| Emin_Erkan_1980 a întrebat:

Hei,TPU!

Dacă ți se scade nota la purtare (să zicem la 8 sau la 9) pe baza referatelor,e posibil să nu mai iei premiu'? Adică mă refer că dacă ai media scăzută la purtate, dar ai medii bune la alte materii? Si mai am o întrebare:

100% ți se scade nota pe baza referatelor?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu ce să zic despre alte centre de învățământ, dar la liceul meu am avut nota 8 la purtare și nu am primit premiu sau diplomă pentru că am fost prima din clasă cu cele mai bune medii la alte materii, cred că la asta te referi, eu am avut scăzute din cauza absențelor, nu știu care-i faza cu referatele, cel mai bine îți întrebi diriginta și în cazul premiului și dacă ți se va scade din cauza asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ți se scade nota la purtare chiar și cu un punct, automat nu mai iei premiu sau mențiune chiar dacă ești cel mai bun din clasă. Nota la purtare este importantă și dacă vrei premiu, ea trebuie sa fie 10.

| ionutmihai2002 a răspuns:

Nu, Premiul nu este afectat in nici un fel dar pe semestru-ul urmator nu vei mai putea lua bursa.
Media totala la purtare trebuie sa fie 6, daca ai mai putin de 6 ramai repetent.