| Mystery_7068 a întrebat:

Hello, eram si eu curioasa privind numarul fanilor Death Note (sau anime in general) din Romania.
Asta numai pentru ca din cati oameni stiu eu, nici unul nu este fascinat de asa ceva...
Oricum, aveam chef sa stau de vorba cu alte minti obsedate (metaforic vorbind, lol) care sa nu fie neaparat de pe DeviantART, Quizilla sau Fanifiction.net.

8 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Urmaresc death note cand am timp, mi se pare interesant si chiar ma intriga tot ce tine de mister, sf, in genul asta.pa

| Ryuzaki a răspuns:

In Romania sunt foarte multi fani anime.Nu ai fost la nici un festival nijikon, otaku? Nici eu nu cunosc multi oameni pasionati de anime.Doar eu si un prieten suntem anime freakslaughing

| Miauti a răspuns:

Http://www.deathnote.animezup.com era o comunitate din Romania si aveau subtitrate in romana.

http://miauti.blogspot.com/ - review manga
http://chobittsu.blogspot.com/ - stiri anime/ manga
http://rosubs.blogspot.com/ - lista cu fansuburile din Romania si ce traduc ei.
http://otakus.darkbb.com/ - forum

| MyShadow a răspuns:

Mie imi place foarte mult, pot spune ca sunt obsedata. Acum caut povesti noi si nu gasesc. Dar o sa mai caut.
Stai linistita, Death Note e un anime prea bun ca sa nu aiba fani.

| xSoaked a răspuns:

Tu glumesti, nu? Recunosc ca sunt complet obsedata de Death Note. Also, citesc mult de pe fanfiction.net si nu ma pot desparti de dA, site-ul meu preferat. Quizilla e also un site pe care imi petrec timp. Daca vrei sa vorbim poti sa-mi trimiti un mesaj privat.

| irbis a răspuns:

In clasa mea exista inca doua persoane care urmaresc anime. Eu ma uit mai ales pe animefreak care are foarte multe animeuri si sunt subtitrate in engleza. Prefer animeurile cu subtitrari in engleza pentru ca nu am incredere in traducatorii romani. Death Note este un anime foarte bun, dar mai sunt si altele foarte bune. Un exemplu ar fi Ergo Proxy. Merita vazut.

| Akira a răspuns:

Animeul meu preferatlove struck
Cred ca este cel mai bun anime aparut pana acum

| gaby_3264 a răspuns:

Da e foarde cool. Mie imi place L si BB.