| Coquineagra a întrebat:

Nu stiu cum dracu am dat peste articolul asta:

http://teen.unica.ro/......-spun.html

Stiu, sunt niste trepanalitati mai toate articolele pe net, dar mi-a atras atentia si nu am citit decat punctul "Barbatii nu cred ca femeile pot fi amuzante". Si m-a facut sa ma gandesc.

Voi ce parere aveti? Femeile care au un umor agresiv si nebun chiar arata ca niste barbati? Mai degraba, eu stiu ca sunt baietoase, dar sa arate majoritatea si ca niste barbati?

Daca cunoasteti fete cu acest gen de umor (vulgar, agresiv, de barbat), cum arata? V-ati culca cu ele? (deh, asa zice in articol, ca tipul asta de fete nu sunt fakable).

Iubiti-va mult, dar mai ales, "sa va radeti" mult...in pat.

6 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu pot raspunde in general, daca una din fetele pe care le descrii imi place, de ce nu? Nu am nici o problema sa "ne radem" si mai ales sa ne altceva mult happy

| Coquineagra explică (pentru SkyPilot):

Si daca ar arata ca un barbat, tot ti-ar placea si ai dori-o in pat?

| SkyPilot a răspuns (pentru Coquineagra):

Daca are corp sexy si o figura cat de cat acceptabila, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Remind for me cu intro de sfarsit: nu ti-am citit art. si nici nu am de gand, nu am chef sa intru in faza de,, moartea neuronului", si asa de-nmultit nu se mai inmultesc.Insa mi-a atras atentia, si citez,, Barbatii nu cred ca femeile pot fi amuzante", o afirmatie bazata pe?
Afirmatiile, mai ales, cele publice
(ca-n ex. tau, intr-un art. propriu, ce se vrea unul cu caracter informativ) unde pot fi citite/auzite de catre oricine la-ntamplare trebuiesc a avea si-o baza :/.Nu se ajunge la o concluzie formandu-ti o parere superficiala ce nu se poate sustine cu arg. veridice si juste la o semi-analiza cu caracter part., fara o expertiza psihologica pentru validarea temei expuse/a afirmatiilor ce vin odata cu aceasta.

https://www.youtube.com/watch?v=FyKhCtexrcQ

https://www.youtube.com/watch?v=4wzpYDnqhiI

https://www.youtube.com/watch?v=5V5IzWgZzcY (ceva mai finut;)) )

Si mai sunt destule, te mai uiti tu pe acolo.

Chiar-s grozave tipele care aleg sa intre in show-urile de stand up c., si le apreciez (care are intr-adevar si umor, desigur), tocmai pentru ca sunt si putine de acest gen, fata de celalalt sex.

As spune...simtul umorului si, mai ales, umorul este o calitate mai des intalnita la barbati (ori cel putin exprima mai des) decat la femei.Parerea mea, din ce am si vazut.Dar asta nu-nseamna ca trebuie neglijat pe vreo parte :P.
Nu este pentru oricine, trebuie sa fii ceva mai deschis la minte si relaxat c-un bun temp. sa poti accepta comedia in viata ta, ca si simplu spec. ori ca facand parte din aceasta.Si, indiferent de tipul umorului, trebuie sa fii creativ, fiecare isi gandeste un model de scenariu din timp pentru a-l prezenta in fata publicului, sa isi puna fiecare det. la punct.Intro-,,cuprins"-incheiere.Dar...nu exista un umor universal, astfel ca tipurile diferite de personalitati au, in genere, preferinte diferite ale tipului de umor.De obicei, tipul de umor folosit, modul de prezentare al acestuia, scoaterea in evidenta a unor valori existente etc.; chiar si farmecul personal, ce consta-n determinare, un debit verbal, mimica si modul de empatizare cu pub., toate acestea atrag, in cele din urma, un anumit tip de pub.
Spre ex. George C. a fost si va ramane un geniu in ceea ce facea, dar'a nici chiar el nu ar fi putut atrage toate tipurile din toate cat. sociale la show-urile sale.In fapt, stilu' sau nu era prea agreat mai ales pe partea paturii sociale in care se regasesc indeosebi cei dogmatisti.

| Coquineagra explică (pentru anonim_4396):

Dezbaterile nu se lanseaza doar din articole sau teorii demonstrate ca fiind veridice.
bine ca nu mi-ai lasat materiale stand-up cu romanasi, care sunt malahia comediei stand-up.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Coquineagra):

Am vazut si stand up ro, iti las totusi ceva, daca nu-ti place dupa primele 2-3 min esti indreptatita sa-l inchizi da' asteapta macar intervalul acela de cateva min inainte s-o faci:

www.youtube.com/watch?v=rlkiAj0ZxKA
(08:40-09:30 am orbit de ras)

Chiar am cautat in mod special pe YT cu el.