| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii care te baga la ignore, doar pentru ca nu esti de acord cu afirmatia lor?

Am vazut cazuri in care oamenii primesc ignore pentru ca ii jignesti (si asta mi se pare un lucru bun), dar recent am vazut ca oamenii primesc ignore si pentru ca nu le dai dreptate atunci cand pun o intrebare, iar tu le raspunzi si ii contrazici.

15 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ce parere ai tu, cand dai peste astfel de persoane in realitate, care se bat cu pumnu in piept chiar si cand le aduci dovezi STRONG ca nu au dreptate? efectiv le dai cu dovada in cap la propriu, si tot ei au 'dreptate' laughing evident, discutia merge spre nicaieri si le dai lor dreptate, si iti vei de ale tale.Crede-ma,cand gasesti cate un fript de viata care are 50 de ani si isi da cu parerea despre un telefon cu touch, te cam ia durerea de cap cand ala la 50 de ani nu stie sa aprinda un pc, si isi da el cu parerea despre pc/laptopuri de parca stie laughing

| KodrutZ a răspuns:

Bine ai venit in Romanistan. Uite la aia 3 milioane cu semnaturile lor cit rahat fac pentru o chestie cu mult mai putin importanta decat adevarul a ceea ce s-a intimplat in 1989 si anii de dupa.

| RAY a răspuns:

Rebuturi sociale

| Drimmero a răspuns:

Prostia e mare/

| Florentina9210 a răspuns:

Nu am nicio parere. Fiecare e liber sa faca ce vrea!

| justanotheruser99 a răspuns:

Sunt prea închiși la minte încât sa își omoare neuronul incercand sa fie obiectivi. Deci chiar nu ai cu cine vorbi, pentru ca respectivii tot cu a lor o sa o tina. Talking to them It's just a waste of time.

| Mayhem666 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Talking to them it's like talking to a wall laughing Ceva de genu'.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Mayhem666):

laughing macar peretele tace si te lăsa sa îți continui ideea pana la capat. rolling on the floor nu te întrerupe după fiecare silaba.

| Mayhem666 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Asa e, ai dreptate!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Mayhem666):

I know big grin

| Deaad a răspuns:

Domnul Raul de pe site, pe care nu il cunosc m-a bagat la ignore cand voiam sa ii raspund la o intrebare.
E retardat. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Si tu ai patit la fel? Eu am primit de la el si la un alt user cu care n-am tastat in viata mea,, spune si tu))))))))

| Iunix a răspuns:

Eu am primit ignore de la o persoană căreia nu i-am răspuns niciodată. Am văzut mai de mult o întrebare și am vrut să-i răspund, dar surpriză, îmi dăduse ignore. De ce nu știu... întrebarea era la categoria „ religie ", deci probabil nu a vrut răspunsuri de la atei, sau de la cei ce nu au o părere foarte bună despre religie...
Dacă îi dai ignore oricui nu e de acord cu tine, atunci de ce ar mai pune întrebări? din moment ce nu acceptă o părere diferită. E normal să-i dai ignore unuia care te deranjează, adică te înjură, sau am mai întâlnit cazuri în care cineva răspundea la întrebările de pe TPU cu răspunsuri inutile. Adică răspunsuri de genu " Lasă-te ", " Tu ce crezi? " „ Caută pe google " etc.

Deci, cu alte cuvinte, acele nu au o întrebare, au o concepție și pun „ întrebări " pe TPU doar ca să primească asigurări de la alte persoane că concepția lor despre ceva e corectă și îi deranjează când cineva nu e de acord cu ei.

| ℛąin a răspuns:

Sunt doar niște orgolioși.