DoarBogdan
| DoarBogdan a întrebat:

Hei!
Daca TPU s-ar inchide, sa zicem, care ar fi momentele de care v-ar fi dor?

Mai stiti prima data cand ati intrat pe TPU? Cum a fost? Cum vi se par acele "vremuri" fata de cele de acum?

Ma gandesc ca cel putin o intrebare v-a facut sa radeti, sa plangeti (putin probabil laughing ), sau v-a suparat, sau poate v-a motivat. In acel moment v-ati format o impresie despre ce poate lumea sa gandeasca, zic eu. Care e acea impresie?

Si da, poate pare ca este intrebare pentru cei care stau de mult timp pe aici, dar ma refer asa in general... La ce v-ati gandit cant ati intrat pe TPU si ati inceput sa raspundeti la intrebari? Sau sa zicem, prima problema de pe TPU. Ce faceti de fapt aici?

Poate ca cineva recunoaste anumite "personaje din ce zic, asa ca o sa raspund si eu oarecum la ce am zis. Cam... ciudat nu? big grin
Eh...
La inceput parca am intrat in "necunoscut" laughing Am vazut multe "prietenii" pe aici, persoane care cam stiai ce gandesc in functie de ce raspuns postau. Cumva parca am vrut si eu sa cunosc mai multe persoane si sa incerc sa le inteleg problemele.
Apoi totul era amuzant, raspundeam pe la intrebari, titlul de campionul zilei( care acum imi pare ca se dau raspunsuri doar pentru asta -peste 100 de raspunsuri pe zi?- pe bune?), vorbeam cu ceva "amici" de pe aici si parca era frumos sa zic asa laughing

Imi e dor de intrebarile alea care ma puneau pe ganduri, care ma faceau sa imi para rau pentru ca eu sunt asa norocos fata de altii cu probleme foarte grave. Si asa aparea strea mea de tristete. Mai erau si problemele de aici, si toate astea ma deprimau. (Mai mult cele de aici). Si poate de asta ma refugiam pe TPU. Mai ales cand simteam ca as fi vrut sa opresc noaptea si sa nu mai vina ziua de maine. Sa "dorm" mereu in liniste. Dar asta e alta poveste.

Cateva luni eram foarte activ ^_^. Nu prea stiu de ce laughing S-a intamplat sa cunosc multe persoane, ulterior sa vorbim pe fb si alea. Si acum tin legatura cu, cateva. Stiu la cine sa apelez big grin
Imi e dor de cand trimiteam felicitari si vorbeam mai despre orice. Sper ca isi mai amintesc cativa big grin

Dupa cam totul era... la fel. Vedeam la notificari intrebari ale prietenilor pe acelasi subiect, mereu si mereu si mereu... deja se stia. Fie intrebari de la rapiri si securitate( se stie cine laughing ), pana la intrebari despre viata si depresie( si aici), si alte intrebari conversationale care chiar nu le vedeam rostul (aici va dati seama). Mai erau si intrebarile de la dragoste si sex, care cred ca un sfert sunt puse doar sa mai radem. Sau cele legate de teme. De aia s-a inventat Google mai.

Oare numai eu m-am plictisit de astea? Si totusi mai sunt pe aici laughing
Ma gandesc ca TPU era altfel odata, nu ca acum. Chiar daca nu am vazut eu prea multe, o sa imi fie dor de linistea de la inceput. big grin

Daca ati citit pana aici, mersi si ne mai auzim...
Pa-pa kiss

140 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Toate au fost altfel cindva... acum sint mult mai multi cretini ca la inceput. Daca s-ar inchide, probabil as cistiga cu cel putin 10-20% mai multi bani pentru ca as pierde mai putin timp aiurea.winking

| DoarBogdan explică (pentru KodrutZ):

Si, de ce anume ti-ar fi dor? Nu de alta, dar as vrea sa stiu ce lucruri "frumoase" s-au putut intampla pe aici ^_^.

| KodrutZ a răspuns (pentru DoarBogdan):

De nimic de care sa imi aduc aminte in mod deosebit. Foarte putine intrebari/raspunsuri care sa merite timpul pierdut. Daca vreau sa ma luminez/sa citesc chestii cu adevarat interesante, ma duc pe Quora.

| DoarBogdan explică (pentru KodrutZ):

Nu stiam de acest site. Este tot un fel de TPU, doar ca ma gandesc ca, mult mai... "convenabil", nu?

| KodrutZ a răspuns (pentru DoarBogdan):

Convenabil in sensul ca raspund multi de la care ti-ar place sa ai un autograf si de la care ai ce invata. Hillary Clinton, prima nevasta a lui Elon Musk (nu sint sigur daca si el), multi milionari de prin SUA, militari activi sau in rezerva, oameni de afaceri, muzicieni/actori, samd.

| DoarBogdan explică (pentru KodrutZ):

Acum am vazut big grin
Dar cum... persoane asa de importante raspund la intrebarile noastre? Dar ma gandesc ca nu se posteaza chiar orice problema acolo, nu?

| KodrutZ a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu timpenii ca aici. Dar unele sint aparent destul de naive. Oricum, e un site FOARTE interesant si util.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta nu indraznesc sa ma gandesc ca sar inchide TPU

| MadRabbiT a răspuns:

Au inchis chatul era distractie inainte ehe voi nu ati prins big grin iti face-ai iubita prieteni cu care filozofeai

| DoarBogdan explică (pentru MadRabbiT):

Se pare ca nu s-a pierdut mare lucru : ))

| MadRabbiT a răspuns:

De chatul TPU mai stiti?

| DoarBogdan explică (pentru MadRabbiT):

Eu nu mai stiu laughing
Mi-ar fi placut sa il fi prins si eu.
Cum era?

| MadRabbiT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Era misto, fete, Love, dedicatii, muzica si marlanii l'au oprit

| DoarBogdan explică (pentru MadRabbiT):

Cred ca s-a creat o problematica sau ceva cu acel chat. Multe "relatii" stricau.

| MadRabbiT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Uite chat aici laughing

| RAY a răspuns:

Daca TPU s-ar inchide, sa zicem, care ar fi momentele de care v-ar fi dor?

sunt foarte multe amintiri legate de TPU, deci imi este greu sa spun o anumita amintire, imi amintesc ca am intrat aici cand cautam ceva legat de un antivirus, software si m-a ajutat mult, mai mult am mers pe categoria religia, desigur contrazicerile cu ema sunt de neuitat si cu alti crestini si mi-e dor de o fata care era foarte badgril

Mai stiti prima data cand ati intrat pe TPU? Cum a fost? Cum vi se par acele "vremuri" fata de cele de acum?

acele vremuri erau ca acuma, eu nu vad diferenta
eu cred ca nu ai inteles ce e TPU sau poate ai alte asteptari de la TPU

| DoarBogdan explică (pentru RAY):

Eu doar am intrebat. Ce asteptari sa am? laughing m-am lamurit.

Si mi-ar fi placut sa fi prins acele contraziceri ale tale. (Sa pot sa te sustin, nu de alta big grin )

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Îmi place să ajut oamenii.
Cred că aș crea eu un site să semene cu el.

| DoarBogdan explică (pentru sadrian46):

Dar jumatate, daca nu chiar mai mult, este doar de comunicare aparent. Ajutorul este cam cealalta jumatate din acest site.

| sadrian46 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cănd ajuți, și comunici în acelaș timp.

| DoarBogdan explică (pentru sadrian46):

Comunicare la... nivelul ala, de "ce mai faci", vreau sa zic. Ca ce ajuta lumea, la alungarea plictiselii? laughing
Adica vedeti bine si dvs cum sunt unele intrebari.

| sadrian46 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Să analizăm de unde vine plictiseala și apoi o să vezi cum această comunicare virtuală rece și defectivă o alungă.

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Repunem iar intrebarea?

| DoarBogdan explică (pentru RAY):

Nee.
O sa pun eu una oricum la final de an happy

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pe cand motanel

| DoarBogdan explică (pentru RAY):

Pai imediat se termina anul big grin

| T0T a răspuns:

Nu mai știu cum și de ce am intrat prima oară. Față de atunci site-ul mi se pare mult mai pustiu, pe atunci aveai ce face cam o zi întreagă pe o singură categorie. Pot zice că am stat mult pe TPU și că m-a influențat în multe moduri, am rămas cu câteva amintiri frumoase care s-au concretizat. Am cunoscut oameni care mă puteau vedea și considera altfel decât ceea ce arătam în realitate. Peste 10 zile fac...5 ani petrecuți aici. A fost un loc unde m-am refugiat mult timp. Refugiindu-te în pustiu nu te prea ajută cu nimic. Aici mereu am dat și de oameni ok chiar dacă majoritatea erau exact opusul. Am dat de oameni care m-au apreciat pentru ceea ce sunt. TPU e o parte din viața mea și va fi mereu. Am mai spus-o, nu plec, mă metamorfozez... Spuneam asta acum 2 ani aproape. Nu cred că a dat cineva importanță, nu cred că cineva își amintește asta. Am vrut de multe ori să plec însă uite-mă aici, aici cred că mă vei găsi după încă pe atât timp cât o să fac peste 10 zile.

| DoarBogdan explică (pentru T0T):

Este interesant ce zici. Dar oare o sa reziste TPU atat?

| T0T a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu știu.

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca s-ar inchide TPU ar TMP CASTIGAT PENRU MINE!
Nici nu mai stiu cum a fost la inceput,m-am logat prin facebook, culmea ca la inceput chiar imi placea.
Trebuie sa recunosc ca am cunoscut cativa oameni minunati cu care pastrez legatura si pe alte cai (facebook, telefon ).
Am vrut sa renunt la site de acum doi ani, nu aveam nevoia de permisinea adminilor pentru asa ceva(aici as putea sa explimplic, mi-a fost sters raspuns cand am criticat situl, exista persoane favorizate pe TPU, asta poate vedea orice care are cont de mai mult de 2-3 ani...
Exista useri foarte activi,care dadeau raspunsuri foarte bune si foarte folositoare,dar fie au disparut, fie sunt mai putin activi. Oare de ce?
Probleme nu prea am avut, sunt destul de matura sa le pot rezolva si singura, dar am ajutat destul.
In ultimile luni am fost mai putin activa si asa va ramane.
Pastrez contul doar pentru,, muzica mea'' si pentru a pastra legatura cu unele persoane care (inca) nu mi-a dat contul de facebook!

| DoarBogdan explică (pentru Fatamuntilor):

Da, e frumos sa stii ca mai intrebi persoane fie, pe TPU, si ulterior pe fb, ce mai fac si cum o mai duc.

Poate acele persoane nu mai sunt active, pentru ca si-au pierdut interesul fata de acest site. Pana la urma toti o facem. De asta am si pus intrebarea big grin
Si da, unele lucruri de aici sunt previzibile si poate putini isi dau seama, mai ales cand este vorba de administratorii site-ului.
(Cat caz s-a facut pe acest site) laughing
Sau poate au iesit pentru ca deja si-au format o imagine despre acest site. In sensul ca, pe internet TPU a capatat o imagine oarecum, nasoala, din cauza intrebarilor tampite care se tot posteaza.

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Bogdan pot repune intrebarea din nou?

| DoarBogdan explică (pentru RAY):

Nu laughing ca m-am gandit mult la ea. Dar poti sa imi faci reclama happy

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Sincer daca te ai intalni cu tine din 2016 ce ti ai spune?

| DoarBogdan explică (pentru RAY):

Nimic. Nu as vrea sa ma influentez cumva. Stiu ca stateam cam mult pe aici :/

| Fatamuntilor a răspuns:

Bogdan,dupa cum vezi, situl nu s-a inchis nici dupa 4(patru ani)
Pentru ca mereu vor fi useri noi care isi vor pune problemele si la care va raspunde cineva.
Cred ca am intrat pe TPU din,, greseala'' cand m-am logat cu FB. Aproape un an am fost inactiva. Intr-o zi cu soare am redescoperit situl am inceput sa raspund la dilemele adolescentilor nostri si a inceput sa imi placa.Am tinut-o asa vreo 3-4 ani.In timpul asta am legat cateva prietenii.Au fost cateva nereguli care le-am descoperit si pe care le-am semnalat, dar nu am fost crezuta si m-am suparat, Am zis ca gata, plec, dar nu m-am tinut de cuvant.
Apoi eram curioasa cine mai iese userul anului si mai trageam cate un ochi.
Ma amuza troligul. Adica pe acelasi profil vad intrebari ale unui pusti de 13 ani. Peste doua saptamani are 16 Sau ori e fata, ori e baiat.De regula cand vad intrebari supecte, inspectez pofilul.Sau cei care pun o problema e viata si de moarte, iar dupa primul raspuns isi sterge intrebarea.De multe ori irelevant.
Cei care nu vor fi suspectati de troling vor fi ce care posteaza teme.Macar cer o rezolvare.Dar care sunt interzise.
Revin daca imi amintesc ceva.

| DoarBogdan explică (pentru Fatamuntilor):

Multumesc ca ai impartasit aceasta poveste cu mine big grin

Chiar am ras la partea cu anii care se schimba peste doua saptamani.

Si da, aparent... nici eu nu am m-am prea tinut de cuvant, din cate se vede.
Ai dreptate, mereu o sa fie persoane care starnesc o oarecare intriga. As vrea sa spun ca si pe mine ma amuza trolling, insa nu prea :/ mai ales cel inconstient, pur si simplu nici nu ma gandesc la el.
Insa cel amuzant... este binevenit big grin Ce este drept, putini mai sunt de "calitate" in a face troll (parerea mea).

Ma bucur si ca ai regasit intrebarea, a trecut ceva timp de atunci. Asa imi mai readuc aminte de momente.

| LoveSleep a răspuns:

Eu cred că îți e dor de NikiKiti.

| DoarBogdan explică (pentru LoveSleep):

Clar. Bine ca mi-ai amintit. Ce ma fac eu fara tine.

Oh. Cum am putut sa uit. Imi e dor si de momentele in care puneai ss la discutiile dintre diferite persoane de pe aici laughing si cum interveneai mereu. Cu tine nu avea lumea nimic sad ca nu se bagau in treburile tale (sau poate ca omit ceva happy )

| LoveSleep a răspuns (pentru DoarBogdan):

Da, știu, sunt un fel de rege pe aici.
Am nevoie de un bufon, dar nu găsesc nimic bun.
L-aș fi luat pe Ray, dar nu vrea să poarte pălărie.

| DoarBogdan explică (pentru LoveSleep):

Nu stii cat ma abtin sa zic un lucru pe care Ray l-a inteles si tu nu rolling on the floor

Bufon? De ce ai nevoie de unul. Pe TPU sunt momente mult mai amuzante si le gasesti peste tot.
Si zau asa, esti rege. Regii nu roaga. Asa ca iei orice bufon cu forta, no? laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu te abține, B.

Mereu voiam să fiu bufonul, dar nu pot dacă sunt deja rege.
Și oricum, oamenii de pe aici sunt atât de speriați de mine încât le-ar fi frica sa râdă =]]
De-ai ști ce mesaje primesc laughing

| DoarBogdan explică (pentru LoveSleep):

Unele cam imi pot da seama, ce primesti big grin

A da, l-a inceput m-ai speriat. Dupa am vazut copilul din tine :3

| R0R0 a răspuns:

Deci,intrebarea asta a ta a sunat ca un ramas-bun. Ne parasesti sau?
Da,e adevarat ca pe TPU ne-am petrecut minute,ore intregi ajutand oameni,sau cel putin incercand sa facem asta. Dar tot aici am fost jigniti (nu toti), criticati sau, poate, apreciati. Eu, dupa cum bine stii, am fost, sunt si voi fii o engima. Pentru mine TPU e un site caruia m-am alaturat din plictiseala sau poate...din nevoia de a fii ascultata. Desi niciodata nu mi-am dezvaluit adevaratele ganduri /intrebari/ framantari. Nu imi convine ideea de a ma arata, asa cum sunt eu (fizic vorbind acum). Prefer sa fiu R0R0 sau Tinii111, adica fata aceea care "rade din orice" (desi in realitate nu prea o fac).
TPU, banuiesc, se va schimba in ani. Userii pretiosi vor parasi site-ul, unde se afla doar intrebari ce isi gasesc rezolvarea la primul search pe GOOGLE. Poate si eu voi pleca curand. Am descoperit ca uneori pierzi timp pretios. Pana te gandesti cum sa ii explici unui om, cum sa formulezi. Dar ai si satisfactia aceea ca ai ajutat un om.
So, m-am "lungit" si te-am plictisit deja. Orice ar fi, bafta in viata!

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Esti cu adevarat o enigma ce trebuie rezolvata! Asteptam sa vedem cum evolueaza enigma ta, cat de profunda este, sa vedem de unde sapam/

| DoarBogdan explică (pentru R0R0):

Eu nu parasesc pe nimeni happy Mereu voi fi acolo si voi ascuta...
Doar ca m-am "plictisit" de rutina de pe TPU, asa ca o sa ma retrag iar in coltul meu.
Ma bucur ca ai observatwinking
Sper sa fiu aici cand o sa se ajung la... Google laughing

Si da, o enigma. Stiu prea bine laughing Si nu m-am plictisit, din contra. Macar atat sa citesc, pentru ca alte intrebari nu cred ca voi mai pune.

| DoarBogdan explică (pentru Drimmero):

Acorda-i timp doar big grin

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Te bagi?
Pe pariu ca nu reusesti sa rezolvi enigma denumita "Eu"?

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Am observat "pauza" ta de pe site. La urma urmei, toti obosim odata.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Eu nu o pot rezolva pe-a mea, nu-mi sta capul nici pentru a-mi rezolva enigma, crezi ca as putea unei fete s-o rezolv, ramane un caz neincheiat pentru mine, un complex! Bwuahahaha

| Drimmero a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eu zic sa luam 2 lopeti si sa-i sapam enigma dupa acum!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Sa traiti, domn' comisar! rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Sanatate!

| DoarBogdan explică (pentru Drimmero):

In zadar. Poate enigma e ca nu vrea sa se afle enigma. Si nu avem ce face.

| DoarBogdan explică (pentru R0R0):

Nu am obosit. Doar ca mi-am dat seama de realitate big grin

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eu am obosit.
Prefer să citesc.

| Florentina9210 a răspuns:

Am citit in mare parte. laughing Eu sunt pe TPU din 2010, doar ca mi-am facut alt cont de curand, mai exact din 2015 septembrie.
Am trecut prin multe cu astia de pe site. Altii mi-au multumit, altii m-au injurat, asta e. Nu pot fi placuta de toata lumea. Altii mi-au dat mesaje rautacioase, frustrarea e la ordininea zilei, n-am ce zice.
Inainte se puneau intrebari ca lumea, lumea raspundea altfel. Era mai frumos. Imi trezeste si amintiri placute dar si neplacute. Aici am intalnit unele persoane care m-au ajutat, si prin asta am de venit si prieteni pe retele de socializare.

| DoarBogdan explică (pentru Florentina9210):

Imi aduc aminte de unele incidente ^_^

| WaterDrop a răspuns:

Au existat romane mai scurte decat ce ai scris tu laughing.
Nu m-am plictisit inca probabil pentru ca au grija anumite persoane sa ma amuze zilnic desi m-am inregistrat aici de curand.
Astazi insa am facut o persoana de 34-37 de ani cred, sa planga si sa-si piarda speranta in umanitate prin raspunsul meu, asa ca ma gandesc serios la instabilitatea unor intrebari.Insa asta nu ma va demoraliza (isi revine ea dupa o cafea).
Daca s-ar inchide TPU, nu stiu ce sa zic.Ma voi duce pe strada si voi raspunde la intrebarile oamenilor pe care ii opresc, trebuie sa aiba cineva o intrebare buna in tara asta.

| DoarBogdan explică (pentru WaterDrop):

1. Am observat ca ti-ai facut aparitia de curand. Sper sa reusesti ce eu nu am reusit laughing
2. Chiar trebuie sa raspunzi la intrebari? laughing
Am vazut eu ce intrebari au oamenii de pe strada...
Parca imi amintesc ceva: "poti sa ma ajuti te rog? Ca m*****l asta de taximetrist m-a lasat aici". Si da, am ajutat-o.

PS: iti plac intrebarile?

| WaterDrop a răspuns (pentru DoarBogdan):

De reusit nu stiu pentru ca exista multe persoane care nu cauta un raspuns ci doar vor sa piarda vremea altora iar eu nu voi petrece prea mult timp pe aici.
Imi place curiozitatea umana, este fascinanta.D e ce sa nu-i ajut sa invete ceva nou.
Desi am intalnit persoane ca RAY si nu mai zic cine (care sigur vrea sa o sarute pe prietena ei din Germania) care m-au ingrozit prin comportamentul lor laughing, am intalnit si persoane chiar ok.

| DoarBogdan explică (pentru WaterDrop):

Nu te lua de Ray rolling on the floor (nu e chiar asa rau sa stii)

| WaterDrop a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nici nu o fac.Este ca si cum as cara apa cu sita, trece prin ea tot. Ii doresc tot binele din lume! Doar mentionam experientele traite.

| DoarBogdan explică (pentru WaterDrop):

Uuu. Conflicte big grin
Dar sita nu este pentru apa. Poate este pentru altceva. Fiecare are roatul lui ^_^

Daca imi dai o cafea iti spun cum sa il imbuneziwinking

| WaterDrop a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu, Nu! Dau cafeaua dar nu vreau sa aflu asta.Am nevoie si de conflicte sa nu ma plictisesc laughing

| RAY a răspuns (pentru WaterDrop):

Te-ai suparat ca am spus adevarul? un om matur accepta adevarul nu jigneste necunoscuti, vad ca esti rasist ai grija ca tot in mein land ajungi

| DoarBogdan explică (pentru WaterDrop):

Si eu care tanjeam dupa liniste laughing
Ramane cafeaua atunci. (Nu stii ce pierzi)

Alte răspunsuri
| DoarBogdan explică (pentru WaterDrop):

Vad vad. Eh. Acesta a fost doar un moment. Eu zic sa dati mana si gata.

| KodrutZ a răspuns (pentru WaterDrop):

RAY e cu capushoru', sa il iertam. Mie mi-a dat block de ceva vreme. Se cam ataca cind ii demonstrezi cu argumente ca e pe linga un subiect.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

O sa imi fie dor de Ray. Nu o sa mai gasesti un virgin cu un iq de rama care sa poata scrie in alfabetul reptilian. Ahh, sweet memories...

| DoarBogdan explică (pentru FABULOSUL6000):

Deci, eram sigur ca o sa scrii despre el laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Adica ce ma, ramele virgine nu au dreptul la prieteni? laughing

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Imi amitesc prima data cand am intrat pe TPU, pe atunci mi-am pus alt nume(era spidermanompaianjen0015, nu m-am gandit bine cand l-am pus atunci,si l-am mai schimbat asa,si am decis sa-l pastrez pe asta de acum,care e ok,si imi amintesc ca avea si o poza cu Agent Venom, e un personaj din serialul Spiderman de pe Disney Channel la care ma uit, si mai tarziu am mai pus si alte poze tot cu spiderman, cu bmw-ul din nfs si de curand am pus poza asta, inainte avea poza cu o pizza).
M-am gandit sa-mi fac contul de TPU fiindca poate e interesant sa raspund la intrebari si sa mai pun si eu cand sunt nedumerit de ceva sau pur si simplu sa conversez cu diversi useri si acum am multi useri pe lista mea peste 40 cam asa.
La inceput nu credeam ca o sa am atatea raspunsuri castigatoare dar incetul cu incetul s-au inmultit funditele si in prezent am 50, mi-a placut sa ajut diversi useri si imi place sa o fac si acum chiar daca nu primesc mereu funde dar macar incerc.

| Sociopat a răspuns:

Pe cand intram eu era unu care punea intrebari la misto. Una mi-a ramas in minte. Zicea ca intr-o seara a sarit gardu la vecinu lui ca sa-i batjocoreasca capra. Intrebarea lui era daca capra poate ramane gravida si daca da ce sa faca? S-o omoare?

| DoarBogdan explică (pentru Sociopat):

Acum o sa imi ramana si mie asta in minte.

| UnBroken2016 a răspuns:

Nu mi s-ar schimba ziua cu nimic. Nu am "momente frumoase " de care sa imi amintesc. Nu prea stiu ce inseamna la voi "momente frumoase" aici pe site. Daca era vorba de viata reala mai intelegeam.

| DoarBogdan explică (pentru UnBroken2016):

Adica, ca acesta. Cu inselatul big grin

| Deaad a răspuns:

Sunt din 2011 pe TPU.
Mi se pare un site interesant, dar plin de inculti si oameni tampiti de-a dreptul, sa fim seriosi.
Sunt multi si ca lumea cu raspunsuri si idei interesante.

Ce as face daca s-ar inchide TPU?
Nimic, probabil nu mi-ar pasa atat de mult.
Pentru ca nu-s dependent de el, cum sunt fetitele nou venite aici, plictisite atat de tare incat pun intrebari din 10 in 10 minute.Si mi se pare de **** oricum sa fii dependent de asa ceva.

La inceput cand am venit eu aici, erau altfel chestiile.Chiar aveai ce intrebari sa citesti, interesante. Apropo, nu mi-au placut niciodata intrebarile care chiar vor o rezolvare la o problema. Poate pentru ca sunt eu prost si nu ma pricep la nimic. big grin
In schimb, intrebarile conversationale mi-au placut mereu.Erau intrebari d-astea foarte bune pe TPU candva.Si acum mai sunt, dar rare.

A mai fost o perioada pe categoria muzica cand toata lumea asculta rock. Dupa a apus perioada aia si dupa cum vezi categoria muzica, de acum.
Si aia cu rockul erau de obicei fanatici.Dar multi oameni de treaba.

| DoarBogdan explică (pentru Deaad):

Deci, sa inteleg ca intrebarea asta ti-a placut big grin

| alexandrualind a răspuns:

Este tare tpu.ro.Nu stiu ce m-as face fara el!

| DoarBogdan explică (pentru alexandrualind):

Poate am castiga mai mult timp? laughing

| alexandrualind a răspuns (pentru DoarBogdan):

Probabil!

| syd a răspuns:

Nu mi-ar fi dor de nimic. intru pe site doar ca sa pierd vremea, uneori mai rad, alteori dau de subiecte de discutie ceva mai inteligente, dar in rest e cancer (analog si pentru utilizatori)

| AntoniSoulesOne a răspuns:

De League of Legends si Bogdoneltongue

| DoarBogdan explică (pentru AntoniSoulesOne):

League of legends o sa ramana, Bogdanel nu laughing

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru DoarBogdan):

Te leg cu o sfoara, si ramailaughing

| DoarBogdan explică (pentru AntoniSoulesOne):

Un singur usher nu poate sa ma tina laughing

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru DoarBogdan):

Dar cine a zis ca te tin? laughing

| DoarBogdan explică (pentru AntoniSoulesOne):

Zi mah, de ce iti e dor de pe TPU?

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru DoarBogdan):

De niste oameni vechi.

| DoarBogdan explică (pentru AntoniSoulesOne):

Oare cine sa fie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma cuprinde oarecum nostalgia cand vorbesc despre TPU din trecut happy
cel cu multe intrebari la "stiinta&filozofie",cel cu multe raspunsuri coerente si cu bun simt, cel cu intrebari cu adevarat amuzante postate la"Triviale" si desigur cu intrebari amuzante dar care solicita intr-adevar ajutor.
Ironiile "usoare","conflictele"pornite din idei, constiinte diferite,"psihologii site-ului", utilizatorii maturi cu raspunsuri mereu ajutatoare pe a caror sfat te puteai baza, mereu cu bun simt si gata sa-ti sara in ajutor chiar si rapindu-si din propriul timp pretios...TOATE AU DISPARUT(cam in mare parte).
Majoritatea userilor sunt adolescenti sau indivizi obscuri(nu comentez)-iar asta spune multe).

Au disparut de pe site o data cu "invazia adolescentilor" useri de valoare ai site-ului.

Pe scurt problema actual a site-ului este:nu poti pune intrebari(caci
nu ai cine sa-ti raspunda, oricum nu intrebari cum se puneau inainte care iti solicitau sa zicem "cunostiintele generale despre viata"...
iar intrebarilor de acum de pe site nu prea ai cum sa dai raspunsuri coerente, explicative(intrebarile in sine nefiind de o asemenea natura, majoritatea)

Singura solutie a site-ului ar fi sa se aduca userii vechi inapoi(as avea si cateva propuneri) happy

| DoarBogdan explică (pentru anonim_4396):

Dar lucrurile trec... oare s-ar schimba ceva daca s-ar acei usheri?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eu sunt convinsa ca da.
Probabil n-ar mai fi chiar ca la inceput, dar totusi lucrurile at intra din nou pe un fagas(mai) normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de a intra pe TPU consideram ca umanitatea este formata din cretini absoluti. Dupa ce am intrat am realizat ca lucrurile stau infinit mai rau in realitate.

Cat despre tine, ia si da-le astora testul peste cap, ai sansa sa ajungi la 101%: http://www.gay-test.com/

| DoarBogdan explică (pentru anonim_4396):

Ai avut dreptate in legatura ca lucrurile stau infinit de rau, vad laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, fain pe aici.
Np, am citit din plăcere şi pentru că ceva din întrebarea ta m-a prins.
Acum nu mai ştiu la ce trebuia să răspund.

| DoarBogdan explică (pentru anonim_4396):

Poate te ajut laughing "Daca TPU s-ar inchide. De ce ti-ar fi dor dupa? " big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ah, da.
Deja îmi lipsesc unele lucruri... dragostea declarată lui B, posturile despre B, comentariile despre B.
Ah, şi da, mi-ar lipsi persoanele cu care încă vorbesc de pe TPU.
Şi răspunsurile unora.
Şi nu ştiu, poate de mai multe chestii.

| DoarBogdan explică (pentru anonim_4396):

B asta e cautat, nu gluma...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Niciunele, deja imi e dor destul de niste momente. Poate sa se inchida linistit big grin
2.Erab super, eram baiat smug frumos, brunet, cu ochii albastri

| DoarBogdan explică (pentru anonim_4396):

Iti sta mai bine fata, lasa asa big grin
Imi facusem griji ca nu o sa te mai vad laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Vai, ce dragut laughing nu se poate trai fara mine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspund mai tarziu...scuze happy
In ultima vreme am intrat cam o data pe saptamana, viata mea e o calatorie continua nu stau locului niciodata dar in fine...
Nu stiu cum era TPU inainte dar eu cand mi l-am facut nici nu stiam sa umblu pe el laughing Nu mi se parea interesant, sincer...pana mi-ai raspuns tu la o intrebare si am inceput sa vorbim, si prin tine am mai cunoscut si alte persoane. Asta m-a motivat sa continui sa intru aici, altfel mi-l stergeam de mult, oricum nu stiu cat o sa mai stau pe aici, timpul din pacate nu imi mai permite...sad

| DoarBogdan explică (pentru anonim_4396):

100 de ani happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Fara numar happy

| Drolja a răspuns:

Când am intrat eu prima oară, pe TPU erau oameni deștepți.

| DoarBogdan explică (pentru Drolja):

Si acum sa inteleg ca nu mai sunt laughing

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Ar trebui să fie tot mai multă linişte! Însă se pare că e din ce în ce mai aglomerat, cu mai multe întrebări, deci ar trebui să fie şi răspunsuri! Şi nu ştiu de ce să îţi fie dor de ce a fost odată? Până la urmă cine a creat acest site nu de aceea l-a creat: să ajute!

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Sincera să fiu nu am citit pînă la sfârșit întrebareabig grin,nu ca m-am plictisit,ci am înțeles de la bun început contextul întrebării.Ei bine,eu la început mi-am făcut cont de pe facebook,si în nume era indicat si anii mei, evident, atunci cînd răspundeam la o întrebarea, incepea lumea să sară pe mine, ca sunt prea mică ca să îmi dau cu părerea si in special cu asa idei.Asa ca mi-am făcut un alt cont anonim.In fine cel mai mult mi-a plăcut faptul că pot ajuta pe cei din jur sau măcar să împart o idee.O să îmi fie dor de orele care le petreceam focusata doar aici, ore în care îmi făceam prieteni care gindeau ca mine, ore in care scăpăm de griji.Astazi am intrat după 2 luni, cred, si am găsit totul ca înainte, insa parcă farmecul acestui site s-a mai pierdut acum, nu stiu de ce...

| WaterDrop a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Aw sad Probabil din cauza mea. Ma simt vinovat.

| DoarBogdan explică (pentru FrumusicaSufletista):

Ma bucur ca te-am revazut happy

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru DoarBogdan):

Si eu, cum la voi?

| DoarBogdan explică (pentru FrumusicaSufletista):

Cum adica cum la noi? big grin

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ce ați mai făcut?

| DoarBogdan explică (pentru FrumusicaSufletista):

Pai eu nu prea mai sunt asa activ sad
Vine vacanta si nu am pofta de invatat sad

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nici eu, chiar dacă sunt în vacanță deja

| Caricaturistafaralimite a răspuns:

Pentru mine e un site ca oricare altul indiferent cand am creat contul acesta mi se parea mai interesant la inceput dar acum mi-e indiferent daca s-ar inchide sau nu. Ma enerveaza lumea care isi spun problemele personale indiferent ce site e fara sa aiba teama ca ii vede cineva cunoscut. in fine fiecare cu viata lui dar sa tina pentru ei. Acum pe bune pe cine ii intereseaza problemele lor? au altii mai grave decat ale noastre si nu au acces la calculator, laptop, tablete si aia sunt singuri si nu au rude, prieteni, de ei ce mai spuneti cui poate cere ajutor?

| DoarBogdan explică (pentru Caricaturistafaralimite):

Asta asa e. Dar cam asta reprezinta TPU nu?
Dar bine, daca cineva are vreo problema, normala, chiar si mica, poate sa ceara ajutor. Daca stam sa ne gandim la adevaratele probleme, nu ar trebui sa mai posteze nimeni pe aici? Plus ca am intalnit unele foarte grave sad

Si ce daca daca vad cunoscutii? Atat timp cat este ceva serios, merita ajutorul celorlalti.

| Caricaturistafaralimite a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ai si tu dreptate merita ajutorul celorlalti insa sunt si multi care judeca faptele lor daca isi spun intimitatile aici. Si referitor la intrebare ai pus intrebare buna imi place. Deja ti-au raspuns lume te felicit

| DoarBogdan explică (pentru Caricaturistafaralimite):

Nu e ca si cand ar fi prima data happy