| syd2 a întrebat:

Ma enerveaza selfiurile, si fetele care-si fac selfie de asta "swagos" MAI ALES LA ORE si mai ales la FIZICA, cand Sfantul domn Albu incearca cu toata sfintenia sa ne lamureasca ce-i aia intensitate I=q/t, ele nevertebratele isi fac selfiuri. Ve-ti intreba, ce ma intereseaza pe mine ce fac ele si sa-mi vad de treaba dar NU fiindca ele sunt enervante si sunt fete care umbla dupa... gata nu continui
si sincer eu nu mi-am facut in viata selfi si nici nu vreau dar intrebarea e. LUME ce ati gasit in aceasta moda?

Răspuns Câştigător
| CristinaSNC a răspuns:

Dupa parerea mea nu ideea de ati face un selfie nu e gresita, ci mai degraba locul si momentul in care il faci. Dupa cum ai dat si tu exemplul acelor fete ce isi faceau selfie in timpul orei, astfel de specime am intalnit si eu. Nu ca as fi o fana al acestui gen de fotografie insa nu il vad gresit in totalitate. Este acceptabil in cazul in care poate esti intr-o vacanta vezi un peisaj frumos si vrei sa imortalizezi momentul si te gandesti sa iti faci un selfie, poate deveni o amintire frumoasa peste aniwinking. Sau poate pur si simplu esti in parc iti place cum te-ai aranjat in ziua respectiva si iti faci un selfie. Mai sunt si genul acela de selfie cu bot de rata, nu le suport, bine iti faci o data, dar in fiecare zi selfie cu bot de rata e deja aiurea. Nu sunt de acord cu acele selfie-uri la ore sau in baie, sau na e fata singura acasa se plictiseste si isi face un selfie aproape goala, dar na asta e generatia de azi.
In concluzie, ca sa nu mai ma lungesc, nu am ceva impotriva tuturor pozelor de genul selfie, am doar o problema cu acele "domnisoare" care isi fac selfie oriunde, oricum si ma rog, ati vazut si voi ce poze au pe fb deci nu mai are rost sa continui. laughing

26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Isi fac selfyes ca atraga penisuri cat mai mari in gura lor laughing de obicei o tipa decenta nu se complica cu asa ceva, eventual 2 poze isi face si apoi se lasa pagubasa. Se stie ca sant in cautare de cock astea care isi tot fac poze in oglinda cum zici tu sau asa in stil tampit din apropiere sclerozandu-si fata la camera de pe mobil

| syd2 explică (pentru mgtow):

Foarte. adevarat.

| L1feDRAIN a răspuns (pentru mgtow):

Pur luminat gind big grin

| T0T a răspuns:

E o metodă de a-ți face poză. Dacă vrei să ai o poză sau câteva cu tine nu văd de ce nu, doar că sunt anumite specimene care își fac prea multe și exagerează. Acum fiecare cu ce îi place. Dacă cineva vrea să se pozeze de 100 de ori ca să poată alege o poză foarte bună din cele 100, ce-i drept are șansa mai mare să aibă o poză cât mai potrivită dar în a vrea acest lucru mi se pare și o obsesie totuși de tine, de poza pe care o pui, de ceea ce văd ceilalți sau poate e pur și simplu perfecționist. Mai sunt care se pozează făcând tot felul de mutre și strâmbându-se ca să râdă mai târziu de cum a ieșit. Și asta, treaba lor dacă le place dar mie nu mi se pare foarte ok acest lucru făcut în exagerare.

| syd2 explică (pentru T0T):

Daca lasam la o parte ura mea fata de acest cult oricum raman de parere ca nu e o ocupatie potrivita la ore.

| T0T a răspuns (pentru syd2):

La ore într-adevăr, ocupația elevilor trebuie să fie legată de partea educativă, că pentru asta sunt orele.

| syd2 explică (pentru T0T):

Ia uite ceva amuzant : In poloneza selfie se pronunta samojebka dar daca traducem asta in rusa se primeste, auto-fu*tator

| T0T a răspuns (pentru syd2):

laughing

| KamaSutra a răspuns:

Mi-e scarba de selfie chestia asta!

| Suck a răspuns:

Cu siguranta daca acele fete ar umbla dupa tine nu te-ar mai enerva.

| syd2 explică (pentru Suck):

Sa-ti dau si poze cu ele sau nu trebuie, de-ai sti cat le urasc pe ele nu ai spune asta.

| Suck a răspuns (pentru syd2):

De ce ti-ai irosi acest sentiment de ura pentru niste epave ale societatii?

| syd2 explică (pentru Suck):

Pentru ca am avut si probleme din cauza acestor femei.

| Suck a răspuns (pentru syd2):

Le poti bate din cuvinte in asa fel incat nu-si vor mai reveni.

| syd2 explică (pentru Suck):

Asta am si facut si dupa aia, puteam sa pic examenul la scoala muzicala din cauza... istorie lunga.

| Suck a răspuns (pentru syd2):

Ar fi mai bine sa le ignori, nu merita atentie astfel de fete, eu nu suport fetele disperate dupa atentie.

| L1feDRAIN a răspuns:

Dar gind iti face-ai cu Ecaterina selfiuri cu telefonul lui Margarita la ed.fizica si eu fara nici o emotie ma enervam de imi vinea sa te tai in ritual si s-o chem pe Satana? aaa?

Dracalanule!?

| syd2 explică (pentru L1feDRAIN):

Aceia a fost demult si nu a fost adevarat.

| L1feDRAIN a răspuns (pentru syd2):

"A fost demult si nu a fost adevarat" mai intii recunosti si dupa aia minti.

Eh a fost si punct. Nu ma intereseaza erai bat sau nu: Ai facut-o!

| syd2 explică (pentru L1feDRAIN):

Daca mai amintesti de asta o sa fac ceva ce n-o sa-ti placa.

| L1feDRAIN a răspuns (pentru syd2):

Deja stiu ce o sa faci si crede-ma ca tot tie o sa se intoarca.

Nu te teme astia de pe TPU nu isi vor schimba parerea despre "Danteluta" eheh numele care la-i luat din unul dintre cuvintele mele preferate Dantelion
:3
Cum ai fost crezut de ei asa si ramii mare lucru ca ti-am amintit ceva ce pr si simplu nu vrei sa iti amintesc in public :X

| neca a răspuns:

Dude, sper ca nu te mandresti ca esti asa de noncomformist sau ceva de genu, e o moda, va trece precum oricare alta moda, chil.

| Cσcσ a răspuns:

Ce are toata lumea cu ora de fizica? laughing

| syd2 explică (pentru Cσcσ):

Nu stiu pentru mine fizica e sfanta.

| AtsukoKure a răspuns:

Selfiurile sunt penibile, nu am făcut unul şi nici nu voi face unul.

| WarriorCat a răspuns:

Fetele din clasa : Scriu la tabla, isi scot telefonul si ''Selfie''. Si vad poza pe Facebook cu o descriere gen : #La tablutza la matematica puppy dog eyes ''
Scoala si dupa distractia laughing.