| anonim_4396 a întrebat:

Neata TPU

. Vreau s-a cititi urmatoarele randuri, chestie care mi s-a intamplat la munca, si sunt curios daca voi sunteti de acord ca persoanele care m-au facut misogin. Mai jos voi spune unele cuvinte urate, mai ales pentru fete, dar cititi tot nu sariti repede cu gura. APP, este ceva de citit sa nu va plangeti dupa.

Cum am mai zis, muncesc intr-un restaurant, dar de la 1 luna asta s-a marit oarecum staful, acum suntem 40 si de persoane. Stiu ca sunt aproximativ 30 de baieti si restul fete. Ca orice restaurant imens cum e asta avem vestiare mari, si na ca orice loc baietii vorbesc. De sex, ca na nu o sa ne apucam sa vorbim de flori. Fiecare se da mare cu ce a facut pe cine a prostit si dupa o noapte nu a mai sunat-o si desigur ca acum vorbesc si de o fata de la noi din staff, o romanca de 24 de ani, Oana. Am avut program de la 8 seara pana la 2 azi dimineata, si cum pe la 12 s-a gasit o jumate de ora cand nu era nici dracu, eu amicul meu si inca 4 fete stateam mai pe la intrarea in restaurant. Ele vorbeau asa de incet ca na, si cu degetele in urechi puteai intelege ce zic. si din una in alta acea Oana, vorbea de iubiti si cum ca baietii sunt niste prosti ca nu stiu ce pierd ca nu a avut o relatie de vreo 4 luni. nu relatie sexuala, ci iubit. alta din fete o intreaba ce cauta la un baiat, ea printre altele zice ca respect si restul. pe mine m-a bufnit rasul, nu ras in hohote desigur, dar asa, stiti voi cand va scapa un ras mic, dar cei din jur noteaza. si se uita asa la mine parca vroia sa ma omoare si am intrebat-o daca e vreo problema. ea nu imi raspunde si se intoarce cu fata la fete si imi zice, tradus pe romaneste, fiu de curva. cum eram obosit si am probleme de temperament ( nu am dat in viata mea intr.o fata nu intelegeti prostii dar de tacut nu ma pot abtine) i-am zis: o panarama proasta ca tine care si-a luat-o in gura si pe la spate de la jumate din staff numai in luna asta, o face pe mama mea curva? o femeie care a fost devota familiei nu primului cocalar care ii arata hartia de 100 de euro? (desigur, uitandu-ma in urma nu sunt mandru de ce am zis, dar ce sa ii fac). dupa au mai urmat cuvinte urate desigur, din partea la amundoi, dar la urma s-a incheiat cu ca vezi domne sunt misogin, si nu numai ea zicea asa, si cele 3 fete de langa. desigur, nu e ca nu o sa mai dorm eu acum pentru o proasta, dar va intreb pe voi, pot fi considerat misogin pentru ce am spus? eu stiam ca misogin e unu barbat care uraste ORICE femeie nu o panarama ca aia. Voi ce credeti?
Mersi daca ati citit tot!

11 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Nu mai lua in seama, unii oameni cand au nervi spun niste lucruri care habar n-au daca se potrivesc sau sunt corecte.
Ps. O femeie adevarata nu are un asemenea vocabular. Dar nici tu nu trebuia sa te cobori la mintea ei. Daca nu o respecti pe ea, macar sa te respecti pe tine, sa ai un vocabular demn.

| Liviu a răspuns:

Inseamna ca majoritatea barbatilor ar fi misogini dupa reactia ei. Oricum, PE mine ma cam umfla rasu laughing daca eram in locul tau big grin

| T0T a răspuns:

RESPECT! Merita cu desavarsire vorbele alea. Nu zic o palma, deoarece sunt pacifist, dar niste vorbe ca astea merita. Nu suport nici eu panaramele, mai ales astea care comenteaza aiurea. Nu sunt in stare sa isi vada lungul nasului, in ce conditie de panarame sunt. D-ale..Eu nici nu as sta de vorba cu astfel de persoane.

| T0T a răspuns:

Cred ca celor care te-au facut misogin, trebuia sa le propui ca acasa sa se uite prin dex. Stiu multi care folosesc cuvinte si nu le stiu intelesul, sau le folosesc complet aiurea pentru ca nu gandesc.

| LoveSleep a răspuns:

Eh, dacă te uitai la ea și continuai să zâmbești era mai afectată de 10 ori decât de ceea ce i-ai spus.
Nu cred că ești misogin, în cazul ăsta, evident.

| Doub a răspuns:

laughing))). Eii, nu esti misogin.

| OoBunnyoO a răspuns:

Trebuie sa marturisesc ca m-a amuzat intrebarea ta (scuze). Insa, nu cred ca esti misogin.
Totusi, nici reactia ta nu a fost...cea mai atractiva reactie de pe planeta. In primul rand exista posibilitatea ca colegii tai sa fi exagerat cu unele povesti despre aceasta Oana. In al doilea rand, personal, nu stiu exact cum privesc alte fete problema, insa mie nu mi-au placut niciodata oamenii care se injura ca la usa cortului. Indiferent ca este vorba de un tip care injura o fata sau o fata care injura un tip, fete intre fete sau baieti intre baieti, in fine.
Intr-un fel tipa si-a meritat-o, dar eu as fi tacut din gura sau i-as fi aruncat ceva care o lase cu niste semne de intrebare, legandu-ma de ceea ce se vorbeste in vestiar.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Ca zice 1 ca zice 2 dar cand 20 de tipi se gasesc toti sa zice ca au facut cu ea, nu cred ca mai e "la misto". zic eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu poţi fi considerat misogin. Misogin este bărbatul care urăşte TOATE femeile doar pentru că sunt femei. Iar tu ai dat ca exemplu pozitiv pe maică-ta, femeie şi ea. Atât timp cât nu ai generalizat despre sexul feminin şi nu ai aruncat cu noroi într-o masă de oameni, nu ai fost misogin. Poate că domnişoara în cauză a auzit întâmplător cuvântul pe la camaradele ei, dar nu e sigură de adevăratul sens al cuvântului. Ia dex-ul cu tine data viitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu esti misogin. Adica si pe mine daca ma enerveaza o fata nu ma abtin sa o consider tot ca pe un baiat. Eu cred in egalitatea intre sexe. laughing Chiar si la dat pumni. Bine, glumind putin.

Acum hai sa-ti spun partea nasoala. Sunteti totusi colegi. Si nu e bine sa te ai rau la locul de munca cu nimeni, chiar si când sunteti destui angajati pe acolo, dar nu e ok. Dar nah, daca tot zici ca tipa e panarama, nu stiu la ce te mai stresezi? Mai degraba fii mandru ca i-ai zis-o! tongue Pacat insa ca tot ea e vazuta doamna care cere sa fie respectata, iar tu son of a b i t c h, chiar si de celelalte colege. Asta e societatea! Cum era vorba aia? Curva in pat si doamna in societate?

| Syndre a răspuns:

Nah, nu ești misogin. Doar că te-ai înjurat cu una nu te face misogin, nici colegele nu credeau probabil asta, au zis așa doar ca să fie de partea prietenei lor.