| Florentina9210 a întrebat:

Hei! Voi v-ati intrebat vreodata cum ar fi sa treaca o mie de ani ca o zi?

67 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu ca sigur peste o mie de ani numai existam ca specie, un razboi mondial va veni in secolul asta si va cam distruge totul, pana acum frica a facut ca marile puteri sa nu faca un razboi dar daca vine un nebun la putere fara frica ala va provoca dezastru global

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Tot cca pana acum.

| OldSoul a răspuns:

Sincer? Nu prea inteleg intrebarea.
Vrei sa redefinesti notiunea timpului?

| J0B0MAT a răspuns:

Da.
Am fi chiar "muşti de-o zi pe-o lume mică".

| Mayhem666 a răspuns:

Asta ar insemna sa devin un fel de "Kami-sama", chiar m-am gandit la asta. Ar fi super, as putea sa spun ca sunt nemuritor!

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

Pana una alta invata japoneza.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Deja fac asta, azi mi-am facut intr-un caiet cateva tabele cu toate semnele hiragana si katakana si incerc sa le invat, poate o sa incerc sa invat si cateva kanji, dar alea sunt mai greu de invatat si sunt prea multe. Toate hiragana adunate cu katakana sunt 227, dar kanji sunt parca peste 2000, asa ca prefer sa le invat pe cele 227 mai intai, si sa le stapanesc bine, si apoi poate o sa ma ocup si de kanji. Nu stiu daca ai inteles ceva din ce am scris laughing

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

Nu am citit decat primele doua randuri. laughing Invata tu si pentru mine. Tu cu japoneza, eu cu engleza!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Si eu stiu engleza destul de bine, cu accentul nu stau prea bine, dar o stiu foarte bine, din moment ce o invat inca de la gradinita.

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

Eu o vorbesc ca si cum as vorbi romana.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai si eu la fel, uneori mai incurc anumite cuvinte, si in loc sa le spun in romana, le spun in engleza, cum ar fi cuvantul "lift", mai mereu ii spun "elevator", dar mai sunt si alte cuvinte, uneori ma gandesc, ca vorbesc engleza mai bine decat romana laughing

| Florentina9210 explică:

De fapt, o mie de ani, sunt ca ziua de ieri care a trecut! happy

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Poți face ca anii din viață să treacă ușor sau mai greu totul se leagă de activitățile tale și de cât de mult iubești

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Sa citesti povestea!

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Tu ești mai interesantă ca o poveste, pe tine nu te pot citi?

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Din pacate nu! ''Paginile'' mele sunt prea complicate de inteles. Ai nevoie de multa...rabdare!

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Îmi place ce e complicat, dar eu nu cred că o să înțeleg totul singur happy
Pare a provocarewinking îmi plac provocărilehee hee

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Ma bucur!winking

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Greu e cu concurența, așa că e bine să fiu lângă tine laughing

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Fizic, cand? happy

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Chiar trebuie și fizic? blushing

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Pai altfel, cum? Sau preferi sa fii ca o umbra careia ii place sa ''bantuie'' sufletul meu?

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Ceea ce nu pți atinge nu poți răni, umbra ar fi mai mult ca o fantomă pare perfect de Halloween

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

De ce sa ranesti cand poti sa iubesti? Eu consider ca oricat de mult ne-ar gresi cineva, nu merita sa petrecem timpul ignorand sau urand acea persoana. Inainte nu gandeam asa, deoarece nu eram fata de acum. Schimbarile ce s-au ivit in viata mea, m-au facut sa imi schimb si conceptia.

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Ști nu e vorba că greșește celălalt, e vorba despre când greșesc eu.
E bine să evoluezi să fi fericită.

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Da. Apropo si tie iti place Halloween?

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu chiarhee hee eu mă costumez în mine de Halloween oricum nici nu cred că e nevoie laughing

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Nu era mai bine ca tu sa fi fost vampir iar eu printesa din castel? laughing

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Da vise mari singura dată când m-am costumat a fost în cowboy
Vampir zici love struck o să-mi placã să-ți sug sângele prințesă laughing

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Ei na. laughing acum inteleg de ce nu vrei sa fii langa mine.hee hee

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Am zis eu că nu vreau thinking Eu am zis că nu vreau să te rănesc mon cheriwinking

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Deci intr-un fel, sunt mai in siguranta daca nu esti prin preajma mea? How sweet! smug

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Si totusi pe mine m-ai cam ignorat la raspunsuri happy

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Nu doar pe tine. Am avut ceva probleme la computer si de aceea am fost mai ''absenta'' pe aici. Oricum, don't worry!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

A, ok. Am inteles!

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

laughing sigur, oricum viața mă face să interacționez cu oameni
Asta e sarcasm sau e definiția amabilității tale?

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Nu, doar ca imi place foarte mult Lb Engleza. big grin

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Ooo dar ști că ziceam mai mult de emoticon decât de limbă laughing

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

N-am bagat de seama. big grin m-am taiat in timp ce ascuteam un creion. Vino sa pupi sa treaca. laughing

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Da dragă vin să pup, mai degrabă l-aș păpa laughing pare delicat mmmhee hee

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Pai hai.hee hee

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Teoretic am fost mai greu cu practica laughing

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Teoria ca teoria, dar practica ne omoara, asa-i? laughing

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Sunt încă în viață laughing rolling on the floor

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Era un fel de a spune!winking

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Știu dar răspunsul prea devreme are consecințe big grin

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Nu prea cred in consecinte, intotdeauna mi-a placut sa merg la risc.

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

E și bine e și rău, depinde de persoană și de risc
Nu risc cu viața laughing

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Nu stiu daca merita sa risti pentru mine, insa, sunt genul de persoana pe care ori o iubesti ori o urasti. Tu pe ce lungime de unda te axezi?

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu mă fixez pe iubire și vreau să îi fac pe toți fericiți, dar mai e de muncă big grin

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Te referi la o anumita persoana speciala?

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Pentru mine toți sunt specialilove struck

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Ce suflet bun esti! smug

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Momentan sunt doar vorbe frumoase și vorbele uneori pot să amăgească așa că nu îți fă speranțe prea mari de la mine happy sunt și eu la fel ca tine

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Ce te face sa crezi ca esti la fel ca mine?

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Sub înveliș suntem oase și carne laughing

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Doar fizic suntem la fel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sincer nu, mi-se pare prea exagerat. Oricum anii trec repede, mai ales daca ar fi fost asa. Dar mi-am imaginat cum ar fi daca ar trece o zi ca o mie de ani. laughing

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

E bine ca ti-ai imaginat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu mi.am pus aceasta intrebare niciodata.Probabil,intrebarile stupide isi fac loc doar in mintea ta.

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

E posibil si acest lucru!

| UzOm a răspuns:

Ba. Prefer să nu aflu ce s-a întâmplat cu Elodia.

| ABCD122 a răspuns:

Ce rost are? happy

| xjkl a răspuns:

Nu.

| Bogdan2304 a răspuns:

Nu

| AleCuRaspuns a răspuns:

Nu