| Lasvegasnevada a întrebat:

În ce oraș se afla cea mai mare rata a criminalități și a infracțiunilor.

Răspuns Câştigător
| leftside a răspuns:

Cel mai periculos oraş din lume este Ciudad Juarez. Cartelurile mexicane de droguri se luptă pentru control în Ciudad Juarez, iar peste 6.000 de oameni au fost omorâţi aici în ultimii doi ani, în violenţe legate de traficul de droguri.

În Ciudad Juarez 70% dintre străzi sunt din nisip, fără pavaj. Oraşul însuşi a devenit din păcate cunoscut în urmă cu aproape douăzeci de ani, când au început să dispară femeile; şi acum, situaţia este aceeaşi: au crescut cu 80% aceste dispariţii, de când a început aşa numitul război împotriva traficului de droguri, într-un oraş în care au fost deja trimise armata şi poliţia federală.

În acest oraş mor zilnic între 6 şi 27 de oameni. Violenţa, având legătură cu traficul de droguri, a provocat moartea a zeci de mii de persoane în Mexic începând din decembrie 2006, data sosirii la putere a preşedintelui Felipe Calderon, care a declanşat o ofensivă militară împotriva traficanţilor de stupefiante.
Cam asta e, Ciudad Juarez din Mexic, din cauza afacerilor cu droguri are cea mai ridicata rata a criminalitatii din lume. Sper ca te-am ajutat happy

2 răspunsuri:
| eurynomus a răspuns:

Iti pot spune in ce regiune a tarii, si anime moldova e pe 1 loc in topul infractiunilor de furt sau cele cu violenta

| Lasvegasnevada explică (pentru eurynomus):

Eu ma refer din afara tari noastre