| anonim_4396 a întrebat:

Heii, e prea complicat, ma puteti sfatui si pe mine? Tocmai m-am despartit de iubitul meu de cateva zile si in adancul sufletului meu simt ca imi place de alt baiat, dar acesta fiind cel mai bun prieten al fostului meu iubit straight face + ca el are si o prietena de cateva luni bune. Nu stiu ce sa fac. fostul iubit presimte ca mie imi e drag de prietenul lui si de aceea intr-o seara mi-a spus sa nu cumva sa fiu cu prietenul lui ca el nu vrea sa se certe cu el pentru mine. Faza e ca cu tipul acesta( prietenul cel mai bun al fostului) nu prea scrie unei fete, asteapta sa fie cautat, si eu sunt la fel, nu pot sa caut un baiat, mi se pare absurd mai ales ca el are prietena si de obicei relatiile lui tin mult, chiar nu vreau sa ma bag, dar imi este foarte drag de el. Ce as putea face? FUNDITA :*

3 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

De ce vrei sa te bagi in viata unei persoane care are pe cineva alaturi si cel mai probabil este fericit? (ma refer aici la cel mai bun prieten al fostului).
Poate ar trebui sa cauti pe altcineva sau sa astepti sa vina cineva la tine.
Cel mai probabil nu ti-ai gasit inca persoana potrivita, insa in orice caz, nu te baga peste cei doi care sunt deja impreuna! tongue

Paste Fericit! happy big grin

| Pinocchio a răspuns:

Ce ai putea sa faci? Iti spun eu.
Sa ai bun simt si sa fie TABU pentru tine prietenul fostului tau prieten si prietenul altei fete.

| musiiic a răspuns:

Ai complica destul de mult situaţia (experienţă proprie), având în vedere că fostul tău ţi-a spus deja că nu ar vrea să se certe cu prietenul lui cel mai bun şi că tipul respectiv are deja o prietenă...