| Rapperităă a întrebat:

Ce zodie sunteti? Credeti ca zodia isi pune cumva amprenta pe faptele voastre sau pe caracter?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Eu sunt capricorn.

Am citit si eu de multe ori despre caracteristicile generale proprii fiecarei zodii.

Din experienta personala sunt zodii care prezinta in cea mai mare parte caracteristicile proprii zodiilor, in timp ce alte zodii par sa fie mult mai maleabile.

Spre exemplu am intalnit si am si in familie trei persoane in zodia leului. Apoi sagetatori, scorpioni. Zodiile astea par sa prezinte in majoritatea indivizilor caracteristicile despre care se spune ca zodia le are.

In acelasi timp am intalnit multe balante, pesti, tauri chiar, care de multe ori nu aveau nici macar una din caracteristicile zodiei lor. Poate ca tine uneori si de ascendent dar, ca fiecare din noi, am intalnit si eu persoane in timpul scolii, in anturaj, la facultate, la serviciu, asta am constatat eu.

Nici zodia mea nu pare una care sa faca mare retentie de caracteristici asa cum apar ele in zodiac.

Sa iau un exemplu, n-am intalnit inca leu care sa nu fie orgolios, capos si cu pretentia ca are mereu dreptate si hotaraste el ce si cum. Pe cand capricorni deloc creativi sau artistici sau mai stiu eu ce, am intalnit chiar destui.

| Rapperităă explică (pentru AlexanderAdrian):

Ai perfecte dreptate.Depinde si de ascendent din cate am auzit.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Rapperităă):

Ms pentru funda, chiar am vrut sa pomenesc de ascendent insa colegii de prin scoala, liceu si facultate probabil in mare parte habar nu aveau ce ascendent au si nici eu nu m-am apucat sa-i intreb. Pe vremea aia nu se vorbea asa mult despre treaba asta, am 32 de ani, dar totusi sunt ceva ani de cand am facut scoala si sunt deja schimbari majore de mentalitate in randul tinerilor. Si de subiecte abordate happy

| Rapperităă explică (pentru AlexanderAdrian):

Mi s-a parut cel mai complex raspuns. Da, s-au schimbat timpurile. happy

70 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Scorpion,mereu sunt in discuti aprinse cu fecioarele straight face mm, si cand zic fecioare, nu ma refer la fete neatinse blushing mmm

| Rapperităă explică (pentru Liviu):

laughing Eu tot scorpion sunt. Esti o fire geloasa? Posesiva?

| Liviu a răspuns (pentru Rapperităă):

Geloasa,posesiva,perversa,romantica,egoista cei al meu e doar al meu, hmm nu imi place sa fiu pus la zid, ma cert cu tata din orice(el e fecioara angry ) nu imi place sa mi se spuna ce sa fac si cum sa fac din 10 in 10 minute... laughing

| Rapperităă explică (pentru Liviu):

La fel si eu. laughing Imagineaza-ti si o sora si un tata tot zodia scorpion. laughing

| Liviu a răspuns (pentru Rapperităă):

Huh,mai bine imi imaginez un bunic scorpion,care ma ia la goana nemancat laughingcare ma batea cand eram mic, a da si era si este si va fi neam prost, ultima data i-am urat de bine ca m-a suparatlaughing ca m-a luat la goana nici nu apucasem sa mananc, i-am zis ca o sa il ingroape primaria blushing Ce urat din partea lui. Oricum, iti poti imagina cat de trista e intamplarea laughing

| Drimmero a răspuns:

Varsator, uneori se potrivesc pronosticurile, uneori nu!

| Rapperităă explică (pentru Drimmero):

La toate zodiile de altfel.

| Drimmero a răspuns (pentru Rapperităă):

Asa si asa, niciodata nu ai garantia ca ti se intampla exact ce scrie in ''astre'', eu cred doar in realitate, nu in coincidente!

| LoveSleep a răspuns:

Am 19 ani și până acum câteva luni nu știam ce zodie sunt.
Cred că am răspuns și la cealaltă întrebare.

| Rapperităă explică (pentru LoveSleep):

Serios? Si ce zodie esti? Sunt curioasa laughing.

| LoveSleep a răspuns (pentru Rapperităă):

Balanță cred thinking

| Rapperităă explică (pentru LoveSleep):

laughing Pe cat esti nascut/a? happy

| LoveSleep a răspuns (pentru Rapperităă):

22 septembrie

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Ești fecioară.

| Rapperităă explică (pentru LoveSleep):

Balanta. (balanta:22sept.-22oct.).

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Fecioara "se termina" pe 21 Septembrie.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt fecior laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Erai laughing

| Mieeez666 a răspuns (pentru LoveSleep):

Minti.

| J0B0MAT a răspuns:

Taur.Unele aspectele ale zodiei ma caracterizeaza.

| Rapperităă explică (pentru J0B0MAT):

Dragut. Ce anume?

| J0B0MAT a răspuns (pentru Rapperităă):

Ambitia, inclinatia spre arta...

| gemeni6226 a răspuns:

Cred ca da sunt gemeni si e adevarat ca imi place sa comunic foarte mult si e adevarat ca sunt mai vesela ca restul zodiilor am avut o cunostinta rac care era foarte intrigata ca sunt mereu bine dispusa dar eu asa m-am nascut.Am si eu bineinteles greutati si multe obstacole si dezamagiri dar trec usor peste. Dureaza o ora sau o zi ca sunt trista pe urma sunt din nou cea veche.Gasesc eu repede un motiv sa ies din dezamagiri.

| Rapperităă explică (pentru gemeni6226):

Asa e si iubitul meu. Gemeni. Si intotdeauna vesel si optimist. big grin

| gemeni6226 a răspuns (pentru Rapperităă):

Multumeschappy

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Scorpion sunt. Da, partial cred ca are o influenta.

| Rapperităă explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Esti o persoana geloasa sau posesiva? Eu sunt tot scorpion si adjectivele de mai devreme ma caracterizeaza.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Balanță, în unele privințe da.

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Din cate am auzit voi sunteti oameni pasnici. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

Până nu ne enervezi laughing dar da, suntem. mereu căutăm să găsim un echilibru pentru tot și toate.

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Ce dragut. Eu nu cred ca am gasit vreodata vreun echilibru. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

Crezi că noi îl găsim? nu prea, dar încercăm laughing oricum suntem cei mai schimbători oameni, ne e așa greu să luăm o decizie. ne schimbăm ca vremea laughing

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

Pe google doar așa găsesc. măi, deci trebuie să aflu ce e Sleep, altfel nu pot dormi.

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Ia ceva pentru Sleep, ca sa poti dormi bine. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pricepi la zodii şi chestii?
Mereu am vrut să ştiu ce sunt în zodiacul chinezesc laughing.

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Da,cat de cat. Pe cat esti nascuta? :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

Nu te ajută dacă îţi spun că sunt rac? Mulţumesc kiss.

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Nu,nu ma ajuta. laughing Imi trebuie anul happy kiss

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

A, scuze, 1998 laughing.

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Si luna si ziua* Tot. Daca ma superi si CNP-ul. laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru Rapperităă):

Cere-i și luna și ziua, te rog.

| LoveSleep a răspuns (pentru LoveSleep):

Așa, așa laughing

| Rapperităă explică (pentru LoveSleep):

laughing. Serios, imi trebuie. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fecioară
Și în privința lui Sleep, este Fecioară, mai documentează-te.

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Mai documenteaza-te tu. happy Fecioara e pana pe 21 septembrie. De fapt, difera in fiecare an. Anul asta de exemplu e balanta(22 sept-22 oct). In fiecare an se schimba data de inceput si sfarsit a fiecarei zodii. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Serios? surprise
Arată-mi site-ul unde scrie asta.

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Http://www.acvaria.com/astro-zodia_fecioara.php?p=astrologie
""ATENTIE! Zilele de inceput si de sfarsit ale zodiei difera de la un an la altul, in functie de ora la care Soarele intra sau iese din zodia respectiva""

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pesti. Nu, mi se par niste prostii pentru oameni prosti. Mi se pare o insulta ca cineva crede ca ma cunoaste citind 5 randuri despre zodia mea in nu stiu ce porcarie de ziar.

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

laughing. Asta e parerea ta. big grin Nu cred ca cineva spune ca te cunoaste citind din ziar. laughing Nu a spus numeni asa ceva. big grin Eu doar am intrebat daca ce ai citit despre zodia ta se regaseste in defectele, calitatile sau faptele tale. Pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fecioara, zodie care se potriveste perfect cu capricornul smug

| DonaldTrump a răspuns (pentru anonim_4396):

Antonia x Crucified confirmed lesbi 4everwinking

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Da big grin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DonaldTrump):

Daaa, sa vezi ce p... de negru are si ce misto saruta

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Rapperităă):

Gelos nu sunt si n-am fost niciodata. Posesiv sunt, imi place sa detin mereu controlul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Originea astrologiei este o prostie, se credea in Bablionia cel putin cu 3500 de ani in urma (acolo s-a nascut practica asta) ca pamantul e in centrul universului, universul e impartit in 12 portiuni, si fiecare portiune era lacasul unui zeu, numele zodiacelor in engleza se apropie cel mai mult de numele zeilor in original, momentan este „actualizata" aceasta practica conform vremurilor in care traim, dar asta nu o schimba, oamenii de stiinta o ignora, desi inainte era considerata stiinta exacta, in prezent un savant probabil ar rade de tine daca ii spui ca e exact si adevarat ce spune astrologia. stiinta nu sustine asta, niste planete, bucati de pamant si piatra (si ce mai contin ele) sa aiba o influenta asupra psihicului, personalitatii si trasaturilor tale? Judeca tu lucrurile in mod rational happy

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Nu am spus ca e exact si adevarat ce spune astrologia. Am zis doar ca unele din calitatile si defectele zodiei mele se gasesc la mine. Nimic mai mult. Si am intrebat lumea daca si zodia lor isi pune amprenta "pe ei" cum si-a pus pe mine. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

Eu mi-am spus dezacordul legat de asta happy scuze daca te-a deranjat

| Rapperităă explică (pentru anonim_4396):

Nu m-a deranjat happy Fiecare cu parerea lui big grin.

| DonaldTrump a răspuns:

Ce tarani sunt aia cu zodiile depinzand de sursa sunt ori berbec ori taur xD. Manilor nu puteti sti o persoana dupa minciuna asta de zodie, e ca aia la japonezi daca ai grupa de sange x esti egoist wtf.

| Rapperităă explică (pentru DonaldTrump):

Asta e parerea ta si ti-o respect. Daca asta crezi e strict problema ta, dar nu trebuie sa jignesti.

| MrLucas a răspuns:

Surprinzator multe persoane se regasesc in caracteristicile semnului zodiacal specific, iar in mare pot spune ca e la fel si la mine, repet, in mare (varsator)

| DricA a răspuns:

Eu sunt capricorn. Ma regasesc cam in 90% dintre caracteristicile descrise in zodiac, 10% sunt aspectele alea mai putin pozitive pe care incerc sa nu le vad la mine :)) Eu cred ca da, isi pune amprenta intr-o oarecare masura, ne ghideaza actiunile intr-un fel sau altul. Gasesti pe zodiacool.ro un horoscop personalizat, eu ma regasesc foarte mult in ceea ce citesc in el.
https://www. zodiacool.ro/horoscop/horoscop-personalizat