| Sarraa97 a întrebat:

Hei.Daca un telefon este pe abonament se poate baga o cartela care nu este pe abonament? Dar daca pierd acel telefon care este pe abonament si il gaseste cineva pot sa ma duc la Orange sa il blochez si atunci cine il gaseste sa nu mai poata sa il foloseasca, chiar daca baga in el o cartela care nu este pe abonament?big grin FUNDA.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Atat timp cat telefonul nu este codat. daca este luat la liber, merge orice cartela..si da, poti scoate abonamentul si sa pui alta cartela.
Daca telefonul este performat, suni la relatii cu clientii, iti blocheaza numarul si poate bloca si telefonul
O seara bunahappy

| Wøodenpints a răspuns:

Dacă nu ești în stare să ai grijă de un căcat de plastic, meriți să rămâi fără el și să-l folosească altcineva.

| Sarraa97 explică (pentru Wøodenpints):

Daca nu esti in stare sa raspunzi la intrebare mai bine taci!

| Nelu62 a răspuns:

Merge cu alta cartela (daca e codat, cartela din aceeasi retea cu abonamentul).
Orange blocheaza numai cartela din telefon, tu primind alta cu acelasi numar.
Pentru securizarea telefonului exista aplicatii. Iata una din ele in varianta free:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antivirus&hl=ro

| Danişor a răspuns:

Salut! Atata timp cat telefonul nu este codat. Daca este luat la liber merge orice cartela, si da... poti scoate abonamentul si sa pui alta cartela. Daca telefonul este performat, suni la relatii cu clientii, o sa iti blocheze numarul si poate bloca si telefonul.Bafta in continuare!