| anonim_4396 a întrebat:

Mă gândeam așa... vouă nu vi se pare ca toate fetele au inceput să arate la fel incat numai diferențiezi? Din cauza machiajului si alte chestii?
Eu una urasc machiajul si tot ce se afla pe planeta asta.
Frate, o sa deveniti roboti toti XDD
Adică na, toate fetele poartă ceva gen la gat, o chestie parcă sunt cățele xDDDD
Toate sunt cu fundurile mari, decolteu, si chestii.
Dacă le bagi in ploaie, le curg tot machiajul.
Să nu uitam și de fițe xDD
PS : HABAR N-AM DECE AM SCRIS asta, ma plictisesc.
Puteți da cu parerea xDD

61 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu nu vad lucrurile la fel ca tine. Sunt destule care exagereaza intr-adevarcu de toate, dar sunt destule fete normale, ori care nu se machiaza, ori care se machiaza cu bun simt. Incearca sa nu mai vezi doar partea negativa.

| Axely a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Hei mă, păi asta este ți-am cerut si tie parerea, nu esti nevoită sa vezi ca mine lucrurile, eu sunt eu, tu esti tu, parerea mea este ca machiajul este ceva urat, mizerie pe față, si cand il porti nu-ti arati adevarata fața in fața oamenilor, iar oameni surprinsi de fizicul tau cu machiaj o să zică *Wow, da ce tare arata tipa asta*
Cu machiajul se poate intampla orice, nu rezistă la apă, iar in loc sa te bucur de anumite anotimpuri cum trebuie, trebuie pe o parte sa ai grija de machiaj, logica mea.
Din nou iar atunci cand il dai jos, ai altă față cu care oameni nu ar fi obisnuiți.

| Giulia97Anna a răspuns:

Credeam ca sunt singura care i se pare! Cel putin la liceul meu majoritatea aveau parul lung(saten sau brunet) pana la talie indreptat in fiecare zi cu placa si pe deasupra se imbracau si la fel.Cum Dumnezeu sa le diferentiezi? laughing

| Drimmero a răspuns:

Pe mine unul nu ma deranjeaza aceasta moda a fetelor,, ba chiar dimpotriva!

| T0T a răspuns:

Mie îmi place chestia aia la gât dar oricum mereu o să prefer naturalețea. De asemenea o fițoasă nu îmi va obține niciodată atenția.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

1-1,, Ramossssssss

| anonimg a răspuns:

Tu te potrivesti foarte bine cu baiatul acesta: http://www.tpu.ro/......ac-sex-cu/

| anonimg a răspuns:

Apropo de enervare, mi-am adus aminte de o vorba:
"Cel care crede ca le stie pe toate e foarte enervant, mai ales pentru noi, cei care le stim pe toate." happy
Nu-i mai da si tu apa la moara. Pana la urma se opreste ea.

Cat despre subiectul care l-ai deschis, mie imi plac fetele simple, cat mai simple si feminine. Sa fie curate, ingrijite. Machiajul este pentru fetele urate. Ori daca sunt frumoase si tot isi mai da cu machiaj, inseamna ca vor sa se faca urate.
Cat despre fite, sa le lasi nemancate 2-3 zile si au disparut si fitele.

| OldSoul a răspuns:

Daca asa se considera ele frumoase... Sa fie sanatoase.
Ar fi pacat sa se cupleze cu un baiat si sa le dea papuci cu prima ocazie cand vor fi vazute nemachiate, dar cred c-ar merita-o.

| Mayhem666 a răspuns:

Pe mine nu ma deranjeaza, fiecare face ce vrea cu viata sa, si cu corpul sau.

| Axely a răspuns (pentru Mayhem666):

Sunt diferită față de tine, am o altfel de parere xD

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Axely):

Aww... Multumesc. laughing si mie imi place, dar nu pot spune ca e chiar atat de frumoasa. Sunt mai sado-intelectualo-rocker-open-minded-anti-Trump person. laughing lista poate continua, dar m-am plictisit. rolling on the floor

| Axely a răspuns (pentru justanotheruser99):

Frumos așa; 3

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Trump? Omul pare sa fie normal dupa ultimele declaratii,, are sustinerea mea de acum incolo, dupa ce a zis ceva ce asteptam s-o zica cineva cat de curand. Nu o sa i se accepte in veci nebuniile din cap ( daca are) de catre conducerea Americii.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Dragul meu, fiecare are o părere, iar asta e punctul meu de vedere in ceea ce il priveste. Eu nu prea il sufar, dar asta nu înseamnă ca am ceva cu tine. Prin urmare, nu am nimic daca tu il sustii. E dreptul tauwinking

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Fiecare are dreptul sa nu suporte o persoana sau o masa de oameni, dar exagereaza si el, prea extremist,, daca nu suporti pe cineva tine pentru tine, nu trebuie sa te expui pentru ca lumea te va lua la ochi. Tot zice ca e rasist, sexist, misogin si etc, aici nu sunt de acord,, dar fiecare face cu ce il taie capul. Sa nu te gandesti ca sunt un sustinator infocat de-al lui, pur si simplu nu il mai judec.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu nu judec oamenii dupa preferinte.
Fiecare are dreptul la libera exprimare, deci nu ma deranjeaza comentariile altora in ceea ce privesc gusturile mele. E strict opinia lor.
Cat despre tine, stai linistit, nu mi te-as fi imaginat genul acela de adept-fanatic.winking

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Daca e vorba de fanatism,, doar intr-un compartiment sunt, daca este cazul s-o numim asa. Eu inteleg de ce lumea e impotriva lui, am si zis ce nu-mi convine la el, rasismul si discriminarea femeilor,, aici nu sunt de acord cu el si sper ca nimeni sa nu ii accepte ideile.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

In aceste privințe te respect. Bravo!

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Mi se pare o prostie fara margini discriminarea femeii, cat si a barbatilor. Cum as putea sa zic eu ca urasc femeia,, ca o urasc pe mama,, fiinta care mi-a dat viata, as da dovada de prostie maxima. In loc sa ne uitam la noi in curte si sa ne vedem de viata noastra, tot privim la altii, cel mai bine ar fi sa nu mai punem accent pe discriminarile de orice fel. Sexismul incepe din ce in ce sa fie ceva fanatic in ziua de azi, nu mai exista respect intre femeie si barbat, iar ura intre rase e parca mai mare, negrii au inceput sa urasca albii doar pentru trecutul colonizarii americane. Eu unul nu am nimic cu niciun negru, am comunicat si cu oameni de culoare si mi-au demonstrat ca-s oameni de treaba, totul ca sa mearga bine trebuie sa fie un strop de respect venita din ambele parti.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Aici ai întru totul dreptate. Respectul sta la bază oricarei relatii. Nu poți înjosii pe cineva, doar pentru ca nu are aceeasi culoare a pielii ca si tine. E o cretinitate absurda.
Cat despre sexism, mai nou e un trend... Care nu are limite...

| Axely a răspuns (pentru Drimmero):

Bă gata, termina deja mă enervezi.Ce draci te crezi in primul rând așa intelectual?
Te dai tare? Ca stii si tu chestii din astea si nu stiu a cuii parti esti de parte.Ma doare in c*r xDD sincer, ACUM STAI CALM fiecare crede ce vrea, eu iti accept parerea dar desigur ca nu ai dreptate.
Poate ca gresesc acum scriind chestia asta dar nu imi pasă.

| T0T a răspuns (pentru Axely):

El și-a expus opinia, dar dacă ai o stare de inferioritate asta nu înseamnă că se crede el intelectual. Nu e vina lui. Faza e că dreptatea unora e mai mare ca a altora căci unii au argumente, alții nu au.

| Drimmero a răspuns (pentru Axely):

Are rost sa-mi pun mintea cu tine?

| Axely a răspuns (pentru Drimmero):

Numai zic nimic... deja am nervi.
Deja sunt rănită, prefer sa tac.

| Axely a răspuns (pentru T0T):

Ăm, și eu ce am zis omule? Ii respect aceea anumită opinie, parere. dar este gresită după mine.

| T0T a răspuns (pentru Axely):

Păi unde-s argumentele?

| Drimmero a răspuns (pentru Axely):

Tu esti una din copilele alea care practica sexismul? d-aia nu esti tu de acord? Bwhahahahahaha

| Axely a răspuns (pentru T0T):

Nu mai inteleg nimic asa ca in primul RAND NUMAI ZIC NIMIC.
Nu-s in stare sa ma cert cu cineva in momentul asta.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Mi-am amintit de o tipă care îmi e simpatică, păcat că i s-a șters primul canal și că nu prea mai postează.

https://www.youtube.com/watch?v=pwjmdnABacE

| T0T a răspuns (pentru Axely):

Ai pățit ceva?

| Axely a răspuns (pentru Drimmero):

Cum așa? Nu-i așa, poate de aceea am altă parere... EU una prefer sa traiesc intr-o lume a mea, care nu existati voi oameni, ci doar să pătrundă persoanele speciale.

| Axely a răspuns (pentru T0T):

Nu știu.

| T0T a răspuns (pentru Axely):

Se pare că lumea aia a ta nu îți face bine.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

'Hitler Evalion', subtil!

| Axely a răspuns (pentru T0T):

BA DA, fiecare pulsează lucrurile diferit. si le simtim.
Eu nu aș putea fii altă persoană acum, că vrei tu.
Eu mă simt bine ca asta sunt eu, si am propria mea logică, poate că acum eu nu te pot distruge mintal deoarece sunt mai ''slabă'' Ca tine sa zicem, Stiu si singura ce-mi face bine si ce nu, esti la fel la pshiholoaga mea cu chestia asta ''Se pare ca lumea aia a ta nu-ti face bine'' Incearcă sa ma schimbe dar refuz, NU VREAU.

| T0T a răspuns (pentru Axely):

Refuzi să accepți ajutorul. Îți meriți soarta. Eu spre deosebire de psiholoaga aia nu practic o meserie ca să încerc să te ajut, eu doar am zis ceea ce cred iar ceea ce cred o poți lua ca pe un sfat. Logica e exactă iar pentru a deține logica ai nevoie de niște fundamente bine așezate și ordonate însă în capul tău e multă dezordine. Să îți spun un lucru, mulți oameni nu conștientizează ceea ce este mai bine pentru ei. Ar trebui să fii mai receptivă oricum că în felul ăsta nu e de bine și sper să ții cont de ce ți-am spus.

| Axely a răspuns (pentru T0T):

NU, eu îmi dau seama ca și gresesc... deci constientizez lucruri, si recunosc ca am o dezordine in capul meu, pentru ca am destule probleme.
Chiar țiin cont de ceea ce imi spui, pentru ca ma raneste... si ma pune pe gandit.

| AIeXxX a răspuns (pentru Mayhem666):

Devin prostituate... Fac ce vor cu corpu' laughing

| oprescudorin11 a răspuns:

Din totdeauna atat femeile si barbatii s-au ascuns in umbra machiajelor! La femei as remarca-o pe egipteanca grecoaica (ptolemeica) Cleopatra, uratica dar buna ' si inteligenta.
La barbati pe Ludovic al 14-lea al Frantei, istet, apoi amandoua personalitatile vvoiau sa arate si mai bine (cred ca aveau si firme de make-up pe care voiau sa le promoveze!
Din punctul meu de vedere, oamenii sunt urati (barbati sau femei ) fara make-up, macar comparativ cu tablourile si sculpturilor grecesti (vechi).
Sunt prea rare persoanele care nu trebuie macar sa-si ajusteze un fir de par, ca sa arate bine, de-adevaratelea! Poate esti una dintre ele!
Oamenii vor sa forteze 'atractia'.Cum ti-ar placea un barbat daca pute? Sau un barbat din lumea buna, la care nu ai acces, daca nu e parfumat? La fel: cum i-ar placea unei femei (care nu e in calduri-atunci accepta si un zeu ca la greci, jumate berbec, jumate om?) un barbat boschetar?
Oamenii echilibrati ingemaneaza afacerile cu necesitatile si mai vor sa si le placa! Pe termen lung!

| justanotheruser99 a răspuns:

Deci, te iubesc! laughing asta e si părerea mea despre machiaje. Am putea fi surori. laughing
Cat despre "zgarda" aceea, a fost destul de tare, dar cand deja toate c*rvele au inceput sa poarte eu mi-am aruncat-o. A inceput sa mi se faca sila de ea.
PS: nu trebuie sa aștepți ploaia, pur si simplu dai cu furtunul după ele laughing iar după privești.winking
Iar fițele, ce pot sa spun? Sunt de prost gust... Dar de fapt, cand au avut c*rvele gusturi? laughing

| Axely a răspuns (pentru justanotheruser99):

Mor, frumoasă gândire... îmi place xDD

| Axely a răspuns (pentru justanotheruser99):

Si eu te iubesc xDDDD Mor

| Clorox a răspuns:

Chestia aia la gat se numeste ''chocker'' si nu, nu mi se pare nimic rau in a se machia!
E corpul lor, au tot dreptul s-o faca!
Tu ce esti daca ele parca sunt catele? Nu uitati, cu sau fara machiaj, implanturi si extensii toate sunteti la fel!winking
Daca stii la ce ma refer!

| Axely a răspuns (pentru Clorox):

Jeț, mi-am dat propria parere xD
AM DREPTUL

| Clorox a răspuns (pentru Axely):

N-a zis nimeni sa n-o faci!
Te intreb daca tot te consideri asa de desteapta, cu ce esti mai presus de ele? Cu ce esti mai diferita?

| Axely a răspuns (pentru Clorox):

Wtf? Femeie, nu ma consider desteaptă in primul RAND, Asta este viata fetit-o e parerea mea profundă despre ele, si normal ca-s mai diferită si fizic si moral, la fel cum sunt față de tine, ai vrea sa fim cumva gemene in fizic si in gandire?

| Clorox a răspuns (pentru Axely):

Vai de capul tau, vad ca esti noua pe aici, am mai intalnit specimene ca tine asa ca sunt IMUN!

| Axely a răspuns (pentru Clorox):

Drăguț așa, poate sunt nouă aici.
Dar in viață nu xD

| Clorox a răspuns (pentru Axely):

Stai linistita, toti traim pe TPU si tu esti singura fata care a intalnit viata!
Ce dracu... Nu traiesc sub o piatra, stiu si eu ce e viata!
In fine, ma dezgusta persoanele ca tine care pe internet sunt guralive si in viata reala daca le zici ceva plang asa ca am sa inchei conversatia!
Bye skankwinking

| Axely a răspuns (pentru Clorox):

Mai am un lucru, de zis.
Nu-s așa, nici macar nu mă cunoști.

| Clorox a răspuns (pentru Axely):

Ma bucur pentru tine, chiar daca nu te suport iti zic sa ramai tare in viitor, o sa ai nevoiewinking

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E important si machiajul, dar sa nu fie unul strident.
O femeie adevarata stie cum sa se aranjeze si sa-si puna si sexualitatea in evidenta fara a fi insa vulgara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea ta imi aminteste de postarea asta :)) :
https://www.modapebune.ro/......l-in-2016/

In privinta sprancenelor unele zici ca au primit sablon prin posta de au sprancenele aproape la fel. Conturarea fetei ma enerveaza maxim, unele exagereaza si zici ca-s jegoase pe fata. Tehnica de strobing mi se pare adorabila dar nu e de zi cu zi. Blush-ul mi se pare cea mai draguta chestie daca este aplicat putin si in nuante diafane de roz. Fetele care se dau cu tus simetric au tot respectul meu, e multa munca si nervi acolo dar la final arata genial. :))

N-am nimic cu machiajul cum n-am nimic cu vopsirea parului ( tot dracul ala e de-aia fac comparatia asta, o culoare diferita a parului te schimba complet, poate sa-ti accentueze trasaturile fetei sau sa te urateasca ), makeup-ul korean ( ala inocent http://www.beautologies.net/wp-content/uploads/2015/07/korean-makeup-5.jpg ) este cel mai dragut din punctul meu de vedere dar il apreciez si pe cel grunge.

Afirmasei tu chestia asta : " Cu machiajul se poate intampla orice, nu rezistă la apă, iar in loc sa te bucur de anumite anotimpuri cum trebuie, trebuie pe o parte sa ai grija de machiaj, logica mea. " - exista produse de makeup long lasting si whaterproof si nu-si mai bate nimeni capul.

Nici choker'ele nu ma deranjeaza, sunt dragute si le purtam si eu pana acum 2 ani. Iar ca stil vestimentar e mult mai ok ce se intampla acum decat sa vad la fiecare 3 metrii fete in colanti cu print-uri dubioase. Sau incaltaminte cu talpa de 5 cm, adidasi cu tocuri, bluze tip plasa de pescuit sau culori neon.

Ma rog, asta e parerea mea. ^^

| Axely a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda... venind vorba despre site-ul ala, cam da. adică na toate au acelaș machiaj, numai culoarea parului le diferențiază intr-un fel. adică na... Mai bine tac, destul m-am certat aici cu 2 tipi xD

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici macar culoarea parului nu le mai diferentiaza, sunt cateva culori in trend care sunt extra uzate. Toata lumea e obsedata sa aiba parul gri in perioada asta. :)) Dar cel putin a disparut ombre-ul ala handicapat cand aveai parul o culoare si brusc dintr-o linie dreapta incepea o claie balaie.

Si nu trebuie sa te certi cu nimeni, avem pareri diferite si este complet normal si nu trebuie sa i le impunem nimanui, dar conteaza mult felul in care ni le exprimam. Pana la urma fiind agresiv si consumandu-te doar dintr-o " dezbatere " nu iti faci rau decat tie.

http://25.media.tumblr.com/......1_1280.gif

| Axely a răspuns (pentru anonim_4396):

Hehe ^.^, Mda....ai dreptate xD
Multumesc...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orice mijloc artificial de infrumusetare inseamna o insulta adusa lui Dumnezeu si creatiei Sale care – dupa textul biblic din „Facerea" – este „buna foarte". Asadar este o razvratire impotriva lui Dumnezeu, caci orice astfel de infrumusetare artificiala este echivalenta cu a considera ca ceea ce a creat Dumnezeu nu este bun si, prin urmare, ar trebui – chipurile – corectat, imbunatatit:
Femeile „care-si acopera cu sulimanuri adica farduri – cutele fetei, care-si vopsesc obrajii si buzele cu roseata si isi innegresc ochii cu funingine insulta pe Dumnezeu. Se vede ca le displace forma modelata de Creator, le este rusine de ele insele, condamna pe Dumnezeu in ceea ce El a facut. Caci ce altceva decat a-L condamna este a corecta ceea ce El a facut si a-I schimba intentia?"
Machiajul este o practica vicleana si o tehnica de manipulare.
„Priviti ne indeamna un parinte la chipurile si imbracamintea Sfintei Elisabeta, sotia batrana a preotului Zaharia si mama Sfantului Ioan Botezatorul, si la tanara pururea Fecioara Maria si luati pilda de purtare si imbracaminte. Vedeti la dansele: cap, piept, maini ori picioare goale, cum invata modele lumii inselatoare? Vedeti aici: cercei, margele, coliere, martisoare, bratari, inele, pudra, vopsele, manichiura?". (Protos. Nicodim Mandita, Luxul si impodobirile ruineaza sufletul, Editura Agapis, Bucuresti, 2003, p. 47)

| AdelaElena88 a răspuns:

Sincera sa fiu, si eu ma machiez, imi plac choker-ele ( desi nu am si nici nu port unul laughing) Insa, am observat si eu chestia asta, ca tendinta este de a fi machiata ca si Kylie Jenner, cu rochii cat mai scurte si cizme peste genunchi.Nu pot sa le judec, asta e moda, fiecare face ce crede de cuviinta cu corpul ei.