| ttattiana a întrebat:

Nu imi expun de obicei dilemele sau problemele pe internet. Acum fac o exceptie, pentru ca doresc sa aud pareri obiective si... sincere. Toata viata m-am intrebat daca numele meu, Tatiana, este frumos sau urat. Am avut momente cand imi displacea ( foarte dese) insa si momente cand imi placea ( foarte rare), fara sa ajung, in cele din urma, la o concluzie. Deci intrebarea mea este urmatoarea: Cum vi se pare numele Tatiana?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumos
nu e acealasi Andreea Oana Ana Alexandra, care le auzi la fiecare 3 nume. Parca nu au oamenii imaginatie cand vine vorba de nume

| ttattiana explică (pentru anonim_4396):

Imi place cum gandesti! tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru ttattiana):

Fii multumita sa stii ca nu"s pupincurist laughing, daca nu imi placea iti ziceam dar credem-a. In Romania avea naiba 7 Andree in clasa si 5 de Alexandru si 3 de Andrei. Romanii nu au imaginatie cand vine vorba de nume, asta e clar. Dar al tau ce origini are? ca nu mi se prea pare ROmananesc. gen, Andrei, e rus, dar al tau?

| ttattiana explică (pentru anonim_4396):

Cand am cautat etimologia numelui am gasit 3 variante: rusesc, slav sau latin! In Rusia, numele Tatiana, este la fel de comun ca si numele Andreea in tara noastrahee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru ttattiana):

Interesant

| anonim_4396 a răspuns (pentru ttattiana):

Ps. sa il porti sanatoasa

| ttattiana explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc la fel! :*

9 răspunsuri:
| teot56 a răspuns:

Un nume frumos din rusa :-)