el tine la mine. O data l-am testat. I-am spus ca am facut-o cu altcineva, sa ii vad reactia. La inceput nu a fost prea incantat dar a spus ca nu e nimic si ca vom trece peste.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Pe cine l-ai testat?

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Pe amicul de pe facebook

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Ce putea spune flory din moment ce tu aveai iubit, parerea mea amici de pe fb sunt pierdere de timp, o persoana rationala comunica real si isi face prieteni de acelasi sex, doar metrosexuali fac asa ceva

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Pai nu doar pe fb, noi ne-am si intalnit. Suntem din acelasi oras.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Cum a fost intarnirea? un sarut ceva?

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Da, ne-am sarutat. Sincer, imi era dor de saruturile sale. Dar doar unul mic si nevinovat. Atat!

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Dar ti-a placut de el fizic?

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Da. E inalt, atletic. Simpatic si inteligent. Faza e ca m-as fi asteptat sa imi dea un sarur pe frunte sau pe fata, tinand cont de faptul ca stie de actualul. Asta a fost acum o luna, cand veneam de la sala, ne-am intalnit inamplator. El cand m-a vazut a venit la mine cu un zamber. Eu am incercat sa nu il observ. A fost ceva neconventional.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Deci il cam placi, relatia ta cu actualul e ok?

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Da. Inca mai avem ceva unul pentru altul.
Cu actualul e ok. Ne intelegem bine.

| Drimmero a răspuns:

Parerea mea este ca baiatul care te-a scos de la prieteni te cam place si nu i-a picat bine faptul ca tu ai prieten, asa ca s-a resemnat si vrea sa nu mai auda de tine o perioada, macar pe facebook.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Ok. Dar. Atunci daca chiar nu vrea sa mai auda de mine. De ce ma contacteaza aproape zilnic?
Imi da mesaj, ba chiar si ma suna. M-a intreaba daca totul este in regula, ce face mama.
A vorbit cu ea la telefon si mi-a spus ca e o femeie ok cu care poti discuta orice (mai putin cand se enerveaza) laughing.
Crezi ca mai are sentimente pentru mine?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Are, d-aia te-a scos de la prieteni, e putin ofticat. Psihologia unui baiat este previzibila si o poti anticipa imediat.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Nu intotdeauna daca cineva te scoate de la prieteni inseamna ca te si place. Aici este cazul.
Dar, eu cand l-am scos pe nebunul ala de la prieteni, asta nu a insemnat ca il iubeam, doamne fereste.
Diferenta dintre el si baiatul acesta este ca nu am fost jignita, e un tip educat, are codul bunelor maniere. Si poate si pe el l-am mai suparat, dar niciodata nu mi-a zis nici '' da-te mai incolo''.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Posibil ceea ce zici, mi-e greu sa ma pronunt. Exista oameni si oameni si cu asta am zis tot!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Da
Dar eu nu am meritat sa fiu jignita. Sunt o fata mai finuta de fel.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Fetele ar trebui sa fie finute si ocolite de orice injuriu, asa este normal si iti sustin aspectul acesta

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Deci esti de acord cu mine ca nu i-am dat block fara motiv, nu?
Mi-am auzit tot eu vorbe ca as fi rea. Dar lumea intotdeauna isi face timp sa judece omul si in niciun caz sa il cunoasca.

Mie nu imi pare rau. Daca ma voi intalni cu el pe drum, il vii saluta si voi merge mai departe. Si chiar daca ar vrea sa vorbim, pardon sa ma jigneasca. Ii spun ca nu am timp de imaturitatile sale!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce te opeste? Hai ca poti laughing

| OldSoul a răspuns:

Parerea mea?
Pare prea frumos sa fie adevarat, oricum ceva tot e ciudat la el...
Cat despre faptul ca te-a sters de la prieteni, asta este, poate a avut si el un moment de furie si te-a sters fara sa se mai gandeasca, intre timp a realizat ca nu poate trai fara tine si te-a contactat din nou.

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Si asta poate fi o posibilitate.

| grab a răspuns:

"As vrea sa il intreb de ce m-a sters dar parca ceva ma opreste."

Ce te opreste? Intreaba-l si simte in respiratia lui daca elaboreaza o minciuna. Oricum o sa te adauge la loc, e doar o chestiune de timp happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tipul e dus. Ce om sănătos la cap s-ar căsători cu una ca tine?

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Intotdeuna judeci un om pe care nu il cunosti? Cam proasta educatie ai primit de la ai tai.

| g4mma a răspuns (pentru anonim_4396):

Thumbs up laughing)

| SorinelF86 a răspuns:

Te-a sters pentru ca nu vrea sa vada ca te face fericita altcineva sau pentru ca vrea sa fi fericita si el nu putea sa-ti ofere asta si se retrage, desigur astea sunt presupuneri, nu stim ce ganduri avea el cu tine. discuta cu el

| Hcd_Adda_1998 a răspuns:

Nu ezita, intreaba-l. Tu ai mai vrea sa fii cu el? Gandeste-te bine. Gandeste-te si daca ati mai avut momente intime cat timp ati fost numai prieteni. Cineva intelept a spus odata ( da, chiar nu imi amintesc cine era haha) :" daca doi oameni au reusit sa ramana prieteni dupa ce s-au despartit, ori nu s-au iubit niciodata, ori inca se mai iubesc ". El poate se gandeste si la faptul ca in scurt timp va pleca si nu are rost sa iti spuna ca inca mai tine la tine asa, e mai usor sa renunti la un prieten decat la un iubit, la urma urmei.
Daca spui ca vorbiti atat de mult, nu cred ca ar trebui sa va ascundeti sentimentele unul fata de altul. Am trecut printr-o situatie asemanatoare, stiu ca baiatul respectiv inca ma iubeste, si eu o fac, cu toate astea el are o relatie, iar eu i.am spus sa nu ma mai caute, pentru ca nu puteam sa il vad cu fata respectiva, ma distrugea, chiar daca nu ii spuneam asta.
Poate ca pana la urma, se bucura pentru fericirea ta, cand ii spui ca ai o noua relatie, sau poate inca ii esti draga si nu vrea sa isi arate gelozia... nu stiu. Ar trebui sa vorbesti deschis cu el, sa il intrebi exact ce vrei sa stii, nu are ce sa se intample rau. Doar asa ai sa aflii. Si ar fi de preferat sa il suni sau sa va intalniti, nu prin mesaje. Si ceea ce ti.a spus el, ca vei fii nevasta lui, poate ca pur si simplu lasa relatia voastra pe baza destinului, poate ca spera la asta, sau pur si simplu au fost vorbe aruncate in vant...doar tu poti afla. Mult noroc!