| AtateaConditii a întrebat:

Lista de mess e cam goluță, cine vrea sa vorbim deschis, fara prejudecati, ca amici? *Nu sunt fără viață socială*laughing doar vreau sa cunosc persoane virtuale. Ma exprim in scris mai bine decat prin vorbe. Fundicea.

11 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Partea nasoala e ca nu prea te descurci in scris. Poate ai vrut sa spui sa cunosti persoane doar in mediul virtual. Ca persoane virtuale...nu stiu pe unde gasesti, poate doar Cleverbot.

| AtateaConditii explică (pentru AlexanderAdrian):

Daca te referi ca nu folosesc mereu diacriticile, o fac numai cand e nevoie. Persoane virtuale in mediul virtual tot aia e, omul a inteles oricum.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru AtateaConditii):

Nu ma refer la nici un fel de diacritice, m-am referit la exprimarea dumitale. Doaaa sigur ca-i tot aia, pe principiul ce mi-e geam ce mi-e fereastra, nu?

| AtateaConditii explică (pentru AlexanderAdrian):

Eu zic ca ma exprim destul de bine, nu trebuie sa ma exprim in termeni stiintifici ca sa inteleaga omul, nu am facultate ca dumitale.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru AtateaConditii):

Nu era vorba de termeni stiintifici ci de logica. O persoana virtuala inseamna un personaj care nu exista in realitate pe cand o persoana intalnita in mediul virtual exista si in realitate.

Nu te-ai exprimat bine nici acum, se spune nu am facultate ca dumneata, nu "ca dumitale"

Stii ce-o sa se intample cand o sa cresti? Tu acum te enervezi cam degeaba si ma iei cu mistouri, te inteleg. Mai tarziu vei ramane cu aceste exprimari deficitare si lumea va rade. In plus la un astfel de nivel nu te angajeaza de exemplu la nici un call center daca nu te exprimi aproape perfect in limba romana.

Asa ca ia-ma pe mine peste picior cat poftesti, asta nu schimba realitatea. In plus eu am fost de bun simt in exprimare. N-am spus nimanui sa-l ia moartea dar observ ca altii o fac. Si tu le dai apa la moara.

Asa ca in definitiv, fiecaruia sa-i dea dupa inima lui.

| AtateaConditii explică (pentru AlexanderAdrian):

Stai calm, atata timp cat intelege omu ce vrei sa zici e ok. Nu trebuie sa vorbesti la perfectie romana ca nici seful tau nu o stie, asa ca nu mai exagera. Degeaba imi zici tu mie ca nu ma exprim bine si ca nu am logica in scris, multi sunt asa si o duc ok, numai incredere sa ai si sa ai spiritul de munca.

| William a răspuns:

Postand astfel de mesaje pe astfel de siteuri probabil vie gasi mai multi dereglati decat oameni de treaba.

| Mussette a răspuns:

Daca moartea intreaba de mine?! nail biting

| AleexNC a răspuns:

Mie îmi place să cunosc persoane noi. :d

| AtateaConditii explică (pentru AleexNC):

happy Da-mi id in mesaj privat.