| Archangells a întrebat:

M-am saturat sa traiesc intr-o lume in care sa se discute doar chestii inutile vazute la tv. Vreau sa creez un grup de facebook, unde sa putem discuta chestii mai profunde, si in care fiecare persoana sa isi expuna cunostintele din domeniul lui preferat, ca impreuna sa devenim mai intelepti, mai inteligenti si sa putem aduce o schimbare in bine in jurul nostru. Se alatura cineva?

9 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Sa faci un grup pe facebook in care sa discuti teme vaste unde toata lumea se da atotstiutoare.Adevarata schimbare este atunci cand socializezi, fata in fata!

| Archangells explică (pentru sappy):

E posibil si sa discutam fata in fata pe skype, dupa ce ne cunoastem mai bine. parerea mea e, ca daca ne adunam multi tineri cu potential, putem sa schimbam multe, cu tehnologiile de care avem parte acum. Putem sa facem promovare pozitiva pe internet despre Romania, despre educatie, sa schimbam idei, sa invatam unii de la altii cum putem deveni independenti financiar etc Daca te intereseaza si crezi ca poti ajuta sa schimbam in bine ceva, da add la pagina. Eu cred ca totul e posibil. Https://www.facebook.com/......8229304456

| sappy a răspuns (pentru Archangells):

Simpatica initiativa, dar au mai fost multi care au incercat si nu reusit.Asa gandeam si eu la 17-18 ani, acum ma limitez sa ofer un exemplu pozitiv persoanelor din jur.Cateodata un simplu gest poate insemna mai mult decat 1000 de cuvinte. Daca vrei schimbare implicate intr-o organizatie de voluntariat.Nu stai in fata unui monitor si visezi cu ochii deschisi!

| Archangells explică (pentru sappy):

Conteaza forta interioara. sa nu te dai batut niciodata. sa crezi ca poti cand totul pare impotriva. asa se ajunge la victorie, trecand prin multe infrangeri din care aduni experienta. Eu cred ca pot face o schimbare si o sa incerc toate modalitatile. Nu am experienta dar o voi acumula. Daca nu incerc, nu gresesc dar nici nu invat. Daca te-ai resemnat e problema ta. Nu e greu sa faci un blog, un grup sau un site in care sa aduni cativa oameni cu care sa colaborezi. incearca si tu si o sa vezi ca potiwinking

| Doub a răspuns:

Scuze ca raspund asa tarziu, dar voiam sa te felicit pentru initiativa de care dai dovada.Sta in puterea noastra sa schimbam ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-ar trebui sa fac pentru a ma alatura?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Scuze ca nu ti-am raspuns mesajului dar nu am putut fiindca sunt utilizator junior.Sunt de acord cu ideile tale si apreciez ca mi-ai ascultat sfatul si incerci sa schimi ceva. Dupa cum am spus, iti sunt alaturi si sper ca impreuna sa reusim sa aducem o schimbare in bine.

| pastru009 a răspuns:

M-am alaturat si deja am postat ceva pe pagina ta.winking Pardon, noastra, pagina noastra.