| d33adhya88 a întrebat:

Imi spune-ti si mie importanta respectarii regulamentului scolar?

2 răspunsuri:
| rousz a răspuns:

Gandeste-te daca nu ar fi un regulament care sa te disciplineze cat de cat, unde s-ar ajunge ar face fiecare ce ar vrea, ar chiulii, ar sparge usii, geamuri etc. deci e important sa te conformezi

| ViatacuLouie a răspuns:

In momentul in care tu mergi la scoala esti ca te regasesti intr-un mediu social. Penteu buna integrare in acest mediu social, fiecare membru trebuie sa respecte anumite reguli. Pentru asta exista regulamentul. Singura regula care mi se pare absurda e cea cu telefonul, dar la noi la liceu toti ne luam asa ca nu e o problema.