| RainbowColorsDIY a întrebat:

Ma numesc Patricia si am 10 ani. Luni am scris o scrisoare " iepurasului" (stiu ca nu exista ) in care mi-am dorit cateva lucruri, de ex. o baterie externa pentru. telefon, dulciuri. Astazi parintii mei m-au adus la o verisoara de a mea (sigur ca sa poata sa imi ia cadourile pentru ca in urmatoarele zile nu au timp). Oare unde au ascuns cadourile? La vecini, in dulap, sau unde sa le caut? Vreau sa ii prind cu mâța in sac. Am aflat ca nu exista Mos Nicolae prin faptul ca mama m-a trimis in seara aceea la magazin iar eu mi-am lasat telefonul in casa pe inregistrare si am auzit-o spunand: "ma duc sa ii pun cadourile la usa ca dupa aceea nu mai am cum". Deci, va rog spundeti-mi unde sa le caut cadourile de la "iepuras"?

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Esti foarte simpatica, Patricia. De ce nu faci acelasi lucru ca sa afli? Pune telefonul pe inregistrare si ascunde-l undeva, apoi asculta conversatia. Cine stie? Poate ai noroc. Din partea mea ai putea sa le spui direct părinților,, Am aflat că nu există niciun iepuraș, nu vă mai chinuiți happy "
Dacă nu așa, ai putea să cauți în toată casa când sunt plecați happy
Baftă!

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cum, nu exista iepurasul? sad

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Kaℓi):

Pentru tine există happy

| Kaℓi a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Multumesc happy

| Doub a răspuns:

În gunoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu le găseam în mânecile de la geci, poți încerca acolo puppy dog eyes

| BadAngel3 a răspuns:

Daca as fii in locul lor, nu ti-as mai face nici un cadou. Strici surprizele.

| Daniel2836 a răspuns:

laughing))))))))))))))) abia acum ai aflat la 10 ani...
Oricum, asta depinde de casă, poți căuta sub pat, desigur și în dulap dar slabe șansea să-l găsești...

| CLCQ a răspuns:

De obicei se pun undeva unde tu nu ai treaba sau nu ajungi. Fiind lucruri mici se pot ascunde foarte usor aproape oriunde, parerea mea este sa savurezi surpriza si nu sa o stii dinainte. Poti avea in schimb o discutie cu 'iepurasii' (parintii) dupa ce-ti dau cadourile si sa le spui cat de mult tii la ei pentru ca au facut-o pe 'curierii' iepurasului.