| anonim_4396 a întrebat:

pun aceasta intrebare baietilor in urma unei discutii in contradictoriu...deci,la ce se uita prima data un baiat atunci cand vede o fata,? dar vreau raspunsuri sincere >:

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Uite un exemplu azi asteptam tramvaiul am vazut o fata blonda mi-a placut zambetul ei,fata ei si ochii ei asa frumosi ca stelele pe cer noaptea iar privirirea ca luna, din pacate ne-am despartit ca a venit dimineata, o data am vazut una cu sanii mari ma terminat nu puteam sa nu ma uit la ei erau asa moi si gingasi, un studiu dovedit ca barbatii vad fetele pe parti ca niste obiecte adica fata /sanii, fundul, daca toate sunt perfecte e perfect, desigur si caracterul conteaza tinna, eu tiam vb acuma de atractia sexuala atat

| Tinna666 a răspuns (pentru RAY):

Pai da, eu intrbasem la ce se uita baietii prima data cand vad o fata, conteaza si caracterul dar ala nu ai cum sa il vezi din prima happy. Pe mine ma interesa primul loc unde le fuge baietilor privirea happyuite cum ai spus tu ca ai vazut o fata cu ochi frumosi si zambet frumos si la asta te-ai uitat prima data, la alta te-ai uitat la sani.eu sunt de parere ca fiecare transmite ceva si daca o fata vrea sa atraga atentia la sani, fund o va face, daca vrea sa "cucereasca" cu privirea, cu zambetul, baietii la asta se vor uita happy

| RAY a răspuns (pentru Tinna666):

Primul lucru la care ne uitam este fata indiferent de sex parerea mea,uite un exemplu ai un cos pe fata sau pe mana,picior unde te doare mai tare ca ai acel cos? presupun ca pe fata,pentru ca noi ne uitam la fata,apoi la sanii,fund ca o completare,ca tine daca e frumos baiatul are o fata asimetrica,un piept cu patratele e cool nu,ai grija cu sanii cand esti printre prietene ele vor ar avea impresia ca tu vrei sa le iei iubitul sau atentie, fetele se barfesc mult o fac din motive gen ce fusta scurta are asta, uite i se vede sanii, nu doar asta, ai grija si la culoarea rosie alte fete te vor considera concurenta directa la batalie, zi-mi ce tip de baiat vrei sa il ai? ca majoritatea vedem o tipa hot si atat deci nu isi fa griji ca vei gasi multi baietii, acuma astia frumosi vor frumoase logic

| Tinna666 a răspuns (pentru RAY):

Eee,eu nu sunt in cautare de iubit laughing am iubit, cum am spus, e o intrebare in urma unor contraziceri.eu sustin ca baietii se uita acoli unde fata respectiva vrea sa se uite lumea...o prietena spune ca prima data se uita la fund, sani si apoi la fata

| RAY a răspuns (pentru Tinna666):

Sa fim seriosi, explica-i putina biologie

| Tinna666 a răspuns (pentru RAY):

Deci am dreptate...happy

29 răspunsuri:
| William a răspuns:

La față.

| neutrino a răspuns:

Ochi, tate, curisor!

| LoveSleep a răspuns:

La față, iar apoi la fund.

| Tinna666 a răspuns (pentru LoveSleep):

Am auzit multe povesti in care baietii se uitau la fund prima data si cand le vedea fata aveau o reactie gen "lol, ce fata are" laughing si nu neaparat ca erau urate de la mama natura, dar erau spoite pana-n dinti laughing bine, nu e o regula, sunt fete care arata bine atat la corp cat si la fata happy iar eu sunt dovada vie laughing laughing laughing smug

| OldSoul a răspuns:

In general la "forme", eu unul sunt exceptica care intareste regula laughing ma uit la fata si la ochii ei.

| Tinna666 a răspuns (pentru OldSoul):

Da,adevarul e ca atunci cand vezi o fata de la distanta te uiti la ochii ei laughing

| OldSoul a răspuns (pentru Tinna666):

Nu ai spus ca e vorba de distanta laughing

| Tinna666 a răspuns (pentru OldSoul):

laughing pai in general cand vezi o persoana pentru prima data nu o vezi asa aproape happy

| OldSoul a răspuns (pentru Tinna666):

Da, dar eu, in general ma uit doar cand sunt aproape de ea laughing
Daca e pe la distanta nu prea vad/inteleg mare lucru deci...

| OldSoul a răspuns (pentru Tinna666):

Da, dar eu, in general ma uit doar cand sunt aproape de ea laughing
Daca e la distanta nu prea vad/inteleg mare lucru deci mai bine nu ma uit, ca adesea cand vedeam o fata de la distanta, o vedeam intr-un anume fel, iar cand trecea pe aproape imi dadeam seama ca arata de fapt altfel.

| Ineys a răspuns:

Depinde de unghiul din care o vede... laughing

| Tinna666 a răspuns (pentru Ineys):

laughing uite de exemplu daca o vezi din fata smug ca daca spun din spate stiu deja raspunsul laughing

| Ineys a răspuns (pentru Tinna666):

Fata, chipul. Corpul se poate lucra, fata mai greu. rolling on the floor

| Tinna666 a răspuns (pentru Ineys):

Asta-i buna laughing

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La craci, la kuur, la tate. Depinde din ce pozitie o prinzi.

| syd2 a răspuns:

Stii la ce ma gandesc eu personal, la cate carti a citit ea si cati compozitori clasici stie, atat.
Terog stergeti ultimele 3 cifre din username.

| Tinna666 a răspuns (pentru syd2):

Dc sa le sterg?happy app la cealalta intrebare la care mi-ai raspuns nu iti pot raspunde ca nu imi arata raspunsul tau in varianta desktop sad

| syd2 a răspuns (pentru Tinna666):

Ca nu sunt bune, si nu-mi plac "semnele" de genul, dar fa ce stii esti libera. O sa-mi raspunzi cand vei socoti tu ca e nevoie big grin.
O noapte buna sa ai

| Tinna666 a răspuns (pentru syd2):

O sa iti raspund cand imi apare raspunsul tau si voi putea raspunde happy legat de semne..nu e un semn, daca citesti toate raspunsurile la imtrebarea asta vei vedea ca vinde de la data mea de nastere...nu are legatura cu nici un semn.si chiar citisem acum ceva timp ca cica nu 666 e "semnul" celui rau, ci 612 e..vezi,sunt niste prostii, eu nu cred in asa ceva happy daca ai chef de povesti iti raspund aici la raspunsul de la cealalta intrebare happy

| syd2 a răspuns (pentru Tinna666):

Imi vei raspunde acolo dava vei vrea fiindca vreau sa l-as spatiu de raspuns si pentru altii. Eu cred ca esti buna si sociabila, si da imi placi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La tot se uita, crede-ma. Au ochii formati. Defectele sunt observate imedat, astea mai mult la faţă (trasaturile fetei dar si aparitia unor "defectiuni" ce strica aspectul unui ten curat si frumos). Pot sa garantez ca in general prima data privesc sanii(cu atat mai mult daca exista decolteu) si fundul in caz ca iese bine in evidenta, dar depinde ce mai poate vedea la fata respectiva: ceva legat de forma corpului, parul, chipul ei, ochii.
Conteaza tot, stai linistita.

| L1feDRAIN a răspuns:

Tu cum crezi? Ceea ce atrage ochii rolling on the floor
Cind o vede pur si simplu se uita la tot corpul si acolo unde te gindesti tu big grin
Cind vorbeste se uita deja la fata, par, ochi, buzeee laughing

(Asta in exemplul meu cum fac daca fata ma atrage, daca nu simt nimic pur simplu ma uit la ea, dar mai trag cu ochiul rolling on the floor )

| lBroken69 a răspuns:

Chiar cand o vede, la aspect, si la ce iese in evidenta mai mult.

| bogdan47 a răspuns:

La fata...