| Florentina9210 a întrebat:

Intrebare adresata baietilor: Voi cat timp ati astepta o fata pana sa o aduceti la "asternut"?

Răspuns Câştigător
| EneCristian a răspuns:

Nu conteaza strict aspectul sexual, ci modul cum ne intelegem. Vreau sa simt ca sunt iubit, ca relatia evolueaza pe alte planuri, ca putem avea incredere unul in altul, ca ma simt bine in prezenta ei, chiar daca pe plan sexual se misca mai greu lucrurile. Daca simt ca sunt prea multe diferente, ca relatia nu are viitor si ea nu se implica asa cum simt nevoia, ma indepartez. Ori de lucrurile astea iti dai seama dupa doua - trei luni, daca e o relatie in adevaratul sens al cuvantului sau primesti doar firimituri din sufletul celuilalt. Daca primesc acele confirmari de care am nevoie, simt intelegere din partea ei si maturitate, pot sa astept. Dar e nevoie ca lucrurile sa mearga in continuare pe un trend ascendent, sa fie autentica si sa simt ca isi doreste cu adevarat ceva cu mine, ca nu sunt de umplutura, vreau sa simt ca e bucuroasa ca ma are, ca se simte norocoasa, nu ca ma tolereaza si accepta pentru ca are nevoie de cineva, oricine. Pot sa inteleg o nevoie a cuiva care nu e pregatit pentru ca inca nu si-a inceput viata sexuala sau a suferit vreo dezamagire si are nevoie de mai multe confirmari. Dar nu voi tolera falsitatea, la modul in care simt ca decizia ei nu are nici o legatura cu faptul ca nu e pregatita ci cu faptul ca vrea sa isi asigure un soi de superioritate prin chestia asta. Pot astepta pana la doi ani, mai departe inca nu am idee ca n-am trecut prin asa ceva.

| Florentina9210 explică (pentru EneCristian):

Esti un exemplu foarte bun! Asteptam de ceva timp raspunsul asta.

| Bacemi a răspuns (pentru Florentina9210):

Mersi. Am vazut ca ai mai primit raspunsuri de genul asta. Cu ce e asta diferit?

| Florentina9210 explică (pentru Bacemi):

''Dar nu voi tolera falsitatea, la modul in care simt ca decizia ei nu are nici o legatura cu faptul ca nu e pregatita ci cu faptul ca vrea sa isi asigure un soi de superioritate prin chestia asta.'' Mi-a placut fraza asta.

| Bacemi a răspuns (pentru Florentina9210):

Si eu voiam sa o sterg. Aveam impresia ca am scris prea mult Pierdeam fundita laughing

| Florentina9210 explică (pentru Bacemi):

Nu, nu! laughing

44 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

As vrea sa comentez asupra intrebarii in mod biologic

in primul rand orice baiat sta cu o fata ca il atrage sexual desi vad ca inclusiv spun baieti ca e o minciuna ca si cica stau pentru sufletul ei, eu le contrazic si spun ca fata viselor lor nu e una grasa de 280 de kg,urata,deformata etc stam cu voi ca ne atrageti sexual asta e adevarul, biologic asta i si scopul pana la urma reproducerea atractia fizica,iubirea,atasamentul totul face parte din programul numit reproducerea speciei umane, acest program e de la cel mai mica vietata pana la cea mai mare balena albastra, tot ce e numit viata si se reproduce sexual are acest program, am vrut sa afirm faptul ca pentru sex stam cu voi intial, uni ar spune iubire, dar cum iubesti pe cineva
fara sa te atraga fizic? nu isi iroresti timpul cu persoana respectiva sai cunosti carcaterul

deci aflam de ce barbati stau cu o fata

acuma despre intrebare cred ca depinde ea, nu cred ca e o garantie ca baiatul te asteapta 1 luna, 1 an, 2 anii, nu poti avea garantia increderi in cineva ca te asteapta mult timp, trebuie sa realizezi ca sexul e ceva uman si asta e scopul pana la urma sa facem copii, sai crestem etc acest scop va ramane vesnic in genetica noastra in noi in fiecare celula dintre cele 100 de miliarde care le avem

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Corect! Dar vezi tu, ca mai sunt si unii care lasa fetele insarcinate si fug de responsabilitati.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Sincer si voua va plac badboys asta e adevarul, baieti cuminti find plictisitori

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Cam da... Dar nu mi se pare corect cand un baiat isi bate joc de o fata. Se distreaza cu ea si dupa, pa si la revedere.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Din moment ce voi i preferati pe ei ca sunt frumosi, tupeisti si curvari pentru ca vezi mai sus asta e si scopul barbatului sa raspandeze cat mai des samanta lui e ceva biologic ca acel barbat sa nu stea cu una si cu mai multe, dar restul baietilor pe care le bagati in freindzind le copieaza pe frati lor mai rai sa spun asa, nu sunt de acord ca un baiat sa profite de tine pentru sex dar daca as spune unei draga stau cu tine ca ma atragi sexual miar trage o palma voi preferati mereu minciuna nu sinceritatea asta e adevarul, noi stam cu voi pentru sex ca apoi sa simtim ceva dar acel ceva vine sau nu vine niciodata si cand vine ne dezamagiti si numai ne implicam in nimic, am citit multe povesti cu fete care stau cu un beta si viseaza la un alfa, deci o duc foarte bine tot nu sunt multumite, se vee in usa barbati de acolo au devenit cuminti dar le inseleau femeile, oricum cum o ei voua nu va plac barbati cuminti care nu inseala, mint

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Freindzone

| Drimmero a răspuns:

Sa fiu sincer, eu trec pe primul plan sinceritatea si iubirea/sentimentele, abia atunci celalalt pas!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Da, dar asta poate dura o luna, 5 luni ..depinde Deci nu ai invita-o la tine acasa dupa primele intalniri, nu?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu, nici intr-un caz.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Bine gandit!

| Trandavit a răspuns (pentru Florentina9210):

23 de ani si virgina? Cam naspa. Ce voiam sa spun este ca esti om si un om normal care a dat de gustul sexului are nevoie de asa ceva in viata lui. E um mod foarte bun de a te relaxa. Daca o faci cu cineva pe care iubesti, de multe ori mai bine. Dar tu nu ai cum sa stii inainte de aia mi se parea aiurit comentariul tau ca nu esti moarta dupa sex. Ori nu ai facut ori era naspa si nu stii ce spui sau ce pierzi.Ce am spus la urma mai inainte Inseamna sa mai iesi din casa si sa vorbesti cu oamenii de pe langa tine, daca asa ceva de banal nu intelegi inseamna ca nu esti prea sociabila. Dupa ce am citit postul lui Bacemi mi se pare foarte putin probabil sa gasesti unul care sa stea la varsta ta 2 ani dupa fundul tau. In loc sa te bucuri de sex, imi imaginez ca esti una din alea care tin prostul dupa fundul lor 2 3 ani pana le da putin sex, si atunci cu portia. IAC

| Florentina9210 explică (pentru Trandavit):

Ti-am inteles punctul tau de vedere. Acum imi voi exprima si eu opinia cu privire la comentariul tau. In primul rand nu e nimic ''naspa'' ca nu ti-ai inceput viata sexuala la 23 de ani, era mai naspa daca era la o varsta mai inaintata. Ocazii am avut destule, doar ca nu am simtit ca trebuie sa fac si acest pas, deoarece ori persoana in cauza nu m-a atragea ori nu aveam destula incredere in ea. Mai sunt si baieti care asteapta fetele, prin asta le arata ca tin cu adevarat la ele si nu stau impreuna doar pentru sex! Din casa ies aproape zilnic, activitatile nu imi dau ''voie'' sa stau acasa, vorbesti fara noima. Si la ultima fraza ai dat cu bata in balta: daca asta este mentalitatea ta, imi pare rau. E opinia ta si ti-o respect.

| Trandavit a răspuns (pentru Florentina9210):

Si tu ai parte de respectul meu si nu zic la misto. Imi place sa provoc o persoana (mai ales o fata ) sa vad daca vine inapoi cu un argument bun sau doar injura, asa iti dai seama daca acea persoana e doar proasta sau are ceva in tartacuta. In rest, da gandim oarecum la fel. Poate in mintea ta ai inteles gresit, nu sunt pro sex 15 ani, e de prost gust. Dar mi se pare ciudat sa nu incepi viata sexuala la 18 - 20 de ani. Corpul a crescut cat trebuie, din punct de vedere mental esti apt pentru ati asuma responsabilitati, ce mai vrei. Nu zic ceva rau despre cei care nu au inceput la varsta asta viata sexuala, dar cum cresti in ani, nesiguranta creste in tine. Nu intru in subiect ca e lung si plictisitor. Cel putin in exemplul tau ai facut bine. Daca te culcai cu unu care iti dadea dupa papucii te simteai foarte naspa dupa si cu cel care nu te atragea nu te-ai fi culcat punct. Dar aici bag mana in foc ca esti de acord cu mine, sa spui ca nu te omori cu sexul e prostesc pentru simplul fapt ca nu stii cum e sau ce pierzi.Sa vrei sex nu e nimic rau, e sanatate bucurie si relax.
Da, sunt baieti care asteapta dar nici o vesnicie. Poate dupa comentariul meu ti s-a parut ca sunt un playboy si ma dau mare si rahaturi de chestii care se da lumea mare si tare in mediul online.Nu a fost asta. O sa vezi o chestie in viitor cand o sa ai iubit si la inceput poate o sa vrea sex cu tine dar in timp o sa isi piarda interesul si poate tu o sa vrei si el nu si uite asa apare intrebarea " ce se intampla? nu sunt destul de atractiva pentru el? nu sunt destul pentru el?" doar la asta ma refeream. La partea cu iesitul din casa te-am provocat doar sa vad daca imi raspunzi cu injuraturi laughing, cum am zis mai sus eram curios de cum reactionezi.

Am totusi o intrebare. Stiu ca practic sunt un necunoscut si nu imi datorezi un raspuns dar ma roade curiozitatea. Ai spus ca ai iesit cu cineva care nu te atragea cel putin fizic intrucat sa faci sex, pai de ce ai mai iesit cu acel baiat? De fel o persoana iese cu cineva de care e atrasa la inceput de corpul ei sau lui.

| Florentina9210 explică (pentru Trandavit):

Multumesc pentru respectul tau. Sincer, eu am zis ce am avut de zis, nu mi se pare ca am spus ceva extraordinar ci ceva absolut normal, care din pacate in ziua de azi fetele nu mai gandesc asa, ele mai mult sunt gen ''primul venit primul servit'' si dupa se plang ca le lasa cu ochii in soare. Orice fata care se respecta, ar gandi asa. Cat despre viata sexuala, nici eu nu sunt contra, doar ca am pretentia sa o incep cu un baiat demn, intelegator si iubitor. Atata timp cat o persoana nu imi inspira incredere, nu are rost sa merg mai departe cu ea! Nu aveam de ce sa te injur, nu asta m-au invatat ai mei in cei 23 de ani. Si ca sa iti raspund la intrebare, faza a fost alta. Am vrut sa trec cu el la pasul urmator, dar tocmai atunci a dat-o cu bata in balta. Invitandu-ma la el acasa dupa cateva intalniri. Aia a fost picatura care a umplut paharul. La partea fizica, era ok ca baiat, doar ca imi transmitea multa nesiguranta si de aceea am zis sa pun stop, e mai bine asa. Cum am mai spus, vreau sa o fac cu cineva care sa tina la mine nu asa, doar pe moment, pleca baiatul fericit ca si-a atins scopul si eu ramaneam ca fraiera. Si el acolo se mai distra cu zece. Relatia aceea, bine nu o pot numi relatie, a fost mai mult o ''iesire'', nu ar fi avut viitor. Daca mai ai vreo nelamurire, sunt aici.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Destul daca merita happy

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Asa Bogdanele! happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Mersi big grin
Tu cat ai astepta?

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Daca il iubesc si imi doresc sa fiu cu el, cat o sa fie nevoie. Nu sunt ''moarta'' dupa sex!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu nu am zic nimic big grin

| Trandavit a răspuns (pentru Florentina9210):

AI facut sex de spui ca nu esti moarta dupa sex? Sau esti una din alea de 15 ani care asteapta printul crezand ca ele functioneaza pe baza de apa si paine si nu e ca restul oamenilor de pe planeta?

| Florentina9210 explică (pentru Trandavit):

Daca am facut sex sau nu, asta NU te priveste pe tine! Si nu am nici 15 ani ci 23. Ultima fraza nu ti-am inteles-o, incearca sa nu mai tastezi in chineza.

| Dismally a răspuns:

Oricat, daca merita "asternutul" nu este o prioritate.

| Florentina9210 explică (pentru Dismally):

Oare mai sunt baieti care gandesc in genul asta? Bravo!

| Dismally a răspuns (pentru Florentina9210):

Mai sunt, trebuie doar sa cauti.

| Florentina9210 explică (pentru Dismally):

Inseamna ca pana acum, nu am cautat unde a trebuit.

| Dismally a răspuns (pentru Florentina9210):

Cel mai probabil happy Trbuie sa stii ce iti doresti in primul rand pe urma ce sa cauti si unde anume.

| syd a răspuns:

Nu cred ca are rost intrebarea. Nu exista o valoare constanta

| Florentina9210 explică (pentru syd):

Dupa criteriul tau, dupa al meu, are rost! Am vrut sa aflu opinii diferite. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am asteptat odata si 30 de minute!

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Cam mult. nts nts.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Sunt permisiv...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de frumos a fost formulata aceasta intrebarea, draga mea! Esti o fiinta deosebita si cu siguranta prietenul tau este cel mai norocos barbat! frumoaso!

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Da tu cine esti? Si da, este norocos. Ar fi putut fi altul in locul sau, dar pacat ca a fost fraier si a dat cu piciorul.

| EneCristian a răspuns:

Daca imi convine si ma unge pe suflet astept mai mult dar daca nu e genu si vreau doar asa nu prea mult o saptamana maxim.

Răspuns utilizator avertizat
| George_Sima_2000 a răspuns:

Da Florentina mai sunt, dat dacă fetele vor doar băieți răi logic că efectul este pe măsură

| Florentina9210 explică (pentru George_Sima_2000):

Eu niciodata nu am vrut un ''baiat rau''. Am vrut doar unul sa tina la mine, sa aiba suflet bun, sa ma iubeasca. Nici frumos, nici urat, potrivit. Intr-un fel ai dreptate, e si vina fetelor ca ele ''mor'' dupa badboys si se intampla sa le lase cu ''buza umflata''.

| George_Sima_2000 a răspuns:

Problema este pusă greşit, dacă simți că merită fie că vb de o fată sau de băiat, aştepți, acesta fiind ce-l mai neînsemnat lucru

| Trandavit a răspuns:

2 luni maxim. Daca in aceste 2 luni nu o fac sa vrea sex cu mine ( nu ma refer sa ii spun ca vreau sex ci sa o fac pe ea sa vrea sex ) inseamna ca nu e atrasa de mine si de ce as pierde timp. Fete sunt destule