| anonim_4396 a întrebat:

Mai nou cand spui" un baiat si o fata nu pot fii doar prieteni" toata lumea sare " taci prostule, esti un idiot, auziti pe cretinul asta ". Cu astea spuse, imi spuneti si mie oameni buni cand a fost ultima oara cand ati auzit sau vi s-a intamplat ca un baiat sau o fata sa va invite la un suc, la un film, la o simpla plimbare in parc fara sa astepte ceva in schimb de la voi? Ma refer la o persoana de sex opus voua.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Au trecut ani buni de cand nu am fost invitat de una, si vor mai trece ani grei fara rezultat. Macar merg singur la cinema laughing

| Musique a răspuns:

Mi s-a întâmplat de câteva ori.Eu una chiar cred că 2 persoane de sex opus pot fi DOARE prieteni.

| RAY a răspuns:

Orice baiat are un interes sexual de la o fata sa fim seriosi ar fi o ipocrizie sa spun ca nu,dar imi amintesc de o fata care spunea am prieteni gay care ma inteleg foarte bine,da intre o fata si un gay poate fi o prietenie dar intre un hetro si o fata nu cred asa ceva, majoritatea sunt trimisi un freindzone definitiv acolo raman, totusi e aiurea sa vezi baieti care se milogesc de o fata sincer mi greata cand vad specimene de genu, man traim intro lume ipocrita,rea, falsa, mincinoasa, fara scrupule, e normal sa te jigneasca dar nu-i baga in seama, repescta pe cine te respecta

| RainmakerX a răspuns:

Eu unul sunt mereu de parere ca daca te invita undeva atunci total antipatic nu ii esti deci sunt sanse mari sa simta ceva cat de mic pentru tine chiar daca nu vrea sa recunoasca asta.

De obicei astfel de prietenii nu dureaza...devin iubiti, dupa se cearta, baiatul/fata zice "Sa ramanem prieteni", dupa amandoi realizeaza ca nu mai pot sa fie doar prieteni intrucat unul dintre ei mai are ceva sentimente si asa se destrama totul saaauuu intr-un caz fericit cei doi raman impreuna pana la adanci batraneti.
Eu unul numai astfel de cazuri stiu. smug

| OoBunnyoO a răspuns:

Eu am cativa prieteni buni. Iar unul dintre cei mai vechi prieteni ai mei, il am de vreo 10 ani. Nu am avut niciodata sentimente pentru el si nici el nu cred ca pentru mine. Ne-am sfatuit cand am avut probleme in relatii, am iesit la cafea, in club, dar am pastrat intotdeauna amandoi limitele. Iar recent, mi-am facut un alt prieten destul de bun pe care il am de un an si nu s-a intamplat, cel putin pana acum, sa existe semne care sa creeze diverse confuzii intre noi. Ba chiar s-a intamplat sa ne si imbatam impreuna, fara nimeni altcineva si nu s-a intamplat niciodata nimic intre noi. Cred ca daca ambele persoane sunt rationale si niciunul dintre ei nu il incurajeaza pe celalalt cu diverse gesturi, astfel de relatii sunt durabile. Trebuie doar sa fie pastrate limitele.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Sa te imbeti? rolling on the floor si eu care te credeam fata cuminte

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Uneori, se mai intampla. laughing)Nu des, oricum. tongue

Răspuns utilizator avertizat
| syd2 a răspuns:

Stereotipurile sunt prea crezute de aia. Nu.

| Eduard619 a răspuns:

Eu am tot asa o prietena de fapt amica cu care ma intelegeam de minune dar trebuie mereu sa fac numai cum vrea ea pentru ca de multe ori e de treaba dar de mai multe ori se schimba la 180 de grade si reactioneaza ca o *** pe ciclu...e atat de plictisita raspunsurile ei vin in scarba si totul datorita baiatului pe care-l placea care a refuzato deci concluzie baieti mai bine imprieteniti-va cu baieti e mai sigur.

| anonim_4396 explică (pentru Eduard619):

Decat "prietena" ca aia mai bine fara. sa fiu sincer in 21 de ani in afara de cele 2 iubite, numai cu o fata am putut fi prieten adevarat. si asta doar pentru ca era lesbi si nu era de la nici una acea atractie sau chestii asemanatoare. cred ca a fost unica fata in viata mea cu care puteam vorbi despre alte fete fara sa faca spume ca nu o pup doar pe ea in dus laughing. pacat mare ca a murit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am pătit asta. Dar stiu ca prietenia dintre un băiat si o fata nu tine. Se îndrăgostesc, dupa le e greu sa treacă peste prietenie si dramatizeaza si dupa rămân fericiti sau nu împreună. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce imi place cand intrebi asa cum se cuvine „oameni buni" - pe niste oameni defecti.

Traim intr-o societate bolnava. Ce e nou?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca intrebam " mai hahalerilor ce credeti" nu raspundea nimeni laughing. crede-ma ca am incercat asta